Komunikaty PR

Inicjatywa Science Based Targets zatwierdza cel klimatyczny Danfoss

2022-06-24  |  17:00
Biuro prasowe

Firma Danfoss ogłosiła, że cel klimatyczny firmy oparty na danych naukowych został zatwierdzony przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) potwierdziła, że cel związany ze zmniejszeniem emisji gazów cieplarnianych przedstawiony przez Danfoss A/S jest zgodny z kryteriami i rekomendacjami SBTi (wersja 4.2).

Cel oparty na danych naukowych pomaga firmom jasno określić drogę do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych zgodnie z założeniami Porozumienia paryskiego, jak również zapobiega wystąpieniu najbardziej negatywnych skutków zmian klimatycznych.

Zespół zatwierdzający cele SBTi potwierdził, że cel Danfoss z 1. i 2. zakresu jest zgodny ze ścieżką prowadzącą do ograniczenia ocieplenia klimatu do poziomu 1,5°C. W ramach celu opartego na danych naukowych Danfoss obniży poziom całkowitych emisji gazów cieplarnianych z zakresów 1. i 2. o przynajmniej 46,2% do roku 2030 w porównaniu do roku bazowego 2019. Ponadto, Danfoss zobowiązał się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w zakresach 1. i 2. również do roku 2030. W tym samym okresie Danfoss obniży także całkowite emisje gazów cieplarnianych w zakresie 3. o 15%.

„Stworzyliśmy silne podwaliny pod osiągnięcie obranego przez nas celu opartego na danych naukowych, co stanowi ważny filar dla ambicji Danfoss dotyczącej osiągnięcia celów ESG [środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny] do roku 2030”, powiedział CEO i prezes Danfoss – Kim Fausing. „Nasz cel oparty na danych naukowych rozszerza cele dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych poza naszą własną działalność biznesową i obejmuje również całość łańcucha dostaw. Potwierdza to nasze oddanie sprawie zapobiegania zmianom klimatycznym oraz chęć stania się partnerem pierwszego wyboru w obszarze dekarbonizacji zarówno dla naszych dostawców, jak i klientów”.

W marcu 2022 Danfoss ogłosił, że właśnie osiągnął swój cel na rok 2030 dotyczący podwojenia produktywności energetycznej w fabrykach należących do firmy na całym świecie – 9 lat przed założonym terminem. W 2021 roku produktywność energetyczna wzrosła o 104% w porównaniu do roku bazowego 2007, a intensywność energetyczna zmniejszyła się w tym okresie o połowę. Zużywając tę samą ilość energii, firma Danfoss osiągnęła dwukrotnie wyższy poziom produkcji w roku 2021 w porównaniu do roku 2007. Następnie firma zdecydowała, że zrównoważony rozwój stanie się głównym celem jej strategii Core & Clear na rok 2025, jak również ogłosiła, że jej ambicją jest osiągnięcie wiodących pozycji w takich obszarach jak Dekarbonizacja, Gospodarka cyrkulacyjna oraz Różnorodność i włączenie.

Martin Rossen, starszy wiceprezes oraz szef Group Communication & Sustainability, był osobą odpowiedzialną za opracowanie strategii ESG firmy Danfoss oraz obranie celu związanego z redukcją emisji w każdym obszarze działalności firmy:

„Zatwierdzenie naszego celu opartego na danych naukowych potwierdza, że ambicje klimatyczne Danfoss są zgodne z założeniami Porozumienia paryskiego. Ale to coś więcej niż porządki w naszym własnym domu. Klienci, pracownicy oraz społeczeństwo coraz częściej wymagają przejrzystości oraz nagradzają tych, którzy podejmują działania w obszarze ESG. I mają do tego bardzo dobre powody. Firmy nie mogą jedynie mówić, że coś robią w tej kwestii, lecz muszą to udokumentować. Cel oparty na danych naukowych tworzy przestrzeń, w której każdy ma równe szanse. Sprawia, że kraje, które rzeczywiście podejmują działania, zyskują przewagę konkurencyjną. Sekretarz Generalny ONZ Kofi Annan powiedział kiedyś, że wygrywają ci, którym zależy. My jesteśmy zdania, że wygrywają również firmy, którym zależy”.

