Jak zarządzać kosztami i przychodami na rynkach energii? [Webinar]
Rosnące koszty energii, gazu, paliw i uprawnień do emisji CO2 wymagają od managerów otwartości na nowe rozwiązania. Eksperci Axpo zapraszają na bezpłatny webinar, podczas którego wyjaśnią m.in. jakie korzyści dla firm przynoszą zakupy energii z ceną minimalną i maksymalną, czym jest wirtualny magazyn gazu oraz na czym polega wypożyczenie certyfikatów EUA. Start w czwartek, 02.12 o godz. 13:00.
Koniec roku to w wielu firmach czas planowania budżetów na kolejne 12 miesięcy. W przemyśle i w innych obszarach energochłonnych istotną ich częścią są koszty związane z konsumpcją prądu, gazu i innych paliw. Odnotowywane w ostatnim czasie wahania cen na rynku stanowią wyzwanie dla działów odpowiedzialnych za zakup energii w przedsiębiorstwie.
- Rynek energii nieustannie się rozwija, dając możliwość wprowadzania nowych produktów. Celem naszego webinaru jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań wraz z omówieniem najważniejszych założeń i wynikających z nich wartości dodanych. Dzięki temu firma będzie mogła porównać dotychczasowe opcje z nowymi możliwościami, aby zyskać pewność z posiadania najlepiej dopasowanych produktów na rynkach towarowych – mówi Paweł Wierzbicki, Head Origination w Axpo Polska.
Prowadzącymi transmitowany na żywo webinar będą wieloletni eksperci w zakresie zarządzania energią: Paweł Wierzbicki – Head Origination, Krzysztof Włodyga – Originator oraz Krzysztof Ryszkiewicz – Head Portfolio Management. Opowiedzą o aktualnej sytuacji i trendach w sektorze energetycznym w Polsce oraz perspektywach dla obszaru zakupów. Zaprezentują także nowe rozwiązania, które pomogą w reagowaniu na niespodziewane sytuacje rynkowe.
Webinar odbędzie się 02.12.2021 w dwóch wersjach językowych - o 13:00 w języku polskim, o 15:00 w angielskim. Zapisy na: www.webinar.axpo.com.pl.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
Axpo w Polsce
Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia.
Axpo na świecie
Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.