Komunikaty PR

Oświadczenie OZE-Biomar S.A.

2021-12-17  |  14:30

Warszawa, dnia 17 grudnia 2021 r.

Zarząd OZE-Biomar S.A. informuje, iż podjął decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia Oferty Publicznej Akcji Serii B. Powodem jest niesatysfakcjonujący w ocenie Spółki wynik procesu Zapisów na Akcje Serii B.

Komunikat Zarządu OZE Biomar S.A. zbiega się z opublikowaniem rekordowych danych Spółki. Poinformowano o wzroście kontraktacji o 265% r/r (za I-XI 2021 r.), a także o wzroście sprzedaży o 131,5% r/r (za 3 kw.  2021 r.). Warto odnotować, że poprzednie wyniki publikowane za kolejne okresy 2021 r. również zawierały niezwykle pozytywne informacje. Gdyńska firma w pierwszych ośmiu miesiącach b.r. informowała o podpisaniu nowych umów na łączną moc 5963 kWp oraz sprzedaży na kwotę 22 mln zł. Stanowiło to wzrosty odpowiednio o 209% i 114% rok do roku.

Jak komentuje Prezes Zarządu, Ewa Szawłowska: „Istniejąca w ostatnich miesiącach niepewność na rynku regulacyjnym dotycząca mikroinstalacji fotowoltaicznych przyczyniła się w znacznym stopniu, ze strony inwestorów, do zmniejszenia zainteresowania branżą, w której prowadzimy naszą działalność. Jednak pomimo braku emisji akcji, ten rok jest przełomowy jeżeli chodzi o rozwój spółki, która wykazuje bardzo wysoką dynamikę wzrostów.” Znane są także cele Spółki na kolejne miesiące. „W najbliższym okresie planujemy koncentrację na dalszym rozwoju organicznym oraz rozszerzenie oferty produktowej Spółki. Nie wykluczamy potencjalnego powrotu na rynek kapitałowy w przyszłości, przy zaistnieniu sprzyjających warunków rynkowych dla firm z naszej branży.” – dodaje.

OZE-Biomar S.A. podkreśla także, iż nie ma przesłanek, by trendy w świecie energetyki uległy zmianie. Jak zauważa Członek Zarządu, Marcin Biechowski: „Bazując na moim ponad 10-letnim doświadczeniu w branży fotowoltaicznej na rynku polskim i europejskim, w mojej ocenie nie ma odwrotu od OZE, a przede wszystkim od fotowoltaiki jako jednego z najbardziej oczywistych źródeł energii w Polsce. W dobie rosnących cen prądu mogą zmieniać się systemy dofinansowania i wspierania prosumentów, możemy pozyskiwać więcej klientów z sektora MiŚP, niż klientów indywidualnych. Jednak panele fotowoltaiczne na stałe wpisały się nasz krajobraz i dlatego obecnie chcemy skupić się na tym, by w jak najlepszy sposób przygotować firmę do przyszłych wyzwań.”

_____________________

O spółce OZE-Biomar S.A.:

OZE-Biomar S.A. to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Jako jedna z najstarszych w Polsce firm z branży wyróżnia się ilością zrealizowanych projektów oraz jakością wykonanych prac, co potwierdzają liczne referencje i opinie Klientów.

OZE-Biomar S.A. w swojej szerokiej ofercie posiada nie tylko instalacje fotowoltaiczne, lecz także pompy ciepła, ładowarki do aut elektrycznych czy magazyny energii. Spółka należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy i jest jednym z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Firma wprowadza na rynek liczne innowacje dla prosumentów – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych, wyznaczając w ten sposób trendy na rynku OZE.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną Biuro prasowe
2024-11-26 | 06:00

Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną

Ponad 40 organizacji pozarządowych apeluje do premiera o poprawę koordynacji 12 ministerstw w przygotowaniu Krajowego Planu Energii i Klimatu oraz realizacji transformacji
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
2024-11-21 | 01:00

Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila

Trina Storage, wiodący dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, ogłosił dostawę 212 MWh w pełni zintegrowanych systemów magazynowania energii dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.