Komunikaty PR

IBC SOLAR zaprezentuje na targach Intersolar Europe innowacje w fotowoltaice

2022-04-26  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 1.51 MB )

Proekologiczna zabudowa targowa w oparciu o zasadę „od kołyski do kołyski“ (z ang. cradle-to-cradle) oraz bazujące na 40-letnim doświadczeniu nawiązanie do zrównoważonego rozwoju. Tym wyróżni się  wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej podczas największych targów branży PV w Europie.

Świętujący w tym roku jubileusz istnienia, IBC SOLAR, będzie jednym z ponad 900 wystawców na międzynarodowych targach Intersolar Europe 2022, które odbędą się w dniach 11-13 maja 2022 r. Firma zaprezentuje rozwiązania skupione wokół trzech głównych obszarów swojej działalności: instalacji dla domu, komercyjnych oraz elektrowni słonecznych. Na stoiskach marki (A4.470 i A4.670) będzie można zobaczyć innowacje w dziedzinie wewnętrznych systemów montażowych, zapewniające większą elastyczność i szybkość działania, a także optymalizację kosztów. Sama tegoroczna zabudowa targowa firmy, zaprojektowana i zrealizowana w zgodzie z ideą Cradle-To-Cradle także nawiązuje do najnowszych trendów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

40 lat IBC SOLAR i więcej

Z okazji 40-lecia IBC SOLAR wprowadza nowy wizerunek i rozszerzone koncepcje w obszarach biznesowych: mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym oraz związanych z elektrowniami słonecznymi. W tym roku na stoisku światowego producenta temat zrównoważonego rozwoju również będzie miał wysoki priorytet. Stoisko marki zostało zbudowane w oparciu o zasady Cradle-To-Cradle, co oznacza, że większość wykorzystanych materiałów można po zakończeniu targów w pełni przetworzyć z powrotem do obiegu biologicznego lub technicznego, bez konieczności poddawania ich ponownemu recyklingowi. 

Moduł jubileuszowy z dodatkową 40-miesięczną gwarancją i technologia TOPCon

Na największym wydarzeniu fotowoltaicznym w Europie, które ma odwiedzić nawet 50 000 gości, IBC SOLAR zaprezentuje wydajny panel jubileuszowy IBC MonoSol 415/420 MS-HC-N. Wyposażony jest w technologię ogniw TOPCon pozwalającą osiagnąć bardzo wysoki poziom sprawności, co umożliwia uzyskanie lepszych wyników na tej samej powierzchni. Parametry techniczne modułu zapewniają również zwiększoną sprawność temperaturową i ograniczają degradację dzięki efektom LID i LeTID. Oprócz 30-letniej gwarancji na wydajność, firma przedłuża 15-letnią gwarancję na produkt o kolejne 40 miesięcy w ramach obchodów 40-lecia działalności na rynku. 

Maksymalna elastyczność: System montażowy AeroFix G3 do dachów płaskich

Odwiedzający będą mogli zobaczyć na własne oczy najnowszy efekt ewolucji aerodynamicznego systemu montażowego dedykowanego dla dachów płaskich. Mowa o konstrukcji montażowej IBC AeroFix G3, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności na targach Intersolar 2022. Przy jej wykorzystaniu można montować moduły o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm. Dzięki zintegrowanemu połączeniu uchylnemu we wsporniku montażowym AeroFix, moduły leżą na systemie montażowym bez naprężeń mechanicznych. Zróżnicowane warianty montażu oraz możliwość łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych w tym samym systemie zapewniają wysoki stopień elastyczności i efektywności kosztowej przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa. 

Montaż IBC TopFix 200 na dachach skośnych jeszcze szybszy

W sektorze dachów skośnych firma IBC SOLAR rozszerza swój sprawdzony system montażowy IBC TopFix 200 o zaawansowane elementy dodatkowe, które jeszcze bardziej przyspieszają montaż na dachu, a tym samym zapewniają monterom istotną oszczędność czasu. Tam, gdzie wcześniej dla różnych wysokości ramy modułu konieczne były różne zaciski, teraz można bez problemu zamontować pierwszy zacisk końcowy G3 Vario Module o regulowanej wysokości umożliwiający montaż modułów o różnych wysokościach ramy. Oznacza to, że instalator ma maksymalną elastyczność podczas montażu, nawet przy użyciu tylko jednego zacisku, a wysiłek związany z planowaniem jest znacznie mniejszy. Do szybkiego montażu przyczynia się również blachodachówka Mammut Form S+. Kombinacja haków dachowych i formowanych dachówek jest zintegrowana bezpośrednio z konstrukcją dachu i jest teraz dostępna również do izolacji dachowej.  

Eksperci IBC SOLAR zapraszają do wzięcia udziału w targach Intersolar Europe w dniach 11-13 maja 2022 r. w hali A4, na stoiskach A4.470 i A4.670.


O IBC SOLAR

IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług energetycznych w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Działająca od 40 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 15 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.

Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.

W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.