Jak zarządzać kosztami i przychodami na rynkach energii? [Webinar]
Rosnące koszty energii, gazu, paliw i uprawnień do emisji CO2 wymagają od managerów otwartości na nowe rozwiązania. Eksperci Axpo zapraszają na bezpłatny webinar, podczas którego wyjaśnią m.in. jakie korzyści dla firm przynoszą zakupy energii z ceną minimalną i maksymalną, czym jest wirtualny magazyn gazu oraz na czym polega wypożyczenie certyfikatów EUA. Start w czwartek, 02.12 o godz. 13:00.
Koniec roku to w wielu firmach czas planowania budżetów na kolejne 12 miesięcy. W przemyśle i w innych obszarach energochłonnych istotną ich częścią są koszty związane z konsumpcją prądu, gazu i innych paliw. Odnotowywane w ostatnim czasie wahania cen na rynku stanowią wyzwanie dla działów odpowiedzialnych za zakup energii w przedsiębiorstwie.
- Rynek energii nieustannie się rozwija, dając możliwość wprowadzania nowych produktów. Celem naszego webinaru jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań wraz z omówieniem najważniejszych założeń i wynikających z nich wartości dodanych. Dzięki temu firma będzie mogła porównać dotychczasowe opcje z nowymi możliwościami, aby zyskać pewność z posiadania najlepiej dopasowanych produktów na rynkach towarowych – mówi Paweł Wierzbicki, Head Origination w Axpo Polska.
Prowadzącymi transmitowany na żywo webinar będą wieloletni eksperci w zakresie zarządzania energią: Paweł Wierzbicki – Head Origination, Krzysztof Włodyga – Originator oraz Krzysztof Ryszkiewicz – Head Portfolio Management. Opowiedzą o aktualnej sytuacji i trendach w sektorze energetycznym w Polsce oraz perspektywach dla obszaru zakupów. Zaprezentują także nowe rozwiązania, które pomogą w reagowaniu na niespodziewane sytuacje rynkowe.
Webinar odbędzie się 02.12.2021 w dwóch wersjach językowych - o 13:00 w języku polskim, o 15:00 w angielskim. Zapisy na: www.webinar.axpo.com.pl.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
Axpo w Polsce
Działając na polskim rynku od 20 lat, Axpo stało się jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej. W Polsce klienci mogą korzystać z szytych na miarę umów na odbiór energii oraz rozwiązań w zakresie jej dostaw opartych o strukturyzowane kontrakty długoterminowe, bilansowanie i prognozowanie mocy, a także obrót prawami majątkowymi i gwarancjami pochodzenia.
Axpo na świecie
Axpo jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz sprzedaży energii słonecznej i wiatrowej. 5000 pracowników łączy doświadczenie i wiedzę z pasją do innowacji. Axpo opracowuje dla swoich klientów innowacyjne rozwiązania energetyczne w oparciu o najnowocześniejsze technologie w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.