Komunikaty PR

Jak skutecznie monitorować harmonogram prac urządzeń i systemów w 2023 roku?

2023-02-06  |  12:30
Biuro prasowe

Podwyżki dostaw energii elektrycznej, napięta sytuacja geopolityczna, stale rosnąca inflacja, a także zaostrzenie przepisów unijnych w zakresie emisji dwutlenku węgla – oto wyzwania, z jakimi przyjdzie w 2023 roku zmierzyć się przedsiębiorcom. Można się na nie przygotować, dzięki systemowi planowania i monitorowania zużycia energii, który pozwala zaoszczędzić od 10 do 30% kosztów rocznie.

 

Rosnąca inflacja, konflikt zbrojny w Ukrainie, wzrost taryfy operatora systemu przesyłowego – te wszystkie czynniki mają wpływ na podwyżki cen prądu. Już w grudniu 2022 roku rząd zdecydował o podwyżce cen energii elektrycznej. Małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć w 2023 roku na zamrożenie cen prądu, ale co będzie potem? Co z tymi, których zamrożenie cen nie obowiązuje? Jedno jest pewne, energia elektryczna drożeje. Odpowiedzią na ten problem są systemy telemetryczne, których główną rolą jest monitorowanie zużycia energii elektrycznej. Pozwala to na późniejszą analizę oraz optymalizację kosztów zużycia energii w obiektach. W połączeniu z profesjonalnym doradztwem energetycznym firma może zredukować swoje koszty nawet o 30% w ciągu roku.

 

Czym zajmuje się Energy Manager?

Energy Manager pomaga przedsiębiorstwom w zarządzaniu zużyciem energii elektrycznej w celu zapewnienia maksymalnej wydajności przy najniższych możliwych kosztach oraz minimalizacji emisji CO2.

W Sescom z powodzeniem prowadzimy projekty z obszaru efektywności energetycznej. Analizujemy umowy na dostawy energii różnych operatorów, dostosowujemy ich parametry do faktycznego zapotrzebowania danego klienta, monitorujemy rzeczywiste zużycie energii i na tej podstawie planujemy działania optymalizujące. Daje nam to podstawę do wypracowania realnych oszczędności w firmie oraz zredukowania emisji śladu węglowego – mówi Bartłomiej Gawin, Dyrektor Biura Energy i Digital w Sescom S.A.

Zarządzanie energią elektryczną sprzyja nie tylko generowaniu oszczędności w firmie, ale również zapobieganiu wszelakim awariom. Wszystko to uzyskasz, dzięki autorskiemu systemowi stałego monitorowania i weryfikacji pracy urządzeń SES Control.

System telemetrii, którego używamy, jest niezawodnym sprzymierzeńcem przy monitorowaniu zużycia energii. W połączeniu z autorskimi narzędziami analitycznymi Sescom Intelligence bazującymi na algorytmach sztucznej inteligencji możemy integrować przepływ danych, płynących z różnych, rozproszonych systemów SES Control. Zgromadzone informacje oraz dane liczbowe scalamy w raporty i predykcje, które pomagają nam później w optymalizacji działań placówek, nie narażając przy tym komfortu ich użytkowania – dodaje Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A. 

 

Podstawowe narzędzia Energy Managera

Narzędzia Energy Managera dzielimy na te umożliwiające planowanie i harmonogramowanie działań oszczędnościowych oraz takie, dzięki którym możliwe jest stałe monitorowanie zużycia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym.

Technologia SES Control umożliwia Energy Managerom monitorowanie oraz analizę zużycia energii elektrycznej przez klientów sieciowych. System składa się z mikro serwera i platformy. Mikro serwer odpowiada za mierzenie czasu pracy oraz temperaturę poszczególnych urządzeń, znajdujących się na terenie obiektu. Mogą być to np. klimatyzatory, lodówki, oświetlenie czy też maszyny produkcyjne. Platforma natomiast służy zbieraniu i wizualizacji tych danych.

Zebrane dane analizowane są poprzez autorskie narzędzie Sescom Intelligence. Służy ono pogłębionej analizie biznesowej, a bazuje na algorytmach sztucznej inteligencji. Sescom Intelligence pozwala na integrację przepływu danych, płynących z wielu systemów SES Control, dzięki czemu Energy Manager może badać zużycie energii z różnych, rozproszonych placówek danej firmy. Opracowane dane pomagają stworzyć raporty i predykcje, które wykorzystywane są przy optymalizacji działań zużycia energii w obiekcie. Dzięki tym nowoczesnym, kompleksowym rozwiązaniom, a także profesjonalnemu doradztwu Energy Managera, klienci są w stanie zredukować swoje koszty.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.