GoldenPeaks Capital z sukcesem zrealizował projekty fotowoltaiczne Foxtrot i Gam
Warszawa, 21 lutego 2023 - GoldenPeaks Capital, firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów fotowoltaicznych z silnym ukierunkowaniem na Europę Wschodnią, z sukcesem zrealizowała swoje projekty fotowoltaiczne Foxtrot i Gamma w 15 różnych regionach Polski o łącznej mocy 176MW.
Budowa dwóch projektów „Foxtrot” i „Gamma”, która rozpoczęła się na początku 2022 r., została w dużej mierze zakończona, a ostateczne uruchomienie nastąpi w ciągu najbliższych 4 miesięcy. Dwa projekty zlokalizowane w 15 regionach Polski zapewniły duże umowy zakupu energii denominowane w euro od międzynarodowych korporacji o ratingu inwestycyjnym.
Fergie May, CIO GoldenPeaks Capital mówi:
„Zespół GoldenPeaks Capital i jego spółek zależnych, takich jak Spectris Energy, wykonał świetną robotę, wprowadzając te projekty na rynek w ramach budżetu i na czas, pomimo burzliwych warunków rynkowych. GoldenPeaks Capital udowodnił, że jest najbardziej niezawodnym partnerem, osiągającym lepsze wyniki nawet w trudnych czasach i dalej rozwija swoją obecność jako wiodący dostawca rozwiązań w zakresie zielonej energii „pod klucz” w Europie”.
GoldenPeaks Capital jeszcze bardziej przyspieszy tempo kształtowania branży energii odnawialnej w Europie Wschodniej poprzez bezproblemową integrację wszystkich sektorów GPC, takich jak produkcja, opracowywanie projektów i inżynieria, finansowanie i strukturyzacja, zarządzanie łańcuchem dostaw, budowa i uruchomienie, aktywa operacji oraz sprzedaży komercyjnej i energetycznej, zapewniając nieocenioną zgodność metodologii, etyki i celów.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.