Komunikaty PR

EPEC: czasowe wyłączenie obu magistrali

2022-08-11  |  08:20
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykorzystuje sezon letni na przeprowadzenie niezbędnych modernizacji fragmentów sieci ciepłowniczej. W drugiej połowie sierpnia wykonane zostaną prace na Magistrali Wschód, natomiast na początku września na Magistrali Północ. Ich celem jest unowocześnienie sieci i tym samym zapobieganie stratom ciepła. 

Magistrala Wschód 

Od 16 do 28 sierpnia prace prowadzone będą na Magistrali Wschód nadzorowane przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Przebudowa sieci ciepłowniczej wiąże się z wyłączeniem magistrali na odcinku od siedziby spółki Tramwaje Elbląskie (ul. Browarnej 91) do Elektrociepłowni Elbląg zarządzanej przez Energę Kogenerację.

W tym czasie przeprowadzony będzie szereg prac remontowych prowadzonych przez EPEC lub Energę Kogenerację:

  • przebudowa napowietrznej sieci ciepłowniczej przy ulicy Portowej,

  • prace związane z wymianą przetworników przepływu,

  • likwidacja miejsca zagrożenia awarią na przyłączu sieci do budynku przy ulicy Portowej,

  • naprawa spawu na Moście Unii Europejskiej,

  • usunięcie zbędnej infrastruktury z rurociągów, tj. likwidacja zaślepionych odpowietrzeń. 

Prace nie powinny spowodować zakłóceń w dostawach ciepła i ciepłej wody dla odbiorców. 

Magistrala Północ

Wyłączenie Magistrali Północ wiąże się z wymianą przetworników przepływu w Elektrociepłowni Elbląg. Prace będą prowadzone w terminie między 5 a  8 września i potrwają około jednej doby. W tym czasie EPEC przeprowadzi dodatkowe prace remontowe przy ul. Podgórnej polegające na wymianie nieszczelnego zaworu kołnierzowego. 

W związku z zaplanowanymi robotami koniecznie będzie wstrzymanie dostaw ciepła i ciepłej wody  w rejonie ulicy Wiejskiej, Okulickiego, Wybickiego, Podgórnej, Kasprzaka i Szarych Szeregów. O dokładnym terminie utrudnień w dostawie ciepłej wody EPEC poinformuje mieszkańców w oddzielnym komunikacie. Wyłączenie dostaw ciepłej wody  potrwa około 4 godzin. 

Sieć ciepłownicza w Elblągu

Magistrale Północ oraz Wschód to dwie główne sieci zaopatrujące Elbląg w ciepło. Połączone są z dwoma źródłami ciepła: Ciepłownią Dojazdowa (EPEC) oraz z Elektrociepłownią Elbląg (Energa Kogeneracja). 

Sieć ciepłownicza Elbląga to blisko 200 km rurociągów oraz ponad 2000 węzłów ciepłowniczych ze zdalnym odczytem zużycia. 56% sieci to sieć preizolowana pozwalająca zapobiegać nadmiernym stratom ciepła sieciowego. EPEC dostarcza ciepło do 70% budynków w Elblągu.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Nowy cel UE – Polska bez szans? Biuro prasowe
2024-03-25 | 12:00

Nowy cel UE – Polska bez szans?

Chociaż Komisja Europejska ostatecznie odrzuciła wariant redukcji emisji CO2 o 95% do 2040 r., to poziom 90% i tak ma niewiele wspólnego ze złotym środkiem. Na ten moment KE udało się
Energetyka Jak monitorowanie zużycia energii może pomóc w raportowaniu ESG
2024-03-21 | 12:00

Jak monitorowanie zużycia energii może pomóc w raportowaniu ESG

Zgodnie z dyrektywą unijną zagadnienia ESG najpierw zaraportują największe podmioty, a pod lupę jako pierwszy idzie bieżący 2024 rok. W kolejnych latach obowiązek ten ma dotyczyć też
Energetyka Woltair ogłosił zmiany personalne
2024-03-11 | 11:00

Woltair ogłosił zmiany personalne

Woltair, jeden z wiodących czeskich startupów, przeszedł transformację i wkracza w nową fazę, bardziej elastyczną i cyfrową. Startup od niedawna jest prowadzony przez nowego CEO,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.