Lampy Lena Lighting w Centrum Dystrybucyjnym Decora w Kijewie
Odpowiednie oświetlenie hal magazynowych jest kluczowym elementem obsługi oraz logistyki. Pozwala na sprawne i bezpieczne odnajdowanie alejek oraz produktów, a także na swobodny podjazd aut transportowych. Jednak niezwykle ważnym aspektem pozostają koszty eksploatacyjne, związane z doświetlaniem ogromnych przestrzeni. Dlatego w hali Decora w Kijewie projektanci postawili na wysoce energooszczędne oświetlenie od Lena Lighting wewnątrz i wokół całej infrastruktury.
Niezmiernie istotną kwestią dla projektantów było sięgnięcie po produkty sprawdzone, trwałe, odporne na niekorzystne warunki, takie jak niskie i wysokie temperatury czy wysokie zapylenie. Jednak równie ważny był wybór oświetlenia, które zagwarantuje oszczędności energii. Dlatego też postawili na cenioną polską markę.
Hala magazynowa Decora w Kijewie została oświetlona lampami Lena Lighting. Producent ten dostarczył oświetlenie ogólne i awaryjne oraz zewnętrzne. Łącznie na terenie obiektu zamontowano około 1500 nowoczesnych, wysoce energooszczędnych lamp, które spełniają najwyższe normy jakościowe, środowiskowe oraz prawne. Zapewniają wysoki komfort pracy i bezpieczeństwo.
Jak dowodzą raporty Decory i Lena Lighting, instalacja innowacyjnych technologicznie lamp i systemu sterowania oświetleniem w magazynie w Kijewie, pozwoli na wygenerowanie oszczędności na poziomie aż 67% względem innych obiektów tego samego typu i o podobnej charakterystyce, wyposażonych w tradycyjne źródła światła. To niezwykły wynik, który przekłada się zarówno na koszty utrzymania obiektu, jak i na środowisko naturalne – właśnie o 67% zmniejszy się również ślad węglowy.
W Decorze w Kijewie hala oświetlana jest głównie przez lampy przemysłowe Tytan LED PRO. Ich odporność na niekorzystne działanie pyłów oraz wilgoci, przekłada się na dużą bezawaryjność i długą żywotność. Wysoce energooszczędne moduły LED oraz wbudowane czujniki ruchu generują ogromne oszczędności. Lampa Tytan LED posiada wiele usprawnień ułatwiających i przyspieszających montaż, takich jak system zwieszania klosza, okablowanie przelotowe, a także wytrzymałe klipsy ze stali nierdzewnej (INOX). Jej korpus i klosz są odporne na promieniowanie UV. Te elementy lampy produkowane są w 80 – 100% z komponentów pochodzących z recyklingu, a po wielu latach pracy (ich trwałość wynosi do 196 000 h) i demontażu, materiały te po raz kolejny zostają poddane recyklingowi.
Wewnątrz hali Decora znalazły się również lampy RQ 160 LED P, SQ600 LED i SQ 300 LED. Wokół budynku, przy podjazdach oraz na parkingu zamontowano naświetlacze Quest 2 Led oraz oprawy uliczne Astra LED.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.