EPEC: czasowe wyłączenie obu magistrali
Inntu
ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykorzystuje sezon letni na przeprowadzenie niezbędnych modernizacji fragmentów sieci ciepłowniczej. W drugiej połowie sierpnia wykonane zostaną prace na Magistrali Wschód, natomiast na początku września na Magistrali Północ. Ich celem jest unowocześnienie sieci i tym samym zapobieganie stratom ciepła.
Magistrala Wschód
Od 16 do 28 sierpnia prace prowadzone będą na Magistrali Wschód nadzorowane przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Przebudowa sieci ciepłowniczej wiąże się z wyłączeniem magistrali na odcinku od siedziby spółki Tramwaje Elbląskie (ul. Browarnej 91) do Elektrociepłowni Elbląg zarządzanej przez Energę Kogenerację.
W tym czasie przeprowadzony będzie szereg prac remontowych prowadzonych przez EPEC lub Energę Kogenerację:
-
przebudowa napowietrznej sieci ciepłowniczej przy ulicy Portowej,
-
prace związane z wymianą przetworników przepływu,
-
likwidacja miejsca zagrożenia awarią na przyłączu sieci do budynku przy ulicy Portowej,
-
naprawa spawu na Moście Unii Europejskiej,
-
usunięcie zbędnej infrastruktury z rurociągów, tj. likwidacja zaślepionych odpowietrzeń.
Prace nie powinny spowodować zakłóceń w dostawach ciepła i ciepłej wody dla odbiorców.
Magistrala Północ
Wyłączenie Magistrali Północ wiąże się z wymianą przetworników przepływu w Elektrociepłowni Elbląg. Prace będą prowadzone w terminie między 5 a 8 września i potrwają około jednej doby. W tym czasie EPEC przeprowadzi dodatkowe prace remontowe przy ul. Podgórnej polegające na wymianie nieszczelnego zaworu kołnierzowego.
W związku z zaplanowanymi robotami koniecznie będzie wstrzymanie dostaw ciepła i ciepłej wody w rejonie ulicy Wiejskiej, Okulickiego, Wybickiego, Podgórnej, Kasprzaka i Szarych Szeregów. O dokładnym terminie utrudnień w dostawie ciepłej wody EPEC poinformuje mieszkańców w oddzielnym komunikacie. Wyłączenie dostaw ciepłej wody potrwa około 4 godzin.
Sieć ciepłownicza w Elblągu
Magistrale Północ oraz Wschód to dwie główne sieci zaopatrujące Elbląg w ciepło. Połączone są z dwoma źródłami ciepła: Ciepłownią Dojazdowa (EPEC) oraz z Elektrociepłownią Elbląg (Energa Kogeneracja).
Sieć ciepłownicza Elbląga to blisko 200 km rurociągów oraz ponad 2000 węzłów ciepłowniczych ze zdalnym odczytem zużycia. 56% sieci to sieć preizolowana pozwalająca zapobiegać nadmiernym stratom ciepła sieciowego. EPEC dostarcza ciepło do 70% budynków w Elblągu.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.