Komunikaty PR

Nagrodzono najlepsze marki, które wiedzą, jak rozwijać sektor nad Wisłą

2021-09-14  |  13:05
Biuro prasowe

Co się dzieje w sektorze energii?

Pierwsze wieści o przyhamowaniu sektora energetycznego w kraju dobiegały ze strony Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki, które oznajmiło, iż w 2020 roku wypracowano nie planowe 15 proc. udziału OZE, a 13,8 proc. W skali globalnej z kolei Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA – International Energy Agency) w maju ub. r. obniżyła swoje prognozy dotyczące rozwoju energetyki odnawialnej z października 2019 roku. W liczbach diagnozy rozkładały się następująco: przyrost mocy OZE był o 13 proc. niższy niż w roku 2019, a sam spadek był pierwszym od blisko 19 lat.

Co więcej, według analityków z brukselskiego think tanku Bruegel w pierwszym tygodniu kwietnia ub. r., popyt na energię elektryczną spadł we Włoszech o 31 proc., w Hiszpanii o 21 proc. a w Wielkiej Brytanii o 16 proc. W Polsce z kolei ta kategoria nie przybrała aż takiej skali, ponieważ regres notowano na poziomie od 4 do 7 proc. Co więcej, najbardziej perspektywiczne podmioty sektora jeszcze w czasie największego lockdownu zapowiedziały, że będą dalej inwestować w bezprecedensowe projekty OZE. Takim przykładem jest prawdopodobnie największy w Europie Środkowo-Wschodniej kompleks fotowoltaiczny w pomorskim Zwartowie, realizowany przez Respect Energy S.A. – laureata m.in. tegorocznych “Platynowych Megawatów”.

Zielona energia z uznaniem TGE

Rok 2020 był wyjątkowy pod wieloma względami – rodzimy rynek, podobnie jak i cały świat, zmagał się z wyzwaniami, jakie postawiła przed nami pandemia. Ten trudny okres udało się przetrwać tylko dzięki wzajemnej współpracy i zaangażowaniu. Tegoroczne Platynowe Megawaty, przyznawane przez TGE, smakują więc nawet lepiej niż poprzednie, trafiły bowiem w ręce klientów, którzy w tym niełatwym czasie i mimo wszelkim przeciwnościom losu wciąż aktywnie budowali z nami rynek giełdowy. Dziękuję za to w imieniu Zarządu oraz Pracowników TGE – mówił 1 września podczas gali “Podsumowania Roku Giełdowego 2020” Piotr Zawistowski, prezes zarządu TGE.

Dokładnie 1 września br. podczas gali “Podsumowania Roku Giełdowego 2020”, Towarowa Giełda Energii oraz Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych wyróżniły najaktywniejsze spółki i maklerów minionego roku, w których gronie znalazło się Respect Energy. Jednym z największych osiągnięć zespołu, które doceniło gremium konkursu TGE, było “pełnienie funkcji animatora rynku w roku 2020”, choć nie jest to jedyny sukces jedynej na polskim rynku spółki, która może się pochwalić całkowicie zielonym miksem energetycznym.

“Platynowy Megawat” to dla całego zespołu Respect Energy wyjątkowe wyróżnienie, ale nie spoczywamy na laurach. Obecnie priorytetem naszej społeczności jest inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne oraz energetykę wiatrową. Oczywiste jest, że każda inicjatywa wymaga stałości zleceń, a tego np. zabrakło w przypadku projektów off-shore. My z kolei myślimy perspektywicznie i wybieramy te obszary, które faktycznie mają potencjał na realny rozwój polskiej branży – wyjaśnia Sebastian Jabłoński, prezes zarządu Respect Energy S.A.

Jeśli inni laureaci “Platynowych Megawatów” pójdą drogą Respect Energy, już wkrótce możemy się spodziewać prawdziwej ekorewolucji w sektorze energetycznym. Standardy, które wypracował zespół spółki, będą prawdopodobnie podstawą dalszego rozwoju krajowego rynku, a beneficjentami staną się nie tylko podmioty gospodarcze, ale i całe społeczeństwo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Podwyżki cen prądu zwiększą boom na fotowoltaikę Biuro prasowe
2021-09-16 | 12:25

Podwyżki cen prądu zwiększą boom na fotowoltaikę

Wielu konsumentów i przedsiębiorców już dziś zastanawia się, jakie rachunki za prąd będą płacić od 2022 r. Z wielu informacji i prognoz wynika bowiem, że czekają nas duże
Energetyka NOWA ELEKTRO ROZWIJA WSPÓŁPRACĘ Z BLUESUN SOLAR ENERGY
2021-09-15 | 17:00

