IBC SOLAR zaprezentuje na targach Intersolar Europe innowacje w fotowoltaice

Proekologiczna zabudowa targowa w oparciu o zasadę „od kołyski do kołyski“ (z ang. cradle-to-cradle) oraz bazujące na 40-letnim doświadczeniu nawiązanie do zrównoważonego rozwoju. Tym wyróżni się wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej podczas największych targów branży PV w Europie.
Świętujący w tym roku jubileusz istnienia, IBC SOLAR, będzie jednym z ponad 900 wystawców na międzynarodowych targach Intersolar Europe 2022, które odbędą się w dniach 11-13 maja 2022 r. Firma zaprezentuje rozwiązania skupione wokół trzech głównych obszarów swojej działalności: instalacji dla domu, komercyjnych oraz elektrowni słonecznych. Na stoiskach marki (A4.470 i A4.670) będzie można zobaczyć innowacje w dziedzinie wewnętrznych systemów montażowych, zapewniające większą elastyczność i szybkość działania, a także optymalizację kosztów. Sama tegoroczna zabudowa targowa firmy, zaprojektowana i zrealizowana w zgodzie z ideą Cradle-To-Cradle także nawiązuje do najnowszych trendów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
40 lat IBC SOLAR i więcej
Z okazji 40-lecia IBC SOLAR wprowadza nowy wizerunek i rozszerzone koncepcje w obszarach biznesowych: mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym oraz związanych z elektrowniami słonecznymi. W tym roku na stoisku światowego producenta temat zrównoważonego rozwoju również będzie miał wysoki priorytet. Stoisko marki zostało zbudowane w oparciu o zasady Cradle-To-Cradle, co oznacza, że większość wykorzystanych materiałów można po zakończeniu targów w pełni przetworzyć z powrotem do obiegu biologicznego lub technicznego, bez konieczności poddawania ich ponownemu recyklingowi.
Moduł jubileuszowy z dodatkową 40-miesięczną gwarancją i technologia TOPCon
Na największym wydarzeniu fotowoltaicznym w Europie, które ma odwiedzić nawet 50 000 gości, IBC SOLAR zaprezentuje wydajny panel jubileuszowy IBC MonoSol 415/420 MS-HC-N. Wyposażony jest w technologię ogniw TOPCon pozwalającą osiagnąć bardzo wysoki poziom sprawności, co umożliwia uzyskanie lepszych wyników na tej samej powierzchni. Parametry techniczne modułu zapewniają również zwiększoną sprawność temperaturową i ograniczają degradację dzięki efektom LID i LeTID. Oprócz 30-letniej gwarancji na wydajność, firma przedłuża 15-letnią gwarancję na produkt o kolejne 40 miesięcy w ramach obchodów 40-lecia działalności na rynku.
Maksymalna elastyczność: System montażowy AeroFix G3 do dachów płaskich
Odwiedzający będą mogli zobaczyć na własne oczy najnowszy efekt ewolucji aerodynamicznego systemu montażowego dedykowanego dla dachów płaskich. Mowa o konstrukcji montażowej IBC AeroFix G3, która po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności na targach Intersolar 2022. Przy jej wykorzystaniu można montować moduły o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm. Dzięki zintegrowanemu połączeniu uchylnemu we wsporniku montażowym AeroFix, moduły leżą na systemie montażowym bez naprężeń mechanicznych. Zróżnicowane warianty montażu oraz możliwość łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych w tym samym systemie zapewniają wysoki stopień elastyczności i efektywności kosztowej przy najwyższym poziomie bezpieczeństwa.
Montaż IBC TopFix 200 na dachach skośnych jeszcze szybszy
W sektorze dachów skośnych firma IBC SOLAR rozszerza swój sprawdzony system montażowy IBC TopFix 200 o zaawansowane elementy dodatkowe, które jeszcze bardziej przyspieszają montaż na dachu, a tym samym zapewniają monterom istotną oszczędność czasu. Tam, gdzie wcześniej dla różnych wysokości ramy modułu konieczne były różne zaciski, teraz można bez problemu zamontować pierwszy zacisk końcowy G3 Vario Module o regulowanej wysokości umożliwiający montaż modułów o różnych wysokościach ramy. Oznacza to, że instalator ma maksymalną elastyczność podczas montażu, nawet przy użyciu tylko jednego zacisku, a wysiłek związany z planowaniem jest znacznie mniejszy. Do szybkiego montażu przyczynia się również blachodachówka Mammut Form S+. Kombinacja haków dachowych i formowanych dachówek jest zintegrowana bezpośrednio z konstrukcją dachu i jest teraz dostępna również do izolacji dachowej.
Eksperci IBC SOLAR zapraszają do wzięcia udziału w targach Intersolar Europe w dniach 11-13 maja 2022 r. w hali A4, na stoiskach A4.470 i A4.670.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług energetycznych w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Działająca od 40 lat firma ma na swoim koncie ponad pięć gigawatów mocy zainstalowanej, biura w 15 międzynarodowych lokalizacjach, rozbudowaną sieć ponad 1000 partnerów oraz portfolio imponujących realizacji na całym świecie.
Szeroki zakres działalności IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych.
W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.