Komunikaty PR

Inicjatywa Science Based Targets zatwierdza cel klimatyczny Danfoss

2022-06-24  |  17:00
Biuro prasowe

Firma Danfoss ogłosiła, że cel klimatyczny firmy oparty na danych naukowych został zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) potwierdziła, że cel związany ze zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych przedstawiony przez Danfoss A/S jest zgodny z kryteriami i rekomendacjami SBTi (wersja 4.2).

Cel oparty na danych naukowych pomaga firmom jasno określić drogę do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych zgodnie z założeniami Porozumienia paryskiego, jak również zapobiega wystąpieniu najbardziej negatywnych skutków zmian klimatycznych.

Zespół zatwierdzający cele SBTi potwierdził, że cel Danfoss z 1. i 2. zakresu jest zgodny ze ścieżką prowadzącą do ograniczenia ocieplenia klimatu do poziomu 1,5°C. W ramach celu opartego na danych naukowych Danfoss obniży poziom całkowitych emisji gazów cieplarnianych z zakresów 1. i 2. o przynajmniej 46,2% do roku 2030 w porównaniu do roku bazowego 2019. Ponadto, Danfoss zobowiązał się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w zakresach 1. i 2. również do roku 2030. W tym samym okresie Danfoss obniży także całkowite emisje gazów cieplarnianych w zakresie 3. o 15%.

„Stworzyliśmy silne podwaliny pod osiągnięcie obranego przez nas celu opartego na danych naukowych, co stanowi ważny filar dla ambicji Danfoss dotyczącej osiągnięcia celów ESG [środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny] do roku 2030”, powiedział CEO i prezes Danfoss – Kim Fausing. „Nasz cel oparty na danych naukowych rozszerza cele dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych poza naszą własną działalność biznesową i obejmuje również całość łańcucha dostaw. Potwierdza to nasze oddanie sprawie zapobiegania zmianom klimatycznym oraz chęć stania się partnerem pierwszego wyboru w obszarze dekarbonizacji zarówno dla naszych dostawców, jak i klientów”.

W marcu 2022 Danfoss ogłosił, że właśnie osiągnął swój cel na rok 2030 dotyczący podwojenia produktywności energetycznej w fabrykach należących do firmy na całym świecie – 9 lat przed założonym terminem. W 2021 roku produktywność energetyczna wzrosła o 104% w porównaniu do roku bazowego 2007, a intensywność energetyczna zmniejszyła się w tym okresie o połowę. Zużywając tę samą ilość energii, firma Danfoss osiągnęła dwukrotnie wyższy poziom produkcji w roku 2021 w porównaniu do roku 2007. Następnie firma zdecydowała, że zrównoważony rozwój stanie się głównym celem jej strategii Core & Clear na rok 2025, jak również ogłosiła, że jej ambicją jest osiągnięcie wiodących pozycji w takich obszarach jak Dekarbonizacja, Gospodarka cyrkulacyjna oraz Różnorodność i włączenie.

Martin Rossen, starszy wiceprezes oraz szef Group Communication & Sustainability, był osobą odpowiedzialną za opracowanie strategii ESG firmy Danfoss oraz obranie celu związanego z redukcją emisji w każdym obszarze działalności firmy:

„Zatwierdzenie naszego celu opartego na danych naukowych potwierdza, że ambicje klimatyczne Danfoss są zgodne z założeniami Porozumienia paryskiego. Ale to coś więcej niż porządki w naszym własnym domu. Klienci, pracownicy oraz społeczeństwo coraz częściej wymagają przejrzystości oraz nagradzają tych, którzy podejmują działania w obszarze ESG. I mają do tego bardzo dobre powody. Firmy nie mogą jedynie mówić, że coś robią w tej kwestii, lecz muszą to udokumentować. Cel oparty na danych naukowych tworzy przestrzeń, w której każdy ma równe szanse. Sprawia, że kraje, które rzeczywiście podejmują działania, zyskują przewagę konkurencyjną. Sekretarz Generalny ONZ Kofi Annan powiedział kiedyś, że wygrywają ci, którym zależy. My jesteśmy zdania, że wygrywają również firmy, którym zależy”.

Danfoss jest na dobrej drodze do tego, aby główna siedziba firmy o powierzchni 250 tys. m2 położona w Nordborg, w pobliżu miasta Sønderborg, osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w zakresach 1. i 2.  już w roku 2022 dzięki zastosowaniu aktualnie dostępnych rozwiązań w obszarze efektywności energetycznej, jak również pozyskiwaniu elektryczności oraz ciepła ze źródeł odnawialnych.