NOWA ELEKTRO ROZWIJA WSPÓŁPRACĘ Z BLUESUN SOLAR ENERGY

Nowa Elektro Sp. Z o.o. to jeden z liderów branży elektrotechnicznej w Polsce. Zauważając ogromny potencjał fotowoltaiki, firma w 2016 roku rozpoczęła sprzedaż instalacji PV. W maju
Energetyka Co czwarty konsument planuje rozbudowę instalacji PV
2021-09-13 | 14:10

Co czwarty konsument planuje rozbudowę instalacji PV

Już co czwarty właściciel instalacji fotowoltaicznej planuje jej rozbudowę. Jakie są tego powody? Potrzeba produkcji większej ilości czystej energii, oszczędności oraz poszukiwanie nowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Bankowość

Banki mogą odgrywać kluczową rolę w budowaniu innowacyjności gospodarki po pandemii. Same też zapowiadają inwestycje w tym obszarze

Pandemia pokazała, że polski sektor finansowy – choć sam w sobie jest postrzegany jako bardzo innowacyjny – wciąż planuje kolejne inwestycje w obszarze technologii. W horyzoncie czasowym 2021–2024 za największe wyzwania technologiczne dla branży uznawane są m.in. personalizacja usług, kwestie regulacyjne czy rozwiązania chmurowe. Co ciekawe, w konsekwencji pandemii COVID-19, skutkującej przyspieszeniem procesów digitalizacji we wszystkich branżach, banki zaczęły zaliczać do tych wyzwań także nową organizację pracy i aspekty kadrowe, a zwłaszcza pozyskanie wykwalifikowanych pracowników IT. Takie konkluzje przyniosło badanie przeprowadzone przez KIR i Accenture wśród CIO dziewięciu kluczowych banków na polskim rynku. Eksperci podkreślają też, że kondycja sektora finansowego i jego innowacyjność będą odgrywać znaczącą rolę w budowaniu konkurencyjności polskiej gospodarki po pandemii.

Konsument

Od 2022 roku planowane są zmiany w ocenianiu jakości szpitali. Najlepsze będą mogły liczyć na dodatkowe finansowanie

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia wprowadzi nowy model oceniania i certyfikowania szpitali przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Najlepsze będą mogły liczyć na większe dotacje. Pod koniec lipca projekt nowych przepisów został skierowany do konsultacji społecznych. Jego skutkiem ma być poprawa jakości działania placówek medycznych. Prezes NFZ liczy na to, że zmotywuje to placówki medyczne do konkurowania i podnoszenia jakości świadczonych usług. Przedstawiciele szpitali mają jednak wątpliwości co do nowego systemu oceny.

Infrastruktura

Bezpieczeństwo na drogach w Polsce wciąż wymaga poprawy. Dodatkowe szkolenia i warsztaty potrzebne nawet doświadczonym kierowcom

W 2020 roku w Polsce doszło do ponad 23 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 2491 osób, a ponad 26 tys. zostało rannych. W tegorocznych statystykach nie widać znacznej poprawy. Wśród przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze wciąż można wymienić nadmierną prędkość i wymuszanie pierwszeństwa. – Kierowcy często popadają w pewną nonszalancję. Wsiadają do samochodu z przekonaniem, że nic złego się dzisiaj nie wydarzy, bo jest piękny, słoneczny dzień – mówi Mariusz Sztal, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak podkreśla, potrzebna jest przede wszystkim zmiana podejścia do bezpieczeństwa na drodze. Okazją do tego są otwarte warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego, którym patronuje firma kurierska DHL Parcel.

Konsument

Rośnie popularność TikToka w działaniach reklamodawców. Serwis promuje zarówno globalne, jak i małe, lokalne biznesy

Ubiegły rok, zdominowany przez pandemię i lockdown, spowodował skokowy wzrost konsumpcji treści w social mediach. Na tym trendzie skorzystał także TikTok, który króluje w globalnych zestawieniach najczęściej pobieranych aplikacji. W Europie TikTok ma już 100 mln aktywnych kont i ta liczba stale rośnie. To z kolei przekłada się na jego potencjał reklamowy, zwłaszcza że TikTok udostępnia rozwiązania, które wspierają w komunikacji z użytkownikami każdy biznes, niezależnie od branży i wielkości.