IBC SOLAR i Fankhauser Solar zacieśniają współpracę
IBC SOLAR, światowy lider i dostawca kompleksowych systemów PV, konsekwentnie powiększa w Europie portfolio usług i rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii. Najnowszym przykładem takiego działania jest rozszerzenie współpracy z Fankhauser Solar AG, wiodącym szwajcarskim hurtownikiem produktów fotowoltaicznych. Dzięki zacieśnieniu kooperacji, od teraz klienci w Szwajcarii mogą kupować produkty IBC SOLAR taniej.
Poszerzenie portfolio szwajcarskiego hurtownika o ofertę niemieckiej marki pozwoliło zredukować konieczność stosowania przepisów importowych i wyeliminować odprawę celną. - Wprowadzone rozwiązania pozwolą zaoszczędzić na kosztach transportu przynosząc tym samym wymierną korzyść dla naszych klientów - wyjaśnia Albert Engelbrecht, Senior Vice President Solutions International w IBC SOLAR. I dodaje: - Przewidujemy, że szwajcarski rynek fotowoltaiczny będzie rósł i w nadchodzących latach odegra ważną rolę w rozwoju fotowoltaiki w całej Europie. Cieszymy się, że wspólnie z Fankhauser możemy być częścią tego procesu.
Lepsza dostępność wysokojakościowych rozwiązań PV, oferowanych przez IBC SOLAR zbiega się z niedawno ogłoszonym przez władze Szwajcarii nowym systemem dopłat do instalacji systemów fotowoltaicznych o mocy nieprzekraczającej 30 kW. Już od kwietnia 2021 r. Szwajcarzy mogą starać się o większe dopłaty, które pozwalają na pokrycie blisko 30% całościowych kosztów inwestycji w małe instalacje PV, a produkując własną energię mają do dyspozycji korzystny system taryf gwarantowanych. W ramach programu wsparcia inwestycji fotowoltaicznych w Szwajcarii do rozdysponowania jest 470 mln CHF (1,95 mld PLN). Swisssolar prognozuje, że łączna moc elektrowni fotowoltaicznych w kraju powinna w tym roku osiągnąć poziom nawet 2,87 GW.
IBC SOLAR i Fankhasuer Solar od ponad dekady współpracują ze sobą na rzecz rozwoju rynku energii odnawialnej w Szwajcarii. W dobie transformacji energetycznej ta współpraca wznosi się na kolejny poziom. Biorąc pod uwagę kompleksowe wsparcie i portfolio wysokiej jakości produktów, IBC SOLAR jest dla nas idealnym partnerem. Cieszymy się, że na intensyfikacji wspólnych działań skorzystają teraz również nasi klienci - podsumowuje Hans-Georg Schweikardt, CEO i dyrektor zarządzający Fankhauser Solar AG.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.