Enelogic uruchamia ofertę bilansowania 1:1 dla fotowoltaiki!
Enelogic uruchamia ofertę bilansowania 1:1 dla fotowoltaiki!
Wchodząca w skład polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy firma działająca pod marką Enelogic, poinformowała o uruchomieniu nowej oferty BOOMerang. Polega ona na oddaniu właścicielowi instalacji fotowoltaicznej 100% wytworzonej energii. Pozwala to danemu gospodarstwu domowemu na oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych, na co składa się zarówno zwrot całości wyprodukowanej nadwyżki, jak też fakt, iż instalacja nie będzie posiadać większej mocy, niż faktyczne zapotrzebowanie budynku.
Oferta jest dostępna dla wszystkich klientów, którzy wybiorą instalacje fotowoltaiczne od OZE Biomar sp. z o.o. lub Sunvival Energy sp. z o.o. - firm które również należą do grupy kapitałowej Sunrise Energy.
100% energii – 100% satysfakcji
Do tej pory użytkowanie każdej instalacji fotowoltaicznej wiązało się ze standardową regulacją: do użytkownika wracało 80% faktycznie wyprodukowanej w ciągu roku nadwyżki prądu, a 20% energii pobierał sprzedawca zobowiązany.
Oferta BOOMerang zmienia dotychczasowe reguły i pozwala odzyskać 100% wyprodukowanej energii, której nadwyżki można odebrać o każdej porze dnia i roku, na przykład w zimne dni – czyli wtedy, gdy instalacja produkuje mniej, niż wynoszą potrzeby Klienta. W ten sposób instalacja fotowoltaiczna jest wykorzystywana w 100%.
„Od początku powstania Enelogic przyświecał nam jeden cel: oferowanie naszym Klientom usług kompletnych. Chcemy być z klientami od momentu wytwarzania energii nawet przez najmniejsze domowe instalacje fotowoltaiczne, aż po farmy fotowoltaiczne od których odkupujemy prąd - czyli zieloną energię.
Nasza oferta ma na celu promocję wytwarzania własnej energii, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obszarze energetyki, które posiadają eksperci z Enelogic, Sunvival i OZE Biomar wspólnie proponujemy optymalne rozwiązania dla gospodarstw domowych i przedsiębiorców. Wierzymy, że w zmieniającym się świecie klienci docenią te rozwiązania i pomogą nam zmieniać polską energetykę.” – mówi Bartłomiej Kosiński, Prezes Zarządu Tańsza Energia Konsultanci Energetyczni – właściciela marki Enelogic.
Proste zasady i minimum formalności
Prosumenci muszą spełnić kilka prostych warunków, by wziąć udział w promocji BOOMerang. Pierwszy z nich to posiadanie instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kWp wykonanej przez OZE Biomar lub Sunvival. W kolejnych krokach należy upewnić się co do posiadanej grupy taryfowej i rodzaju licznika.
Oferta jest dostępna od 15 kwietnia 2021 do odwołania. By skorzystać z promocji, wystarczy wypełnić formularz na stronie firmy.
Właściciel marki Enelogic działa na rynku energetycznym od wielu lat, a od 2015 roku posiada koncesję na obrót energią elektryczną. Obecnie Enelogic oferuje przedsiębiorcom zieloną energię w konkurencyjnych cenach z gwarancją pochodzenia, jak również usługę odkupu energii z farm fotowoltaicznych oraz mikroinstalacji fotowoltaicznych. Spółkę tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w obszarach energetyki i sprzedaży. Od początku misją firmy jest dostarczanie klientom zielonej energii pochodzącej z OZE na najlepszych warunkach na rynku.
Więcej szczegółów znajduje się pod adresem: https://enelogic.pl/prosument/

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.