Danfoss jest na dobrej drodze do tego, aby główna siedziba firmy o powierzchni 250 tys. m2 położona w Nordborg, w pobliżu miasta Sønderborg, osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w zakresach 1. i 2.  już w roku 2022 dzięki zastosowaniu aktualnie dostępnych rozwiązań w obszarze efektywności energetycznej, jak również pozyskiwaniu elektryczności oraz ciepła ze źródeł odnawialnych.

Zwiedzanie siedziby Danfoss stanowiło jedną z wycieczek terenowych, w jakich mogli uczestniczyć ministrowie biorący udział w 7. corocznej międzynarodowej konferencji dot. efektywności energetycznej zorganizowanej przez Międzynarodową Agencję Energetyczną w duńskim Sønderborg, która odbywała się w dniach 7-9 czerwca. Sønderborg, nazwane „światową stolicą efektywności energetycznej” przez Dr. Fatiha Birola – dyrektora wykonawczego MAE, zostało zaprezentowane jako przykład miasta, które dąży do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka OX2 i Ingka Investments wspólnie otwierają Farmę Wiatrową Wysoka o mocy 62,5 MW Biuro prasowe
2024-09-13 | 09:00

OX2 i Ingka Investments wspólnie otwierają Farmę Wiatrową Wysoka o mocy 62,5 MW

Nawet 90 tys. gospodarstw domowych zasili 11 turbin tworzących nowo otwartą Farmę Wiatrową o mocy 62,5 MW w gminie Wysoka w północnej Wielkopolsce. Na farmie zainstalowane zostały
Energetyka Ponad 60 milionów złotych przekazanych na program Stoen Operator
2024-09-12 | 13:00

Ponad 60 milionów złotych przekazanych na program Stoen Operator

Stoen Operator pozyskał dotację w wysokości ponad 60 milionów złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przeznaczy ją na kontynuację programu zastąpienia
Energetyka Ochłodzenie cen surowców, ale nie energii – są one rozpalone zwłaszcza w Europie
2024-09-09 | 13:30

Ochłodzenie cen surowców, ale nie energii – są one rozpalone zwłaszcza w Europie

Surowce w większości tanieją – także hurtowe ceny prądu, a tymczasem… ceny energii nadal stanowią zagrożenie dla europejskich konsumentów i (energochłonnych) firm.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Krynica Forum 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Media i PR

Nowe trendy w digital marketingu. Innowacje rewolucjonizują działania agencji i klientów

Digital marketing rośnie w siłę, a w branży widać w tej chwili kilka mocnych trendów, które mają potencjał do rewolucjonizowania sposobu działania agencji i ich klientów. Najważniejszym z nich jest coraz szersze wykorzystanie technologii – przede wszystkim sztucznej inteligencji, która wprowadza duże zmiany w komunikacji marek z konsumentami i wpływa na strategie reklamowe, a wiele agencji już korzysta z niej w codziennej pracy. – Pełne wykorzystanie potencjału AI wymaga jednak połączenia tej technologii z ekspercką wiedzą. To pozwala nam tworzyć coraz bardziej efektywne rozwiązania – wskazuje Adam Oskaldowicz, partner i prezes Performance Group.

DlaWas.info

Nauka

Miliard euro ze środków unijnych na rozwój technologii kosmicznych. Z programu Cassini skorzystało już ponad 600 europejskich firm

Rośnie potencjał branży kosmicznej, a w jego zagospodarowaniu pomaga uruchomiony trzy lata temu przez Komisję Europejską program Cassini. To inicjatywa, która ma wspierać przedsiębiorstwa z branży kosmicznej na każdym etapie rozwoju, również początkujących pomysłodawców. Na rozwój przedsiębiorczości kosmicznej trafiło już miliard euro. – Przez trzy lata wsparliśmy już ponad 600 firm, z tego kilka z Polski. Wartości tych spółek wzrosły przez ostatnie kilka lat ponad 18-krotnie – mówi Justyna Redełkiewicz z Agencji Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.