Komunikaty PR

Global Hydrogen stawia na produkcję modułowych mikrobiogazowni

2022-12-06  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Kleczkowski
Inner Value

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/

Global Hydrogen, notowana na NewConnect firma opracowująca technologie w branży zielonej energii, zamierza już w przyszłym roku wprowadzić na rynek modułowe mikrobiogazownie. W tym celu spółka podpisała umowę o współpracy z firmą Tarpol. Projekt będzie realizowany w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant). Głównym klientem Global Hydrogen będą firmy z sektora rolno-spożywczego oraz gospodarstwa rolne.

Prace nad nowym typem instalacji mikrobiogazowni GH200 będą realizowane w pięciu etapach. W początkowej fazie zaplanowane jest opracowanie projektu, późniejsza budowa pełnoskalowego prototypu, który podczas testów będzie mógł być konfigurowany i modyfikowany, a także testy stworzonej instalacji w warunkach w pełni oddających docelowe środowisko pracy. Zgodnie z założeniami, po każdym pełnym miesiącu testów, Tarpol dostarczy raport opisujący wszystkie parametry pracy prototypu, wprowadzane modyfikacje i korekty. Finalnie zostanie stworzony projekt technologii produkcji seryjnej, który uzupełni budowa linii produkcyjnej. Koszty tego przedsięwzięcia w całości pokrywa Global Hydrogen. W projekt będzie również zaangażowana spółka zależna – Turbo Green Electric, która posiada wyłączną, nieograniczoną terytorialnie, pełną licencję do korzystania z wynalazku SMBP (Self Mixing Biogas Plant).

- Umowa z firmą Tarpol to krok w rozwoju drugiej odnogi biznesu Global Hydrogen. Dzięki tej współpracy będziemy mogli wejść w zupełnie nowy obszar – rolno - spożywczy. Mikrobiogazownia o mocy do 5kW to rozwiązanie, które będzie kierowane do małych i średnich gospodarstw rolnych oraz odbiorców indywidualnych - mówi Zbigniew Lizoń, prezes zarządu Global Hydrogen. - Współpraca z najwyższej klasy specjalistami w branży, sprawia że jestem spokojny o powodzenie tego przedsięwzięcia. Wyznaczone kamienie milowe pozwolą nam krok po kroku kontrolować postępy prac, a także na bieżąco badać zainteresowanie klientów. Podpisana umowa jest bezpośrednio związana z wcześniejszymi zapowiedziami przyspieszenia komercjalizacji rozwiązań technologicznych Global Hydrogen - dodaje Zbigniew Lizoń.

Tarpol to działająca od 2001 roku firma zajmująca się projektowaniem, budową i uruchamianiem biogazowni, recyklingiem odpadów oraz fotowoltaiką. Bydgoska spółka oferuje niezawodną unikalną technologię eliminującą kosztowne mechaniczne systemy mieszania instalowane w obecnych reaktorach biogazowni. W swoich szeregach posiada najwyższej klasy specjalistów inżynierów, konstruktorów czy spawaczy z certyfikatami TUV oraz mechaników. Specjalizują się w konstrukcjach stalowych, budowie instalacji przemysłowych i całych obiektów, a także posiadają własne laboratorium i biuro projektowe. Nowy partner Global Hydrogen posiada unikalne rozwiązania, zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP, które pozwalają wyeliminować problem odpadów, przekształcając je w paliwo gazowe lub energię elektryczną.

Z raportu „Biogaz w Polsce – raport 2022”, przygotowanego m.in. przez ekspertów NCBiR, PFR i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wynika, że w Polsce działa obecnie około 130 biogazowni rolniczych z zainstalowaną mocą elektryczną na poziomie 125 MW. Dla porównania – w Niemczech działa około 9 tys. biogazowni z zainstalowaną mocą około 6 GW. Polska ma przy tym o około 1,5 mln hektarów większą od Niemiec powierzchnię wykorzystywaną rolniczo, jak również bardzo rozwinięty sektor przetwórstwa rolno-spożywczego produkującego ogromną ilość bioodpadów.

***

O spółce:

Global Hydrogen SA to firma opracowująca technologie w branży zielonej energii. Jej podstawowa działalność obejmuje projektowanie, budowę i sprzedaż modułowych mikrobiogazowni dla sektora rolno-spożywczego, w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant). Ponadto spółka rozwija technologię produkcji zielonego wodoru z biomasy, również odpadowej, w mobilnych, kontenerowych reaktorach. Rozwój stworzonej przez mPower Green Tech technologii to drugi z elementów strategii działalności. Global Hydrogen planuje rozpocząć seryjną produkcję swoich urządzeń oraz skomercjalizować posiadane technologie.

Więcej na: http://globalhydrogen.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inner Value
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.