Zwiedzanie siedziby Danfoss stanowiło jedną z wycieczek terenowych, w jakich mogli uczestniczyć ministrowie biorący udział w 7. corocznej międzynarodowej konferencji dot. efektywności energetycznej zorganizowanej przez Międzynarodową Agencję Energetyczną w duńskim Sønderborg, która odbywała się w dniach 7-9 czerwca. Sønderborg, nazwane „światową stolicą efektywności energetycznej” przez Dr. Fatiha Birola – dyrektora wykonawczego MAE, zostało zaprezentowane jako przykład miasta, które dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Selena Green Investments realizuje projekty odnawialnych źródeł energii Biuro prasowe
2022-08-12 | 01:00

Selena Green Investments realizuje projekty odnawialnych źródeł energii

Selena Green Investments (SGI) zajmuje się zarządzaniem, projektowaniem, zakupem, a także wsparciem finansowym i prawnym projektów OZE. Zakupiony projekt będzie realizowany w
Energetyka Eesti Energia zainwestowała prawie 100 mln euro w II kwartale 2022 r.
2022-08-11 | 11:00

Eesti Energia zainwestowała prawie 100 mln euro w II kwartale 2022 r.

Zysk netto Eesti Energia w II kwartale 2022 r. wyniósł 33 mln euro. W tym samym okresie Grupa zainwestowała ponad 98 mln euro, głównie w produkcję energii odnawialnej,
Energetyka EPEC: czasowe wyłączenie obu magistrali
2022-08-11 | 08:20

EPEC: czasowe wyłączenie obu magistrali

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykorzystuje sezon letni na przeprowadzenie niezbędnych modernizacji fragmentów sieci ciepłowniczej. W drugiej połowie sierpnia wykonane

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2022

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polscy i europejscy konsumenci będą musieli się pożegnać z ulubionymi kosmetykami. Propozycja Komisji Europejskiej może zagrozić branży kosmetycznej

– Zielony Ład dotknie branżę kosmetyczną w szerokim aspekcie, mówimy tu o zmianach od molekuły aż po opakowanie – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Przejawem tej zmiany jest planowana przez Komisję Europejską rewizja rozporządzenia kosmetycznego, która spowoduje radykalne zaostrzenie zasad oceniania substancji stosowanych w kosmetykach. W efekcie – jak prognozuje branża – z rynku będzie musiało zniknąć ok. 49 proc. stosowanych obecnie filtrów UV i 70 proc. substancji konserwujących, które są w kosmetykach niezbędne. – Jeśli te regulacje wejdą w życie takim kształcie, stracimy naszą konkurencyjność. Naszą rolę przejmie Azja i Korea, bo jestem pewna, że oni za tego typu regulacją nie pójdą – ocenia ekspertka.

Prawo

Ponad 520 błędów medycznych i zdarzeń niepożądanych zgłoszono do rejestru Rzecznika Praw Pacjenta. Raportowanie takich danych będzie niedługo obowiązkowe

– Dane zarówno z Polski, jak i z badań międzynarodowych pokazują, że ok. 10 proc. pacjentów hospitalizowanych w placówkach medycznych doznaje zdarzeń niepożądanych – mówi Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta. Jak podkreśla, błędy medyczne to problem o dużej skali, do którego rozwiązania ma się przyczynić procedowany właśnie projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Zakłada on m.in. utworzenie tzw. Rejestru Zdarzeń Niepożądanych, czyli ogólnokrajowej niejawnej bazy danych o błędach medycznych. Nie czekając na ustawę, RPP prowadzi taki rejestr od początku tego roku. Do tej pory wpłynęło do niego ponad 520 zgłoszeń.

Prawo

Trwają prace nad zmianami w prawie restrukturyzacyjnym. Nowa ustawa wzmocni politykę drugiej szansy dla zadłużonych firm

W 2024 roku – wraz z implementacją przez Polskę unijnej dyrektywy drugiej szansy – wejdą w życie kolejne zmiany w prawie restrukturyzacyjnym. – Nie będzie to rewolucja w naszym systemie, ale podkreślenie polityki drugiej szansy dla firm w trudnej sytuacji ekonomicznej – ocenia radca prawny Bartosz Sierakowski. W procesie restrukturyzacji pojawi się konieczność przeprowadzenia tzw. testu zaspokojenia, czyli prognozy możliwych wariantów zaspokojenia wierzycieli. To oznacza nowe obowiązki dla doradców restrukturyzacyjnych i prawdopodobnie wzrost kosztów całej procedury.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.