Lider branży PV, IBC SOLAR, zaprezentuje się na targach ENEX w Kielcach
Zrównoważony rozwój, e-mobilność i systemy magazynowania energii. O tych trzech trendach dla branży PV opowie jeden z wystawców, firma IBC SOLAR, na największych targach energetycznych w Polsce. Oprócz szerokiej oferty systemów montażowych dedykowanym dachom płaskim i skośnym na odwiedzających czeka premiera – prezentacja Centrum Kompetencyjnego. Obiekt powita pierwszych kursantów już w tym roku.
Jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii (ENEX), będących największym tego typu wydarzeniem w Polsce, odbędzie się 8 i 9 marca 2023 w Kielcach. Pośród przedstawicieli branży OZE z 12 krajów znajdzie się także IBC Solar – dostawca kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych. Przedstawicieli firmy można będzie spotkać na stanowisku F-9.
Międzynarodowe targi energetyczne są niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swojej oferty potencjalnym klientom czy gościom. To również moment do spotkania z obecnymi partnerami i rozmowy na temat najnowszych trendów związanych z przyjazną dla środowiska energią. IBC SOLAR zaprezentuje swoją ofertę skierowaną do trzech obszarów rynku: instalacji domowych, komercyjnego i przemysłowego oraz elektrowni solarnych. Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i wydajności, portfolio rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowych ma na celu sprostanie oczekiwanym szybkim zmianom na rynku energii słonecznej.
„W 2023 roku zaprezentujemy rozwiązania z zakresu autokonsumpcji, w tym systemy PV i magazynowania, a także ładowarki do pojazdów elektrycznych w segmencie mieszkaniowym, stanowi to również jeden z głównych trendów w 2023 roku w sektorze komercyjnym i przemysłowym. Pokażemy więc nowe i przyszłe produkty w naszym portfolio oraz nasz plan działania na przyszłość” - wyjaśnia Patrik Danz, CSO w IBC SOLAR.
Najważniejsze produkty dostarczane przez niemieckiego producenta to m.in. system montażowy IBC AeroFix G3 do dachów płaskich, system montażowy IBC TopFix 200 do dachów skośnych z różnymi rozwiązaniami zacisków i haków dachowych oraz nowe wysokowydajne moduły marki IBC SOLAR. Podczas targów ENEX eksperci IBC SOLAR zaprezentują również ofertę polskiego Centrum Kompetencyjnego, które zostanie otwarte już w tym roku. Obiekt umożliwi przeprowadzanie różnego rodzaju szkoleń, m.in. z instalacji systemów montażowych oraz kursów skierowanych dla osób rozpoczynających pracę w branży PV.
„Znaczący wzrost kosztów energii prowadzi do osiągnięcia większej niezależności wśród właścicieli domów, jak również klientów komercyjnych i przemysłowych na całym świecie. Ponadto wiele gmin dostrzega obecnie potrzebę uzupełnienia dostaw energii elektrycznej o instalacje fotowoltaiczne" - dodaje Patrik Danz. „Prezentując nasze rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju z przyjazną dla środowiska energią słoneczną na wiodących imprezach branżowych,wspieramy naszych klientów w zakresie szybkiej pomocy w realizacji założeń związanych z transformacją energetyczną, wspierając ich cele związane z zerową emisją."
Zainteresowani udziałem w XXV Międzynarodowych Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX mogą pobrać bilet umożliwiający bezpłatny wstęp na wydarzenie na stronie organizatora.
W najbliższych miesiącach IBC SOLAR weźmie udział w kluczowych, międzynarodowych targach, takich jak Solar Solutions (Holandia), Swiss National Photovoltaic Conference (Szwajcaria), Energiesparmesse Wels (Austria) i Solar Show Africa (RPA). Więcej informacji na temat udziału w międzynarodowych targach jest dostępne na stronie internetowej www.ibc-solar.com.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią Partnerów Premium, którzy zapewniają kompleksową i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.
Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.