IBC SOLAR i Fankhauser Solar zacieśniają współpracę
IBC SOLAR, światowy lider i dostawca kompleksowych systemów PV, konsekwentnie powiększa w Europie portfolio usług i rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii. Najnowszym przykładem takiego działania jest rozszerzenie współpracy z Fankhauser Solar AG, wiodącym szwajcarskim hurtownikiem produktów fotowoltaicznych. Dzięki zacieśnieniu kooperacji, od teraz klienci w Szwajcarii mogą kupować produkty IBC SOLAR taniej.
Poszerzenie portfolio szwajcarskiego hurtownika o ofertę niemieckiej marki pozwoliło zredukować konieczność stosowania przepisów importowych i wyeliminować odprawę celną. - Wprowadzone rozwiązania pozwolą zaoszczędzić na kosztach transportu przynosząc tym samym wymierną korzyść dla naszych klientów - wyjaśnia Albert Engelbrecht, Senior Vice President Solutions International w IBC SOLAR. I dodaje: - Przewidujemy, że szwajcarski rynek fotowoltaiczny będzie rósł i w nadchodzących latach odegra ważną rolę w rozwoju fotowoltaiki w całej Europie. Cieszymy się, że wspólnie z Fankhauser możemy być częścią tego procesu.
Lepsza dostępność wysokojakościowych rozwiązań PV, oferowanych przez IBC SOLAR zbiega się z niedawno ogłoszonym przez władze Szwajcarii nowym systemem dopłat do instalacji systemów fotowoltaicznych o mocy nieprzekraczającej 30 kW. Już od kwietnia 2021 r. Szwajcarzy mogą starać się o większe dopłaty, które pozwalają na pokrycie blisko 30% całościowych kosztów inwestycji w małe instalacje PV, a produkując własną energię mają do dyspozycji korzystny system taryf gwarantowanych. W ramach programu wsparcia inwestycji fotowoltaicznych w Szwajcarii do rozdysponowania jest 470 mln CHF (1,95 mld PLN). Swisssolar prognozuje, że łączna moc elektrowni fotowoltaicznych w kraju powinna w tym roku osiągnąć poziom nawet 2,87 GW.
IBC SOLAR i Fankhasuer Solar od ponad dekady współpracują ze sobą na rzecz rozwoju rynku energii odnawialnej w Szwajcarii. W dobie transformacji energetycznej ta współpraca wznosi się na kolejny poziom. Biorąc pod uwagę kompleksowe wsparcie i portfolio wysokiej jakości produktów, IBC SOLAR jest dla nas idealnym partnerem. Cieszymy się, że na intensyfikacji wspólnych działań skorzystają teraz również nasi klienci - podsumowuje Hans-Georg Schweikardt, CEO i dyrektor zarządzający Fankhauser Solar AG.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.