Iberdrola wzmacnia lokalny łańcuch dostaw lądowej energii wiatrowej w Polsce
Made in PR
Ul. Wejnerta 26 lok. 2
02-619 Warszawa
b.kurzejewska|madeinpr.pl| |b.kurzejewska|madeinpr.pl
602 557 755
https://madeinpr.pl/
Łódzka fabryka ZREW będzie dostawcą nowego transformatora 30/110kV, który wzmocni budowę instalacji ewakuacyjnej Korytnica II
Zespół firmy Iberdrola odwiedził fabrykę transformatorów ZREW w Łodzi, aby nadzorować postępy w produkcji transformatora o mocy 30/110kV, 63MVA. Sprzęt będzie obsługiwał lądową farmę wiatrową Korytnica II.
ZREW, wchodzący w skład grupy R&S (dostawcy produktów infrastruktury elektrycznej na całym świecie), jest jednym z czołowych polskich producentów transformatorów olejowych dla elektrowni, elektrociepłowni, farm wiatrowych, sieci dystrybucyjnych, a także transformatorów przeznaczonych do celów przemysłowych.
Zespołem kierowali Alejandro Rodríguez, Country Manager Iberdrola Renewables (Onshore) w Polsce oraz Piotr Wróblewski, Networks Manager Iberdrola w Polsce, wspólnie z Raúlem Martínem, Antonio Fuentesem i Pedro Uncillą z zespołu Networks Iberdrola w Europie Północnej i Środkowej. Towarzyszyli im Tomasz Kaźmierczak, Kierownik Projektu ZREW Korytnica II oraz Bartosz Sobolewski, CJR Head of CEE Region.
Budowę elektrowni wiatrowej Korytnica II (50,5 MW) rozpoczęła w czerwcu 2022 r. firma CJR Polska, dostawca usług inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowlanych (EPC). Elektrownia zostanie oddana do użytku w 2023 r.
CJR Polska powierzyła budowę stacji elektroenergetycznej polskiemu podwykonawcy P&Q. W ramach tej umowy R&S ZREW dostarczy transformator o mocy 30/110kV, 63MVA, który zostanie zainstalowany na potrzeby rozbudowy istniejącej stacji transformatorowej 30/110kV, do której zostanie podłączona farma wiatrowa.
W krajach, w których Iberdrola prowadzi swoją działalność, firma angażuje się w rozwój lokalnych łańcuchów dostaw. W ten sposób działa na rzecz lokalnych społeczności, wspierając bezpośrednie i pośrednie miejsca pracy, które są kluczowe dla silnej gospodarki lokalnej. Równocześnie firma zyskuje zdolność do elastycznego zaspokajania podaży i popytu w szczytowych okresach.
Alejandro Rodríguez, Iberdrola Renewables (Onshore) Country Manager w Polsce, stwierdził: "Najlepszym sposobem na rozwiązanie kryzysu klimatycznego i energetycznego jest przyspieszenie przejścia na odnawialne źródła energii, zwiększenie inwestycji w celu ożywienia działalności gospodarczej i stworzenia miejsc pracy. Współpraca z lokalnymi dostawcami nie tylko wykorzystuje lokalne talenty i umiejętności w celu zbudowania silnych, zrównoważonych, lokalnych łańcuchów dostaw, ale także wpływa korzystnie na dobrobyt gospodarczy i socjalny społeczności, którym pomagamy. ZREW jest dla nas silnym i niezawodnym partnerem. Liczymy, że nasza współpraca przedłuży się o pracę przy kolejnych projektach".
Polska jest dla firmy kluczowym rynkiem wzrostu, dlatego Iberdrola rozszerza tutaj swoją działalność. Obecnie w naszym kraju eksploatuje już lądowe farmy wiatrowe Zopowy (30 MW) i Korytnica I (82,5 MW). Do 2023 r., firma planuje zwiększyć moc energii odnawialnej do 261 MW.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.