Komunikaty PR

IBC SOLAR umacnia swoją pozycję biznesową w Polsce

2022-10-14  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.15 MB )

IBC SOLAR Energy, międzynarodowy oddział projektowy IBC SOLAR AG, sprzedał spółce Afcon Renewable Energy dwa projekty budowy parków słonecznych o łącznej mocy 120 megawatów. Projekty znajdują się na końcowym etapie developmentu i zlokalizowane są w zachodniej Polsce.  

Izraelska firma z branży energetycznej, Afcon Renewable Energy, spółka zależna Afcon Holdings, nabyła prawa do projektów dwóch farm fotowoltaicznych budowanych w Polsce. Firma doprowadzi inwestycje do etapu gotowości do budowy (RTB) poprzez umowy deweloperskie zawierane z lokalnymi przedsiębiorcami. 

- Podpisanie umowy z Afcon nakreśla początek naszej współpracy, która może zostać rozszerzona również na inne kraje – mówi Patrik Danz, Chief Sales Officer (CSO) IBC SOLAR AG i dodaje:  Współpraca ta wpisuje się w szersze działania, jakie nasz zespół projektowy prowadzi w Polsce. Aktualnie nasze portfolio w tym zakresie liczy ponad 600 MW mocy i jest nieustannie rozwijane.

Umowa z izraelską spółką umacnia plany ekspansji biznesowej IBC SOLAR w Polsce. Firma założyła niedawno nową filię w kraju i stopniowo rozszerza swoją lokalną działalność.

- Jako dostawca kompleksowych usług, jesteśmy doświadczonym partnerem w realizacji projektów z zakresu energii odnawialnej, począwszy od rozwoju i realizacji pod klucz, aż po eksploatację i ich utrzymanie. Mówimy tu nie tylko o sektorze parków słonecznych, ale także segmencie mieszkaniowym, w którym od kilku lat z powodzeniem działamy w Polsce, a także rozwiązaniach PV oraz magazynowania energii dla klientów komercyjnych i przemysłowych, na których obecnie, wraz z naszymi partnerami, mocno koncentrujemy swoje działania - wyjaśnia Wojciech Prokopowicz, Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska.

Branża OZE cieszy się w Polsce nieustającym zainteresowaniem. Krajowy rynek odnawialnej energii elektrycznej jest największym w Europie Wschodniej i jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Wpływ na to ma m.in. przyjęcie unijnych regulacji w zakresie dążenia do zmniejszenia śladu węglowego. Komisja Europejska zakłada, że do 2030 roku ponad 30% energii elektrycznej powinno być wytwarzane z odnawialnych źródeł. Dla Polski oznacza to wzrost wykorzystania OZE w miksie energetycznym o ponad 50% w ciągu mniej, niż dekady.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z IBC SOLAR. Dwa zakupione projekty są istotnym dodatkiem do naszego portfolio na całym świecie, a w szczególności w Polsce. Afcon kontynuuje inwestycje w unikalne projekty solarne na dużą skalę, a nabytek w Polsce pozycjonuje nas jako znaczącego gracza na rynku energii odnawialnej w Europie – podkreśla Israel Raif, prezes Afcon.


O IBC SOLAR

IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.   

Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.