Komunikaty PR

JLL Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej

2022-06-10  |  17:00
Biuro prasowe

JLL konsekwentnie realizuje strategię obecności w obszarze ESG. Firma nawiązała współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej (PSEW) i tym samym umacnia swoją pozycję jako rzecznika ESG dla rynku aktywów w Polsce.

Wspieranie zmian, które mają znaczenie

JLL jako globalny doradca przy transakcjach związanych z aktywami, poza nieruchomościami stawia także duży nacisk na aktywa OZE, w tym energetykę wiatrową. Nawiązanie współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej jest kolejnym krokiem na drodze umacniania pozycji JLL jako lidera obszarów ESG w Polsce i drugim tego typu partnerstwem po ogłoszonym na początku 2022 roku dołączeniu do Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki.

Energy and Infrastructure Advisory

Z końcem 2021 roku, JLL Polska rozszerzył  kompetencje doradcze o Energy and Infrastructure Advisory, stając się tym samym czwartym krajem w Europie, po Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech, w którym oferowane są eksperckie usługi firmy w zakresie OZE. Europejski zespół Energy and Infrastructure zalicza się do najaktywniejszych praktyk doradczych przy transakcjach OZE w Europie, a pod względem liczby transakcji w obszarze magazynów energii  plasuje się na pierwszym miejscu globalnie.

Konsolidacja energetyki odnawialnej

„Transformacja energetyczna wymaga intensywnego rozwoju energetyki wiatrowej onshore i offshore. Jako JLL Polska chcemy aktywnie brać udział w tej transformacji rozwijając ofertę doradztwa transakcyjnego w obszarze energetyki odnawialnej. Przemyślane decyzje inwestycyjne wymagają dziś coraz szerszego podejścia do analiz uwzględniającego globalne wyzwania w obszarze ESG oraz bezpieczeństwa energetycznego. W ramach nowej praktyki Energy and Infrastructure Advisory w dziale Rynków Kapitałowych JLL, blisko współpracujemy z ekspertami Corporate Finance i Capital Raising z Frankfurtu, Londynu i Nowego Jorku stając się motorem napędowym do rozwoju biznesu w Polsce” – podkreśla Rafał Skowroński, Head of Energy and Infrastructure Advisory Poland w JLL.

Potencjał biznesowy transformacji energetycznej Polski

„Energetyka i infrastruktura są naturalnymi kierunkami rozwoju dla JLL. Będąc rzecznikiem ESG dla sektora nieruchomości chcemy intensywniej wspierać polski sektor energetyki odnawialnej w dostępie do kapitału rozwojowego" – komentuje Paweł Okoński, Deputy Head of Energy and Infrastructure Advisory Poland w JLL. „Warto podkreślić, że Polska jest jednym z najbardziej interesujących rynków w Europie w obszarze OZE ze względu na konieczność radykalnej zmiany mixu energetycznego. Międzynarodowi inwestorzy, którym aktualnie doradzamy przy transakcjach w Polsce widzą bardzo duży potencjał rozwojowy naszego rynku i chcą aktywnie inwestować w projekty OZE na każdym etapie rozwoju. Lokalni deweloperzy z kolei są otwarci na współpracę z inwestorami w różnych formułach i doceniają nasz track-record w obszarze OZE oraz rozbudowaną sieć inwestorów, do których mamy dostęp jako część europejskiego zespołu Energy and Infrastructure. W ramach współpracy z deweloperami skupiamy się na pozyskiwaniu finansowania kapitałowego i mezzanine dla projektów w fazie dewelopmentu oraz finansowania pomostowego aż do etapu realizacji, a także w pozyskiwaniu inwestorów na działające projekty” – dodaje Okoński.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.