Komunikaty PR

Jak zarządzać kosztami i przychodami na rynkach energii? [Webinar]

2021-11-25  |  01:00
Biuro prasowe

Rosnące koszty energii, gazu, paliw i uprawnień do emisji CO2 wymagają od managerów otwartości na nowe rozwiązania. Eksperci Axpo zapraszają na bezpłatny webinar, podczas którego wyjaśnią m.in. jakie korzyści dla firm przynoszą zakupy energii z ceną minimalną i maksymalną, czym jest wirtualny magazyn gazu oraz na czym polega wypożyczenie certyfikatów EUA. Start w czwartek, 02.12 o godz. 13:00.

Koniec roku to w wielu firmach czas planowania budżetów na kolejne 12 miesięcy. W przemyśle i w innych obszarach energochłonnych istotną ich częścią są koszty związane z konsumpcją prądu, gazu i innych paliw. Odnotowywane w ostatnim czasie wahania cen na rynku stanowią wyzwanie dla działów odpowiedzialnych za zakup energii w przedsiębiorstwie.

- Rynek energii nieustannie się rozwija, dając możliwość wprowadzania nowych produktów. Celem naszego webinaru jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań wraz z omówieniem najważniejszych założeń i wynikających z nich wartości dodanych. Dzięki temu firma będzie mogła porównać dotychczasowe opcje z nowymi możliwościami, aby zyskać pewność z posiadania najlepiej dopasowanych produktów na rynkach towarowych – mówi Paweł Wierzbicki, Head Origination w Axpo Polska.

 

Prowadzącymi transmitowany na żywo webinar będą wieloletni eksperci w zakresie zarządzania energią: Paweł Wierzbicki – Head Origination, Krzysztof Włodyga – Originator oraz Krzysztof Ryszkiewicz – Head Portfolio Management. Opowiedzą o aktualnej sytuacji i trendach w sektorze energetycznym w Polsce oraz perspektywach dla obszaru zakupów. Zaprezentują także nowe rozwiązania, które pomogą w reagowaniu na niespodziewane sytuacje rynkowe.

Webinar odbędzie się 02.12.2021 w dwóch wersjach językowych - o 13:00 w języku polskim, o 15:00 w angielskim. Zapisy na: www.webinar.axpo.com.pl.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.


Axpo w Polsce

Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia.

Axpo na świecie

Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną Biuro prasowe
2024-11-26 | 06:00

Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną

Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o poprawę koordynacji 12 ministerstw w przygotowaniu Krajowego Planu Energii i Klimatu oraz realizacji transformacji
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
2024-11-21 | 01:00

Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila

Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił dostawę 212 MWh w pełni zintegrowanych systemów magazynowania energii dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.