Komunikaty PR

Oświadczenie OZE-Biomar S.A.

2021-12-17  |  14:30

Warszawa, dnia 17 grudnia 2021 r.

Zarząd OZE-Biomar S.A. informuje, iż podjął decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia Oferty Publicznej Akcji Serii B. Powodem jest niesatysfakcjonujący w ocenie Spółki wynik procesu Zapisów na Akcje Serii B.

Komunikat Zarządu OZE Biomar S.A. zbiega się z opublikowaniem rekordowych danych Spółki. Poinformowano o wzroście kontraktacji o 265% r/r (za I-XI 2021 r.), a także o wzroście sprzedaży o 131,5% r/r (za 3 kw.  2021 r.). Warto odnotować, że poprzednie wyniki publikowane za kolejne okresy 2021 r. również zawierały niezwykle pozytywne informacje. Gdyńska firma w pierwszych ośmiu miesiącach b.r. informowała o podpisaniu nowych umów na łączną moc 5963 kWp oraz sprzedaży na kwotę 22 mln zł. Stanowiło to wzrosty odpowiednio o 209% i 114% rok do roku.

Jak komentuje Prezes Zarządu, Ewa Szawłowska: „Istniejąca w ostatnich miesiącach niepewność na rynku regulacyjnym dotycząca mikroinstalacji fotowoltaicznych przyczyniła się w znacznym stopniu, ze strony inwestorów, do zmniejszenia zainteresowania branżą, w której prowadzimy naszą działalność. Jednak pomimo braku emisji akcji, ten rok jest przełomowy jeżeli chodzi o rozwój spółki, która wykazuje bardzo wysoką dynamikę wzrostów.” Znane są także cele Spółki na kolejne miesiące. „W najbliższym okresie planujemy koncentrację na dalszym rozwoju organicznym oraz rozszerzenie oferty produktowej Spółki. Nie wykluczamy potencjalnego powrotu na rynek kapitałowy w przyszłości, przy zaistnieniu sprzyjających warunków rynkowych dla firm z naszej branży.” – dodaje.

OZE-Biomar S.A. podkreśla także, iż nie ma przesłanek, by trendy w świecie energetyki uległy zmianie. Jak zauważa Członek Zarządu, Marcin Biechowski: „Bazując na moim ponad 10-letnim doświadczeniu w branży fotowoltaicznej na rynku polskim i europejskim, w mojej ocenie nie ma odwrotu od OZE, a przede wszystkim od fotowoltaiki jako jednego z najbardziej oczywistych źródeł energii w Polsce. W dobie rosnących cen prądu mogą zmieniać się systemy dofinansowania i wspierania prosumentów, możemy pozyskiwać więcej klientów z sektora MiŚP, niż klientów indywidualnych. Jednak panele fotowoltaiczne na stałe wpisały się nasz krajobraz i dlatego obecnie chcemy skupić się na tym, by w jak najlepszy sposób przygotować firmę do przyszłych wyzwań.”

_____________________

O spółce OZE-Biomar S.A.:

OZE-Biomar S.A. to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Jako jedna z najstarszych w Polsce firm z branży wyróżnia się ilością zrealizowanych projektów oraz jakością wykonanych prac, co potwierdzają liczne referencje i opinie Klientów.

OZE-Biomar S.A. w swojej szerokiej ofercie posiada nie tylko instalacje fotowoltaiczne, lecz także pompy ciepła, ładowarki do aut elektrycznych czy magazyny energii. Spółka należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy i jest jednym z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Firma wprowadza na rynek liczne innowacje dla prosumentów – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych, wyznaczając w ten sposób trendy na rynku OZE.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego Biuro prasowe
2024-05-15 | 14:00

Polscy studenci odwiedzili siedzibę KHNP w ramach programu mentorskiego

10 maja Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) zorganizowało inaugurację dnia mentoringowego dla polskich studentów w Kepco International Nuclear Graduate School (KINGS) w
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2024-05-15 | 11:00

Colliers wszedł w transakcje na rynku OZE

Inwestycje w odnawialne źródła energii (Renewable Energy Investments) to propozycja firmy doradczej Colliers dla inwestorów szukających możliwości zdywersyfikowania swojego portfela nieruchomości poprzez rozbudowanie go o
Energetyka Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?
2024-05-14 | 13:00

Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto czekać do startu programu Mój Prąd 6.0?

Planowane od lipca podwyżki cen energii oraz chęć obniżenia wysokości rachunków za prąd motywują konsumentów do instalacji paneli fotowoltaicznych w swoich gospodarstwach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.