Komunikaty PR

Nowy prezes Global Hydrogen przyspieszy komercjalizację

2022-11-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Kleczkowski
Inner Value

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/

Global Hydrogen, notowana na NewConnect firma opracowująca technologie w branży zielonej energii, ma nowego prezesa. Stery w spółce przejął Zbigniew Lizoń, który swoje doświadczenie zdobywał m.in. jako prezes zarządu grupy Tarpol, zajmującej się projektowaniem, budową i uruchamianiem biogazowni, recyklingiem odpadów oraz fotowoltaiką. Prezes zapowiada przyspieszenie komercjalizacji rozwiązań technologicznych firmy oraz publikację strategii rozwoju.

Działalność Global Hydrogen w najbliższych miesiącach będzie opierać się na komercjalizacji technologii produkcji zielonego wodoru z biomasy, w tym służących do tego mobilnych, kontenerowych reaktorów, które zostały zaprojektowane przez zespół mPower Green Tech. Ponadto spółka stawia na produkcję biogazu z wykorzystaniem technologii S-MBP (Self- Mixing Biogas Plant). Wyłączną licencję na opatentowane rozwiązanie posiada spółka wykupiona we wrześniu br. przez Global Hydrogen - Turbo Green Electric. W czerwcu tego roku Global Hydrogen nawiązała także współpracę z Zakładem Utylizacji Odpadów w Koninie, który należy do grupy Boryszew S.A., w zakresie wspólnego rozwoju technologii katalityczno-plazmowego reaktora SynGen, produkującego gaz syntezowy z biomasy, który następnie przetwarzany jest na zielony wodór.

- Global Hydrogen to spółka z ogromnym potencjałem do odniesienia sukcesu nie tylko w skali Polski, ale przede wszystkim międzynarodowej. Przed nami decydujące miesiące, w których za główny cel stawiamy realizację najważniejszych projektów Global Hydrogen. Są to m.in. rozwój kontenerowego reaktora, start komercjalizacji tego rozwiązania i rozpoczęcie produkcji, a także wdrażanie projektów biogazowni. W międzyczasie będziemy prowadzić rozmowy z potencjalnymi partnerami handlowymi. Działania te pozwolą również znacząco przyspieszyć globalną komercjalizację naszych rozwiązań, a co za tym idzie, w krótszym czasie uzyskać przychody - mówi Zbigniew Lizoń, prezes zarządu Global Hydrogen.

Zbigniew Lizoń jest zawodowo związany z branżą energetyczną od wielu lat. To również niezwykle doświadczony specjalista w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Obecnie jest prezesem zarządu firmy technologiczno - inżynieryjnej Turbo Green Electric. Spółki razem skomercjalizują systemy do produkcji biogazu. Od 2015 roku Zbigniew Lizoń jest również prezesem Grupy Tarpol, w ramach której uczestniczył w pracach nad stworzeniem biogazowni IV generacji oraz nabył doświadczenie w projektowaniu, jak i budowie instalacji biogazowych. Ponadto nowy prezes Global Hydrogen zarządza Fundacją Kujawsko-Pomorskiego Klastra Ekologicznego, której celem jest m.in. zbudowanie silnego ośrodka wspierającego rozwój sektora OZE i promocja działań proekologicznych, a także łączenie partnerów biznesowych i naukowych.

- Na horyzoncie mamy już pierwsze znaczące umowy z nowymi, dużymi partnerami. Pierwsze z nich planujemy podpisać jeszcze w tym roku. Docelowo wdrażamy „modułową koncepcję”, w której do funkcjonującego już projektu kontenerów produkujących zielony wodór z biomasy dołączamy drugi – biogazownie. Przede wszystkim będziemy chcieli uwydatnić przewagi funkcjonowania biogazowni nad innymi alternatywnymi źródłami energii. W najbliższych tygodniach chcielibyśmy także ogłosić strategię rozwoju Global Hydrogen - dodaje Zbigniew Lizoń.

Rada Nadzorcza Global Hydrogen postanowiła również uchwałą z 21 listopada 2022 r., pełniącemu dotychczas funkcję prezesa zarządu, Marcinowi Peszyńskiemu, powierzyć funkcję członka zarządu spółki.

Z szacunków wynika także, że do 2050 roku produkcja wodoru może wzrosnąć nawet do 300 mln ton, gdzie większość stanowić będzie tzw. wodór niskoemisyjny, który jest przyjazny dla środowiska.

