Equinix wspiera budowę pięciu farm słonecznych
Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX), znacznie zwiększył swoje zaangażowanie w projekty energii odnawialnej, podpisując pięć nowych długoterminowych umów o zakup energii (PPA) w Hiszpanii o łącznej mocy 225 megawatów (MW). Oczekuje się, że po uruchomieniu w 2025 roku inwestycje te będą generować więcej niż wynosi zużycie energii w centrach danych Equinix International Business Exchange (IBX) w Madrycie, Barcelonie i Sewilli.
Pięć nowych obiektów, wraz z istniejącymi już inwestycjami, zwiększy zakontraktowaną moc PPA Equinix do 595 MW w skali globalnej, co według szacunków pozwoli wygenerować prawie dwa miliony MWh rocznie.
„Equinix jest zaangażowany w tworzenie infrastruktury cyfrowej, która poprawia nasze codzienne życie, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko. Planujemy nadal szukać rozwiązań, które wspierają wytwarzanie energii odnawialnej na całym świecie” – podkreśla Raouf Abdel, EVP of Global Operations, Equinix.
Projekty będą zarządzane przez IGNIS – grupę zajmującą się energią odnawialną, zaangażowaną w cały cykl produkcyjny: od rozwoju po eksploatację i obsługę rozwiązań energetycznych. Grupa IGNIS uczestniczyła w rozwoju portfela ponad 20 GW projektów odnawialnych w Europie, USA, Ameryce Południowej i Azji, a obecnie zarządza operacyjnym portfelem ponad 4 GW różnych technologii wytwarzania energii. Schneider Electric, czołowy globalny doradca w zakresie korporacyjnych zamówień na energię odnawialną, wspierał Equinix w wyborze projektu i negocjacjach kontraktowych.
Equinix kontynuuje rozbudowę portfela dostaw energii w celu zwiększenia zakupów energii ze źródeł odnawialnych. Priorytety obejmują przejście z certyfikatów na umowy PPA na wszystkich rynkach, na których jest taka możliwość. Poza wdrożeniem strategii zrównoważonego rozwoju Equinix analizuje możliwości wykorzystania energii słonecznej lokalnie, wytwarzania energii z ogniw paliwowych oraz innych rozproszonych technologii niskoemisyjnych, które są zgodne z ogólną strategią globalną firmy.
Equinix jako pierwszy w branży centrów danych zobowiązał się do osiągnięcia neutralności klimatycznej w całej swojej globalnej działalności i łańcuchu dostaw do 2030 roku. Jest również założycielskim sygnatariuszem unijnego „Paktu na rzecz Neutralności Klimatycznej Centrów Danych”, który prowadzi działania na rzecz rozwoju wymogów zrównoważonego rozwoju dla branży centrów danych w UE w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.