Jak zarządzać kosztami i przychodami na rynkach energii? [Webinar]
Rosnące koszty energii, gazu, paliw i uprawnień do emisji CO2 wymagają od managerów otwartości na nowe rozwiązania. Eksperci Axpo zapraszają na bezpłatny webinar, podczas którego wyjaśnią m.in. jakie korzyści dla firm przynoszą zakupy energii z ceną minimalną i maksymalną, czym jest wirtualny magazyn gazu oraz na czym polega wypożyczenie certyfikatów EUA. Start w czwartek, 02.12 o godz. 13:00.
Koniec roku to w wielu firmach czas planowania budżetów na kolejne 12 miesięcy. W przemyśle i w innych obszarach energochłonnych istotną ich częścią są koszty związane z konsumpcją prądu, gazu i innych paliw. Odnotowywane w ostatnim czasie wahania cen na rynku stanowią wyzwanie dla działów odpowiedzialnych za zakup energii w przedsiębiorstwie.
- Rynek energii nieustannie się rozwija, dając możliwość wprowadzania nowych produktów. Celem naszego webinaru jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań wraz z omówieniem najważniejszych założeń i wynikających z nich wartości dodanych. Dzięki temu firma będzie mogła porównać dotychczasowe opcje z nowymi możliwościami, aby zyskać pewność z posiadania najlepiej dopasowanych produktów na rynkach towarowych – mówi Paweł Wierzbicki, Head Origination w Axpo Polska.
Prowadzącymi transmitowany na żywo webinar będą wieloletni eksperci w zakresie zarządzania energią: Paweł Wierzbicki – Head Origination, Krzysztof Włodyga – Originator oraz Krzysztof Ryszkiewicz – Head Portfolio Management. Opowiedzą o aktualnej sytuacji i trendach w sektorze energetycznym w Polsce oraz perspektywach dla obszaru zakupów. Zaprezentują także nowe rozwiązania, które pomogą w reagowaniu na niespodziewane sytuacje rynkowe.
Webinar odbędzie się 02.12.2021 w dwóch wersjach językowych - o 13:00 w języku polskim, o 15:00 w angielskim. Zapisy na: www.webinar.axpo.com.pl.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
Axpo w Polsce
Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia.
Axpo na świecie
Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.
SPIE kupuje spółkę Elektromontaż-Poznań
Nowe perspektywy na rynku. Czy OZE zasili portfele inwestycyjne?
Zielona lekcja na farmie wiatrowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.