IBC SOLAR umacnia swoją pozycję biznesową w Polsce
IBC SOLAR Energy, międzynarodowy oddział projektowy IBC SOLAR AG, sprzedał spółce Afcon Renewable Energy dwa projekty budowy parków słonecznych o łącznej mocy 120 megawatów. Projekty znajdują się na końcowym etapie developmentu i zlokalizowane są w zachodniej Polsce.
Izraelska firma z branży energetycznej, Afcon Renewable Energy, spółka zależna Afcon Holdings, nabyła prawa do projektów dwóch farm fotowoltaicznych budowanych w Polsce. Firma doprowadzi inwestycje do etapu gotowości do budowy (RTB) poprzez umowy deweloperskie zawierane z lokalnymi przedsiębiorcami.
- Podpisanie umowy z Afcon nakreśla początek naszej współpracy, która może zostać rozszerzona również na inne kraje – mówi Patrik Danz, Chief Sales Officer (CSO) IBC SOLAR AG i dodaje: Współpraca ta wpisuje się w szersze działania, jakie nasz zespół projektowy prowadzi w Polsce. Aktualnie nasze portfolio w tym zakresie liczy ponad 600 MW mocy i jest nieustannie rozwijane.
Umowa z izraelską spółką umacnia plany ekspansji biznesowej IBC SOLAR w Polsce. Firma założyła niedawno nową filię w kraju i stopniowo rozszerza swoją lokalną działalność.
- Jako dostawca kompleksowych usług, jesteśmy doświadczonym partnerem w realizacji projektów z zakresu energii odnawialnej, począwszy od rozwoju i realizacji pod klucz, aż po eksploatację i ich utrzymanie. Mówimy tu nie tylko o sektorze parków słonecznych, ale także segmencie mieszkaniowym, w którym od kilku lat z powodzeniem działamy w Polsce, a także rozwiązaniach PV oraz magazynowania energii dla klientów komercyjnych i przemysłowych, na których obecnie, wraz z naszymi partnerami, mocno koncentrujemy swoje działania - wyjaśnia Wojciech Prokopowicz, Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska.
Branża OZE cieszy się w Polsce nieustającym zainteresowaniem. Krajowy rynek odnawialnej energii elektrycznej jest największym w Europie Wschodniej i jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Wpływ na to ma m.in. przyjęcie unijnych regulacji w zakresie dążenia do zmniejszenia śladu węglowego. Komisja Europejska zakłada, że do 2030 roku ponad 30% energii elektrycznej powinno być wytwarzane z odnawialnych źródeł. Dla Polski oznacza to wzrost wykorzystania OZE w miksie energetycznym o ponad 50% w ciągu mniej, niż dekady.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z IBC SOLAR. Dwa zakupione projekty są istotnym dodatkiem do naszego portfolio na całym świecie, a w szczególności w Polsce. Afcon kontynuuje inwestycje w unikalne projekty solarne na dużą skalę, a nabytek w Polsce pozycjonuje nas jako znaczącego gracza na rynku energii odnawialnej w Europie – podkreśla Israel Raif, prezes Afcon.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.
Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.