Equinix wspiera budowę pięciu farm słonecznych
Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX), znacznie zwiększył swoje zaangażowanie w projekty energii odnawialnej, podpisując pięć nowych długoterminowych umów o zakup energii (PPA) w Hiszpanii o łącznej mocy 225 megawatów (MW). Oczekuje się, że po uruchomieniu w 2025 roku inwestycje te będą generować więcej niż wynosi zużycie energii w centrach danych Equinix International Business Exchange (IBX) w Madrycie, Barcelonie i Sewilli.
Pięć nowych obiektów, wraz z istniejącymi już inwestycjami, zwiększy zakontraktowaną moc PPA Equinix do 595 MW w skali globalnej, co według szacunków pozwoli wygenerować prawie dwa miliony MWh rocznie.
„Equinix jest zaangażowany w tworzenie infrastruktury cyfrowej, która poprawia nasze codzienne życie, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko. Planujemy nadal szukać rozwiązań, które wspierają wytwarzanie energii odnawialnej na całym świecie” – podkreśla Raouf Abdel, EVP of Global Operations, Equinix.
Projekty będą zarządzane przez IGNIS – grupę zajmującą się energią odnawialną, zaangażowaną w cały cykl produkcyjny: od rozwoju po eksploatację i obsługę rozwiązań energetycznych. Grupa IGNIS uczestniczyła w rozwoju portfela ponad 20 GW projektów odnawialnych w Europie, USA, Ameryce Południowej i Azji, a obecnie zarządza operacyjnym portfelem ponad 4 GW różnych technologii wytwarzania energii. Schneider Electric, czołowy globalny doradca w zakresie korporacyjnych zamówień na energię odnawialną, wspierał Equinix w wyborze projektu i negocjacjach kontraktowych.
Equinix kontynuuje rozbudowę portfela dostaw energii w celu zwiększenia zakupów energii ze źródeł odnawialnych. Priorytety obejmują przejście z certyfikatów na umowy PPA na wszystkich rynkach, na których jest taka możliwość. Poza wdrożeniem strategii zrównoważonego rozwoju Equinix analizuje możliwości wykorzystania energii słonecznej lokalnie, wytwarzania energii z ogniw paliwowych oraz innych rozproszonych technologii niskoemisyjnych, które są zgodne z ogólną strategią globalną firmy.
Equinix jako pierwszy w branży centrów danych zobowiązał się do osiągnięcia neutralności klimatycznej w całej swojej globalnej działalności i łańcuchu dostaw do 2030 roku. Jest również założycielskim sygnatariuszem unijnego „Paktu na rzecz Neutralności Klimatycznej Centrów Danych”, który prowadzi działania na rzecz rozwoju wymogów zrównoważonego rozwoju dla branży centrów danych w UE w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.