Equinix wspiera budowę pięciu farm słonecznych
Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX), znacznie zwiększył swoje zaangażowanie w projekty energii odnawialnej, podpisując pięć nowych długoterminowych umów o zakup energii (PPA) w Hiszpanii o łącznej mocy 225 megawatów (MW). Oczekuje się, że po uruchomieniu w 2025 roku inwestycje te będą generować więcej niż wynosi zużycie energii w centrach danych Equinix International Business Exchange (IBX) w Madrycie, Barcelonie i Sewilli.
Pięć nowych obiektów, wraz z istniejącymi już inwestycjami, zwiększy zakontraktowaną moc PPA Equinix do 595 MW w skali globalnej, co według szacunków pozwoli wygenerować prawie dwa miliony MWh rocznie.
„Equinix jest zaangażowany w tworzenie infrastruktury cyfrowej, która poprawia nasze codzienne życie, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko. Planujemy nadal szukać rozwiązań, które wspierają wytwarzanie energii odnawialnej na całym świecie” – podkreśla Raouf Abdel, EVP of Global Operations, Equinix.
Projekty będą zarządzane przez IGNIS – grupę zajmującą się energią odnawialną, zaangażowaną w cały cykl produkcyjny: od rozwoju po eksploatację i obsługę rozwiązań energetycznych. Grupa IGNIS uczestniczyła w rozwoju portfela ponad 20 GW projektów odnawialnych w Europie, USA, Ameryce Południowej i Azji, a obecnie zarządza operacyjnym portfelem ponad 4 GW różnych technologii wytwarzania energii. Schneider Electric, czołowy globalny doradca w zakresie korporacyjnych zamówień na energię odnawialną, wspierał Equinix w wyborze projektu i negocjacjach kontraktowych.
Equinix kontynuuje rozbudowę portfela dostaw energii w celu zwiększenia zakupów energii ze źródeł odnawialnych. Priorytety obejmują przejście z certyfikatów na umowy PPA na wszystkich rynkach, na których jest taka możliwość. Poza wdrożeniem strategii zrównoważonego rozwoju Equinix analizuje możliwości wykorzystania energii słonecznej lokalnie, wytwarzania energii z ogniw paliwowych oraz innych rozproszonych technologii niskoemisyjnych, które są zgodne z ogólną strategią globalną firmy.
Equinix jako pierwszy w branży centrów danych zobowiązał się do osiągnięcia neutralności klimatycznej w całej swojej globalnej działalności i łańcuchu dostaw do 2030 roku. Jest również założycielskim sygnatariuszem unijnego „Paktu na rzecz Neutralności Klimatycznej Centrów Danych”, który prowadzi działania na rzecz rozwoju wymogów zrównoważonego rozwoju dla branży centrów danych w UE w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.