Lena Lighting o produkcji oświetlenia podczas Warsztatów Architektonicznych
Warsztaty Architektoniczne, które odbyły się w zabytkowej cukrowni w Żninie, były dla Lena Lighting – wiodącego producenta inteligentnych systemów oświetleniowych - okazją do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć i planów produkcyjnych, a także nawiązania nowych relacji. Reprezentanci marki odnieśli się również do głośnego w ostatnich miesiącach tematu kryzysu energetycznego i oszczędności generowanych przez nowoczesne oświetlenie LED.
Warsztaty Architektoniczne w Żninie, które odbyły się w dniach 16-18.09.2022r., zostały zorganizowane przez bydgoski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i nakreślenie planów wiodących polskich firm z branży budowlanej, oświetleniowej, wykończeniowej czy stolarskiej na kolejne miesiące.
Jedno z głównych pytań o przyszłość oświetlenia dotyczyło projektowania lamp na miarę potrzeb i pomysłów architektów. Podczas wydarzenia poznali oni możliwości opraw opartych na modułach LED, a także korzyści płynące z ich użytkowania. Przedstawiciele Lena Lighting chętnie opowiedzieli o innowacyjnych systemach sterowania światłem, które wpisują się w trend szeroko pojętej ekologii i energooszczędności. Podzielili się również wrażeniami z Red Dot Design Week 2022.
- Spotkanie w Żninie pozwoliło nam poszerzyć horyzonty – zarówno te związane z naszymi planami wprowadzania nowych rozwiązań sterowania oświetleniem oraz inteligentnych lamp, jak i kontaktami, które zawsze są szansą na współpracę. – wyjaśnia Łukasz Drewka, Dyrektor ds. Inwestycji w Lena Lighting. - Niezwykle inspirujące rozmowy, prezentacje i dyskusje pozwoliły nam spojrzeć na nasze możliwości produkcyjne znacznie szerzej, czego pokłosiem są nowe pomysły na oprawy i systemy sterowania podyktowane potrzebami architektów z całego kraju. To niezwykle ważne dla naszego zespołu! Jako producent oświetlenia mogliśmy również przedstawić nasze badania związane z wykorzystaniem oświetlenia LED generującego ogromne oszczędności zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach pracy, co dla przedsiębiorców jest dziś kluczowe. – dodaje.
Według ekspertów Lena Lighting zmniejszenie zużycia poboru energii elektrycznej dzięki wymianie oświetlenia wynosi nawet do 86%. W kontekście zarówno problemów środowiskowych, jak i poważnego kryzysu energetycznego, z którym już teraz nie radzą sobie mniejsze przedsiębiorstwa, proces ten staje się dla biznesu koniecznością.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.