Z raportu „Biogaz w Polsce – raport 2022”, przygotowanego m.in. przez ekspertów NCBiR, PFR i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wynika, że w Polsce działa obecnie około 130 biogazowni rolniczych z zainstalowaną mocą elektryczną na poziomie 125 MW. Dla porównania – w Niemczech działa około 9 tys. biogazowni z zainstalowaną mocą około 6 GW. Polska ma przy tym o około 1,5 mln hektarów większą od Niemiec powierzchnię wykorzystywaną rolniczo, jak również bardzo rozwinięty sektor przetwórstwa rolno-spożywczego produkującego ogromną ilość bioodpadów.

 

***

O spółce:

Global Hydrogen SA zajmuje się technologią produkcji zielonego wodoru z biomasy, również odpadowej, w mobilnych, kontenerowych reaktorach. Rozwój stworzonej przez mPower Green Tech technologii to jeden z głównych elementów strategii działalności spółki. Zespół mPower Green Tech korzysta z wieloletniego dorobku naukowego prof. Albina Czernichowskiego, pioniera badań nad „niskotemperaturową plazmą”, a także dr Janusza Przeorka, prof. Romana Domańskiego oraz prof. Andrzeja Jasińskiego. Global Hydrogen planuje rozpocząć przemysłową produkcję swoich urządzeń oraz skomercjalizować posiadaną technologię.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Selena ESG zmienia się w Selena Energy Biuro prasowe
2024-05-21 | 10:00

Selena ESG zmienia się w Selena Energy

Selena ESG, należąca do Grupy Selena, czyli globalnego holdingu spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, zmienia nazwę na Selena Energy. Przedmiotem
Energetyka Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego
2024-05-15 | 14:00

Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego

10 maja Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) zorganizowało inaugurację dnia mentoringowego dla polskich studentów w Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) w
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-05-15 | 11:00

Colliers wszedł w transakcje na rynku OZE

Inwestycje w odnawialne źródła energii (Renewable Energy Investments) to propozycja firmy doradczej Colliers dla inwestorów szukających możliwości zdywersyfikowania swojego portfela nieruchomości poprzez rozbudowanie go o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Polskie samorządy chcą wdrażać rozwiązania z użyciem sztucznej inteligencji. Wyzwaniem jest brak świadomości, jak zacząć i gdzie można ją zastosować

Robotyzacja i sztuczna inteligencja w biznesie zapoczątkowały już nowy etap rewolucji technologicznej, która nie ominie też sektora publicznego i samorządowego. Jej wdrożenie w urzędach może przynieść duże korzyści m.in. w postaci skrócenia czasu obsługi mieszkańców i odciążenia pracowników administracji, którzy będą w stanie poświęcić więcej czasu na bardziej wymagające zadania. Samorządy są mocno zainteresowane takimi rozwiązaniami, ale barierą wciąż pozostaje m.in. brak świadomości i wiedzy, jak rozpocząć proces ich wdrażania. – Drugą barierą jest strach przed tym, czy roboty zastąpią pracowników, którzy zostaną zwolnieni – podkreśla Tomasz Tybor, dyrektor ds. inteligentnej automatyzacji w Betacom.

Konsument

Organizacje społeczne przestrzegają przed wycofywaniem się z Zielonego Ładu. Koszty poniesie i rolnictwo, i całe społeczeństwo

W ubiegłym tygodniu 140 organizacji społecznych z całej Europy, również z Polski, wystosowało apel do unijnych instytucji przestrzegający przed skutkami odchodzenia od Zielonego Ładu. W ostatnich miesiącach Komisja Europejska zaczęła łagodzić niektóre wymogi, do czego przyczyniły się protesty rolników w krajach członkowskich. – Zielony Ład to nie tylko jest kwestia rolnictwa, ale sprawa nas wszystkich – przekonują ekolodzy. W ich opinii, jeśli nie zostaną podjęte konkretne działania, koszty zaniechań i zmiany klimatu zapłacą wszyscy – zarówno rolnicy, jak i społeczeństwo.

Transport

Polska walczy o utrzymanie pozycji hubu logistycznego w Europie. Będzie to możliwe dzięki inwestycjom w infrastrukturę transportową

Polska stała się już hubem logistyczno-transportowym w środkowej części Europy. Mamy  też dominującą pozycję w tranzycie Wschód – Zachód. Aby utrzymać tę pozycję, konieczne są jednak kolejne inwestycje. Będzie miało to kluczowe znaczenie już po zakończeniu wojny w Ukrainie. Zamknięcie tego etapu wojny i odbudowy Ukrainy, przy dofinansowaniu infrastruktury w Polsce, to duża szansa, aby nasz transport mógł faktycznie się stać pewnym ogniwem łączącym Zachód z Ukrainą – ocenia Przemysław Sekieta, dyrektor Działu Handlowego w Grupie SKAT.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.