Maksymalna elastyczność. IBC AeroFix G3 – nowy system montażu na dachy płaskie
IBC SOLAR AG, światowy lider systemów PV i dostawca kompleksowych rozwiązań dla magazynowania energii, wprowadza na rynek najnowszą wersję aerodynamicznego systemu IBC AeroFix, przeznaczonego do montażu na dachach płaskich. Nowy AeroFix G3 daje możliwość dostosowania do różnorodnych wymiarów modułów PV. Szeroka gama opcji montażu oraz możliwość łączenia szerokich i wąskich szyn nośnych zapewniają wysoką elastyczność i efektywność kosztową.
Coraz większe powierzchnie osiągane przez moduły fotowoltaiczne wymagają zarówno elastycznych i precyzyjnie dopasowanych systemów montażowych, jak i gwarancji maksymalnego bezpieczeństwa. Nowy AeroFix G3 umożliwia instalację paneli o długości od 1500 do 2100 mm i szerokości od 980 do 1150 mm, a zintegrowane połączenie uchylne w podporze montażowej systemu pozwala instalować moduły bez dodatkowych naprężeń mechanicznych, co znacznie niweluje ryzyko uszkodzenia ogniwa i utraty wydajności.
Nowością w IBC AeroFix G3 jest możliwość łączenia w jednym systemie montażowym szerokich i wąskich szyn nośnych. Takie rozwiązanie w przypadkach stabilnych powierzchni dachowych lub fragmentów instalacji o obniżonym balaście pozwala wykorzystywać ekonomiczną szynę wąską. W konsekwencji uzyskuje się nie tylko maksymalną elastyczność, ale także minimalizację wydatków i nakładów materiałowych, wpływających na całkowity koszt systemu. Co ważne, osiągnięta efektywność kosztowa nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa instalacji dachowej.
Również pod względem opcji montażowych nowy system oferuje szeroką gamę zastosowań, precyzyjnie dopasowujących się do każdego dachu. Moduły AeroFix G3 mogą być instalowane w sześciu różnych wariantach - zarówno poprzecznie, jak i pionowo oraz w ustawieniu pod kątem 8, 10 lub 15 stopni w kierunku południowym lub wschód-zachód.
Oszczędność czasu i wygodna instalacja
Maksymalne ułatwienie montażowe i opłacalność systemu zapewniają fabrycznie zainstalowane maty ochronne oraz kanały kablowe. System AeroFix G3 został wyposażony w szerokie szyny nośne, w które wbudowano kanały kablowe mogące pomieścić 28 x 6 mm² kabli. Oznacza to nie tylko łatwiejszy montaż, ale również oszczędność czasu, pracy i pieniędzy. Ponadto szyny podłogowe zapewniają dużą powierzchnię styku, a tym samym niski nacisk powierzchniowy i równomierny rozkład obciążeń na całym dachu.
Podobnie jak we wcześniejszych modelach, tak i w nowym AeroFix G3 zastosowano materiały najwyższej jakości - aluminium i stal nierdzewną oraz zadbano o idealne dopasowanie wszystkich komponentów. Gwarantuje to maksymalną stabilność systemu i trwałość dla wszystkich rodzajów dachów płaskich, niezależnie od tego, czy są one pokryte folią, bitumem, żwirem, czy też roślinnością. Nowy AeroFix G3 jest zgodny z najnowszymi kryteriami Wind Technology Society (WtG). Szczegółowe informacje na temat systemu montażowego AeroFixG3 dostępne są na https://www.ibc-solar.pl/produkty/systemy-montazowe-ibc/ibc-aerofix-g3/.
IBC SOLAR
IBC SOLAR to wiodący hurtownik oraz dostawca kompleksowych systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych. Firma działająca na globalnych rynkach już od 39 lat ma na swoim koncie ponad 5,4 gigawatów mocy zainstalowanej na całym świecie, a zakres inwestycji IBC SOLAR obejmuje budowę parków solarnych dostarczających energię bezpośrednio do sieci, instalacje komercyjne wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw, a także lokalne systemy magazynowania energii i rozwiązania dla prywatnych gospodarstw domowych. Firma stworzyła sieć 15 międzynarodowych filii i współpracuje z licznymi firmami regionalnymi, biurami sprzedaży i firmami partnerskimi w ponad 30 krajach.
W Polsce IBC SOLAR skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych, a asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.