Komunikaty PR

Hitachi Energy zwiększa zdolności produkcyjne

2023-10-24  |  14:00
Biuro prasowe

Firma Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, dążący do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich, ogłosiła we wtorek, 24 października 2023 r., że na całym świecie umożliwiła integrację z systemem elektroenergetycznym łączy wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) o mocy ponad 150 gigawatów (GW) - co wystarczyłoby do zaspokojenia szczytowego zapotrzebowania na moc w Japonii. Informacja ta została ogłoszona po uruchomieniu pierwszych dostaw energii z Dogger Bank, największej na świecie morskiej farmy wiatrowej, które realizowane są dzięki pierwszemu w Wielkiej Brytanii zastosowaniu technologii HVDC na farmie wiatrowej.

Firma konsekwentnie zwiększa swoje moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu wynikającemu z transformacji w kierunku czystej energii. Od 2020 roku, kiedy koncern Hitachi rozpoczął swoją strategiczną inwestycję, firma Hitachi Energy zwiększyła zatrudnienie o ponad 8 000 osób. W tym samym okresie zainwestowała również 3 miliardy dolarów w produkcję i działalność inżynieryjną oraz badania i rozwój (R&D), rozszerzając swoje współprace i dążąc do tego, aby stać się strategicznym partnerem dla klientów w całym cyklu ich życia.

- Energia elektryczna będzie podstawą całego systemu energetycznego i pomoże napędzać transformację w kierunku czystej energii. Dzisiejszy komunikat pokazuje, w jaki sposób umożliwiamy naszym klientom przyspieszenie rozwoju sieci elektroenergetycznych, którego wymaga cały system - powiedział Claudio Facchin, CEO Hitachi Energy.

Realizowane inwestycje wynikają z planu Hitachi Energy 2030 i Średniookresowego Planu Zarządzania Hitachi 2024.

Inwestycje w trzech głównych obszarach objętych planem Hitachi Energy 2030:

1. Ciągłe wzmacnianie podstawowej działalności w zakresie sieci elektroenergetycznych

Firma zainwestowała znaczne środki w zwiększenie mocy produkcyjnych i zatrudnienie nowych pracowników w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Wśród przykładów tylko z tego roku są fabryka rozwiązań w zakresie jakości zasilania, globalne centrum technologii i innowacji w Indiach i fabryka transformatorów w Chinach. Dodatkowo firma poczyniła ostatnio inwestycje w Szwecji, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Inwestycje w badania i rozwój (R&D)

Zrównoważone rozwiązania: EconiQ™ niezawierające sześciofluorku siarki (SF6), co pozwala znacznie zmniejszyć ślad węglowy w całym cyklu życia; półprzewodniki mocy nowej generacji, takie jak RoadPak dla elektromobilności; technologie cyfrowe, takie jak Lumada Asset Performance Management i IdentiQ™ dla HVDC oraz jakości energii.

2. Podwojenie wysiłków w zakresie cyfryzacji i usług oraz rozwój na styku systemów energetycznych

Cyfryzacja i usługi: nowa generacja oprogramowania Lumada Asset Performance Management oferująca zalety sztucznej inteligencji; nabycie większościowych udziałów w firmie ELK, dostawcy technologii przekształcania energii w celu poprawy magazynowania i elastyczności na styku systemu energetycznego.

3. Innowacje, synergie, partnerstwa, fuzje i przejęcia w celu przyspieszenia wzrostu
Coraz silniejsze partnerstwa doprowadziły do powstania nowych modeli biznesowych, umów ramowych dotyczących rezerwowania mocy i globalnych standardów, umożliwiając lepsze planowanie w celu zaspokojenia popytu. Do kluczowych projektów realizowanych dzięki technologiom firmy należą Champlain Hudson Power Express, program TenneT’s 2GW i Project Lightning, pierwszy w swoim rodzaju projekt podmorskiego przesyłu energii.

Raport Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), „Sieci elektroenergetyczne i bezpieczna transformacja energetyczna”1 stwierdza, że po okresie globalnej stagnacji inwestycje w sieci muszą wzrosnąć niemal dwukrotnie do 2030 r., do ponad 600 mld USD rocznie, a budowa sieci wymaga bezpiecznego łańcucha dostaw i wykwalifikowanych pracowników.

Szybka elektryfikacja transportu, budynków i przemysłu zwiększa zapotrzebowanie na bezpieczną, zrównoważoną i elastyczną energię elektryczną na całym świecie. Firma jest zaangażowana w ciągłe wzmacnianie swojej działalności w kierunku realizacji prognoz dotyczących systemu energetycznego na 2050 r., w którym będziemy świadkami czterokrotnego wzrostu zainstalowanej globalnej mocy wytwórczej i trzykrotnego wzrostu przesyłu energii elektrycznej w porównaniu do stanu obecnego.

- Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z Hitachi w lipcu 2020 r., udało nam się przyspieszyć swój wzrost, wykorzystując również efekt synergii w całej Grupie Hitachi - dodał Facchin. - Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w dziedzinie energetyki, w połączeniu z cyfryzacją jako czynnikiem wspomagającym, możemy szybko skalować działalność i dostarczać naszym klientom innowacyjne usługi oraz rozwiązania. Jako Hitachi wyróżniamy się wyjątkowymi możliwościami w obszarze IT, IoT i OT, aby wspierać naszych klientów w całym cyklu życia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds Biuro prasowe
2025-06-25 | 10:00

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Spółka Ocean Winds oraz należąca do PGE i Ørsted spółka Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 podpisały umowę rezerwacyjną, która umożliwi wykorzystanie
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.