Komunikaty PR

Inicjatywa Science Based Targets zatwierdza cel klimatyczny Danfoss

2022-06-24  |  17:00
Biuro prasowe

Firma Danfoss ogłosiła, że cel klimatyczny firmy oparty na danych naukowych został zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) potwierdziła, że cel związany ze zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych przedstawiony przez Danfoss A/S jest zgodny z kryteriami i rekomendacjami SBTi (wersja 4.2).

Cel oparty na danych naukowych pomaga firmom jasno określić drogę do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych zgodnie z założeniami Porozumienia paryskiego, jak również zapobiega wystąpieniu najbardziej negatywnych skutków zmian klimatycznych.

Zespół zatwierdzający cele SBTi potwierdził, że cel Danfoss z 1. i 2. zakresu jest zgodny ze ścieżką prowadzącą do ograniczenia ocieplenia klimatu do poziomu 1,5°C. W ramach celu opartego na danych naukowych Danfoss obniży poziom całkowitych emisji gazów cieplarnianych z zakresów 1. i 2. o przynajmniej 46,2% do roku 2030 w porównaniu do roku bazowego 2019. Ponadto, Danfoss zobowiązał się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w zakresach 1. i 2. również do roku 2030. W tym samym okresie Danfoss obniży także całkowite emisje gazów cieplarnianych w zakresie 3. o 15%.

„Stworzyliśmy silne podwaliny pod osiągnięcie obranego przez nas celu opartego na danych naukowych, co stanowi ważny filar dla ambicji Danfoss dotyczącej osiągnięcia celów ESG [środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny] do roku 2030”, powiedział CEO i prezes Danfoss – Kim Fausing. „Nasz cel oparty na danych naukowych rozszerza cele dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych poza naszą własną działalność biznesową i obejmuje również całość łańcucha dostaw. Potwierdza to nasze oddanie sprawie zapobiegania zmianom klimatycznym oraz chęć stania się partnerem pierwszego wyboru w obszarze dekarbonizacji zarówno dla naszych dostawców, jak i klientów”.

W marcu 2022 Danfoss ogłosił, że właśnie osiągnął swój cel na rok 2030 dotyczący podwojenia produktywności energetycznej w fabrykach należących do firmy na całym świecie – 9 lat przed założonym terminem. W 2021 roku produktywność energetyczna wzrosła o 104% w porównaniu do roku bazowego 2007, a intensywność energetyczna zmniejszyła się w tym okresie o połowę. Zużywając tę samą ilość energii, firma Danfoss osiągnęła dwukrotnie wyższy poziom produkcji w roku 2021 w porównaniu do roku 2007. Następnie firma zdecydowała, że zrównoważony rozwój stanie się głównym celem jej strategii Core & Clear na rok 2025, jak również ogłosiła, że jej ambicją jest osiągnięcie wiodących pozycji w takich obszarach jak Dekarbonizacja, Gospodarka cyrkulacyjna oraz Różnorodność i włączenie.

Martin Rossen, starszy wiceprezes oraz szef Group Communication & Sustainability, był osobą odpowiedzialną za opracowanie strategii ESG firmy Danfoss oraz obranie celu związanego z redukcją emisji w każdym obszarze działalności firmy:

„Zatwierdzenie naszego celu opartego na danych naukowych potwierdza, że ambicje klimatyczne Danfoss są zgodne z założeniami Porozumienia paryskiego. Ale to coś więcej niż porządki w naszym własnym domu. Klienci, pracownicy oraz społeczeństwo coraz częściej wymagają przejrzystości oraz nagradzają tych, którzy podejmują działania w obszarze ESG. I mają do tego bardzo dobre powody. Firmy nie mogą jedynie mówić, że coś robią w tej kwestii, lecz muszą to udokumentować. Cel oparty na danych naukowych tworzy przestrzeń, w której każdy ma równe szanse. Sprawia, że kraje, które rzeczywiście podejmują działania, zyskują przewagę konkurencyjną. Sekretarz Generalny ONZ Kofi Annan powiedział kiedyś, że wygrywają ci, którym zależy. My jesteśmy zdania, że wygrywają również firmy, którym zależy”.

Danfoss jest na dobrej drodze do tego, aby główna siedziba firmy o powierzchni 250 tys. m2 położona w Nordborg, w pobliżu miasta Sønderborg, osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w zakresach 1. i 2.  już w roku 2022 dzięki zastosowaniu aktualnie dostępnych rozwiązań w obszarze efektywności energetycznej, jak również pozyskiwaniu elektryczności oraz ciepła ze źródeł odnawialnych.

Zwiedzanie siedziby Danfoss stanowiło jedną z wycieczek terenowych, w jakich mogli uczestniczyć ministrowie biorący udział w 7. corocznej międzynarodowej konferencji dot. efektywności energetycznej zorganizowanej przez Międzynarodową Agencję Energetyczną w duńskim Sønderborg, która odbywała się w dniach 7-9 czerwca. Sønderborg, nazwane „światową stolicą efektywności energetycznej” przez Dr. Fatiha Birola – dyrektora wykonawczego MAE, zostało zaprezentowane jako przykład miasta, które dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Neo Energy Group nabywa kolejne projekty biogazowe i stawia na ich rozwój. Biuro prasowe
2024-08-21 | 11:00

Neo Energy Group nabywa kolejne projekty biogazowe i stawia na ich rozwój.

Neo Energy Group (NEG) rozbudowuje portfolio i zwiększa obecność swoich zielonych projektów na energetycznej mapie Polski. Będąca częścią Grupy spółka Neo Bio Energy (NBE)
Energetyka SICK i Endress+Hauser podpisują strategiczne partnerstwo
2024-08-20 | 16:00

SICK i Endress+Hauser podpisują strategiczne partnerstwo

Firmy połączą swoje siły w automatyce procesów na przełomie roku i utworzą wspólną spółkę. Niemiecka firma SICK, ceniony dostawca zaawansowanych systemów
Energetyka Moduły Trinasolar Vertex N 720W z degradacją 1,6% w teście UV300
2024-08-19 | 14:17

Moduły Trinasolar Vertex N 720W z degradacją 1,6% w teście UV300

Test obejmuje 300 kWh/m² promieniowania UV frontalnego i jest 20 razy bardziej rygorystyczny niż podstawowy standard UV IEC.  Trinasolar, globalny lider sektora inteligentnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.