Hitachi Energy przejmuje eks Energy
Strategiczne przejęcie zwiększa możliwości zaawansowanej energoelektroniki i oprogramowania do zarządzania energią, aby sprostać rosnącemu, globalnemu zapotrzebowaniu na rozwiązania bateryjnego magazynowania energii.
Firma Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, który rozwija zrównoważoną przyszłość energetyczną dla wszystkich, ogłosiła, że nabyła od firmy Powin LLC (Powin), czołowego globalnego dostawcy systemów magazynowania energii, pakiet kontrolny w eks Energy. Przedsiębiorstwo to jest wiodącym dostawcą energoelektroniki i rozwiązań do zarządzania energią w zakresie magazynowania i integracji odnawialnych źródeł energii, a jego siedziba główna mieści się w Sewilli w Hiszpanii. Inwestycja oznacza również ustanowienie strategicznego partnerstwa z firmą Powin, która utrzymuje znaczący udział własnościowy w eks Energy.
W miarę jak świat coraz bardziej przestawia się na odnawialne źródła energii, globalny popyt na bateryjne systemy magazynowania energii (BESS) nadal rośnie i oczekuje się, że będzie zwiększał się o ponad 20 procent rocznie do 2030 roku1. Łącząc energoelektronikę eks Energy i zaawansowane możliwości sterowania z własną, wysoce komplementarną ofertą automatyzacji, oprogramowania i integracji systemów, Hitachi Energy umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy technologii na rynku odnawialnych źródeł energii i bateryjnych systemów magazynowania energii. Dzięki strategicznemu partnerstwu Hitachi Energy i Powin zamierzają wykorzystać siłę obu firm do opracowania produktów do przekształcania energii zaprojektowanych specjalnie dla następnej generacji systemów magazynowania energii.
‒ Hitachi Energy jest innowatorem w dziedzinie systemów BESS i mikrosieci od ponad 30 lat, a to strategiczne przejęcie pokazuje nasze stałe zaangażowanie w dostarczanie dla klientów najbardziej zaawansowanych i sprawdzonych rozwiązań ‒ powiedział Massimo Danieli, dyrektor zarządzający Jednostki Biznesu Automatyki Sieciowej w Hitachi Energy. ‒ Rynek, w tym wiodący integratorzy systemów BESS, wyraźnie pokazał, że potrzebuje i chce rozwiązań energetycznych zasilanych przez najlepszą w swojej klasie energoelektronikę zintegrowaną z funkcjami sterowania i cyfrowymi. Każdego dnia pojawiają się nowe aplikacje i zastosowania, napędzane stale rosnącą potrzebą integracji energii odnawialnej z siecią i elektryfikacji na obrzeżach sieci. Firma eks Energy może pochwalić się imponującą liczbą wdrożonych produktów w Ameryce Północnej i Europie, a w ramach Powin jeszcze bardziej rozszerzyła swój globalny zasięg. Dzięki temu znaczącemu dodatkowi do naszego portfolio, Hitachi Energy jest gotowa sprostać wymaganiom dynamicznie rozwijającego się globalnego rynku BESS z dużą szybkością i na dużą skalę.
‒ Ta strategiczna inwestycja stanowi kamień milowy w branży magazynowania energii, ponieważ toruje drogę Hitachi, Powin i eks Energy do połączenia swoich mocnych stron w odkrywaniu nowych możliwości na skalę globalną, a także umożliwi lepszą obsługę nowych i obecnych klientów ‒ powiedział Jeff Waters, CEO Powin. ‒ Jesteśmy dumni z tego, co już udało nam się opracować wspólnie z eks Energy, w tym z jednego z największych na świecie projektów akumulatorowych w historii, Waratah Super Battery (WSB), w którym bezkonkurencyjne systemy przekształcania energii eks Energy są w stanie spełnić wysokie standardy wydajności australijskich operatorów sieci. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z eks Energy i Hitachi Energy, aby przedstawić światu więcej projektów takich jak WSB.
Dodanie eks Energy do portfolio Hitachi Energy jest wyrazem przyspieszenia realizacji strategicznego planu rozwoju firmy do 2030 roku. Hitachi Energy stale wzmacnia swoją podstawową działalność w zakresie sieci energetycznych, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju światowego systemu energetycznego, aby był bardziej zrównoważony, elastyczny i bezpieczny. Przejęcie to zwiększa nasze kompetencje w obszarze grid edge, w tym cyfrowe, energoelektroniczne i usługowe, w kierunku realizacji większego celu, jakim jest zapewnienie zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.
Nomura Greentech działała jako wyłączny doradca finansowy, a Shearman & Sterling jako radca prawny Hitachi Energy.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.