Komunikaty PR

Fotowoltaika od OZE-Biomar zasila polskie oddziały Volvo Trucks

2021-11-23  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.02 MB )

Volvo Trucks od wielu lat znane jest z przywiązywania dużej wagi do dbania o środowisko. Ekologiczne ruchy szwedzkiego potentata nie ograniczają się do deklaracji, lecz mają duże odzwierciedlenie w rzeczywistych działaniach firmy i to na każdym etapie jej działalności.

Wszystkiemu patronuje filozofia „omtanke”, co po szwedzku znaczy „przemyśleć ponownie”. Oznacza ona, że ludzie odpowiedzialni za markę nie zatrzymują się w miejscu, a tym bardziej nie spoczywają na laurach, lecz cały czas pracują nad nowymi udoskonaleniami – z korzyścią dla spółki, klientów i otoczenia.

Fotowoltaika w oddziałach Volvo Trucks

Naturalnym ruchem wpisującym się w strategię Volvo była więc decyzja o montażu fotowoltaiki na polskich oddziałach Volvo Trucks. Zmiana źródła prądu sprawi, że obiekty należące do producenta aut będą ekologiczne i idealnie wpiszą się w obraz trwających zmian mających na celu ochronę klimatu.

Firma nawiązała współpracę z OZE Biomar, gdyńską spółką która jest jednym z liderów branży fotowoltaicznej w kraju. Jej ponad 11-letnie doświadczenie przekłada się na tysiące realizacji w całej Polsce: od małych, przydomowych, przez większe przeznaczone dla gospodarstw rolnych czy zakładów produkcyjnych, aż po całe farmy słoneczne.

Gdy tylko rozpoczęliśmy rozmowy z Volvo, od razu zrozumieliśmy, że to firma mająca identyczne poglądy na wiele kluczowych kwestii. Wspólnym mianownikiem jest zarówno proekologiczna postawa, jak również bezkompromisowe podejście do jakości oferowanych produktów. Cieszymy się, że naszym partnerem została globalna marka. – mówi Marcin Biechowski, założyciel OZE Biomar. Mamy nadzieję, że instalacja naszej fotowoltaiki na sześciu polskich salonach w całym kraju to początek owocnej współpracy, która będzie trwała jeszcze przez wiele lat. – dodaje.

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne pojawiły się na obiektach Volvo Trucks od Dolnego Śląska, przez Małopolskę i Mazowsze aż po Pomorze, a dokładniej w Długołęce, Pietrzykowicach, Dąbrowie, Młochowie, Skawinie oraz Pruszczu Gdańskim. Dzięki temu serwisy są zasilane ekologiczną energią słoneczną, co stanowi nie tylko wartość wizerunkową, lecz także wymierne korzyści finansowe.

Fotowoltaika to remedium na podwyżki cen

W dobie ciągłych podwyżek cen prądu, które najbardziej uderzą w biznes, fotowoltaika stanowi zabezpieczenie przed ponoszeniem coraz wyższych kosztów prowadzenia działalności. Wzrosty cen hurtowych, ceny praw do emisji CO2, opłata mocowa czy inflacja – wszystko to sprawi, że przedsiębiorcy już od stycznia mogą zapłacić za energię elektryczną nawet kilkadziesiąt procent więcej, niż dotychczas. Należy także pamiętać, że wszyscy eksperci przewidują kolejne podwyżki cen przez najbliższe lata. Posiadanie własnego, taniego prądu prosto ze słońca sprawia, że firma uniezależnia się od cen rynkowych, a zaoszczędzone środki może przeznaczyć na inne inwestycje.

Przejście na odnawialne źródła energii to naturalna kontynuacja filozofii naszej firmy. Cieszy nas, że zdecydowaliśmy się na kolejny krok w umacnianiu ekologicznego wizerunku marki Volvo Trucks, a pomogła nam w tym firma OZE-Biomar. Zawsze cenimy sobie współpracę z polskimi spółkami, a w tym wypadku mamy do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami, którzy dysponują dużym doświadczeniem na rynku. Prace przebiegły bardzo sprawnie, a nasze placówki są już zasilane energią z fotowoltaiki. – mówi Michał Proc, Service Market & Retail Dev. Director, Volvo Trucks Polska.

Co jednak ważne, portfolio OZE-Biomar nie ogranicza się jedynie do samych paneli solarnych, a firma idąc za trendami obowiązującymi na rynku oferuje także pompy ciepła, magazyny energii czy ładowarki do aut elektrycznych. Dzięki przynależności do grupy kapitałowej Sunrise Energy, w ofercie znajdują się także rozwiązania proponowane wraz z innymi skupionymi w niej spółkami – jak choćby rewolucyjna oferta bilansowania 1:1, która pozwala na wykorzystanie 100% nadwyżek energii produkowanych przez daną instalację. Wszystko to sprawia, że OZE Biomar dysponuje przekrojową ofertą dla biznesu i jest w stanie obsłużyć zainteresowane firmy kompleksowo, w ramach jednej współpracy i bez konieczności szukania wielu podwykonawców.

Volvo Trucks i OZE-Biomar wspólnie dla środowiska

Zbieżne cele obu firm – aktywne działania mające na celu polepszenie klimatu, ograniczenie emisji CO2 i inwestycje w odnawialne źródła energii – stawiają je w jednym rzędzie, wśród nowoczesnych przedsiębiorstw, które znakomicie zdają sobie sprawę ze swojego wpływu na środowisko i podejmują w związku z tym świadomie, odpowiedzialne decyzje.

Można mieć nadzieję, że wkrótce kolejne przedsiębiorstwa pójdą w ślady Volvo Trucks i również podejmą działania, które pozwolą im zmniejszyć ślad węglowy i zapewnić sobie ekologiczne, przyjazne środowisku źródło prądu, jakim jest fotowoltaika.

_____________________

O spółce OZE-Biomar S.A.:

OZE-Biomar S.A. to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Jako jedna z najstarszych w Polsce firm z branży wyróżnia się ilością zrealizowanych projektów oraz jakością wykonanych prac, co potwierdzają liczne referencje i opinie Klientów. Spółka należy do polskiej Grupy Kapitałowej Sunrise Energy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-29 | 01:00

Standardy odpowiedzialnego biznesu - Grupa Tubądzin

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki” to nie tylko przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju, lecz również swoisty barometr
Energetyka Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero
2024-04-19 | 09:00

Endress+Hauser ekspertem na H2POLAND & NetZero

Endress+Hauser, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pomiarowych dla przemysłu, weźmie udział w prestiżowym wydarzeniu H2POLAND & NetZero Forum w Poznaniu. W trakcie imprezy
Energetyka Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska
2024-04-19 | 01:00

Mateusz Marczewski członkiem zarządu Axpo Polska

Zmiany w polskiej spółce z Grupy Axpo. Od kwietnia do zarządu Axpo Polska dołączył Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w Europie Zachodniej i Wschodniej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.