Komunikaty PR

Oświadczenie OZE-Biomar S.A.

2021-12-17  |  14:30

Warszawa, dnia 17 grudnia 2021 r.

Zarząd OZE-Biomar S.A. informuje, iż podjął decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia Oferty Publicznej Akcji Serii B. Powodem jest niesatysfakcjonujący w ocenie Spółki wynik procesu Zapisów na Akcje Serii B.

Komunikat Zarządu OZE Biomar S.A. zbiega się z opublikowaniem rekordowych danych Spółki. Poinformowano o wzroście kontraktacji o 265% r/r (za I-XI 2021 r.), a także o wzroście sprzedaży o 131,5% r/r (za 3 kw.  2021 r.). Warto odnotować, że poprzednie wyniki publikowane za kolejne okresy 2021 r. również zawierały niezwykle pozytywne informacje. Gdyńska firma w pierwszych ośmiu miesiącach b.r. informowała o podpisaniu nowych umów na łączną moc 5963 kWp oraz sprzedaży na kwotę 22 mln zł. Stanowiło to wzrosty odpowiednio o 209% i 114% rok do roku.

Jak komentuje Prezes Zarządu, Ewa Szawłowska: „Istniejąca w ostatnich miesiącach niepewność na rynku regulacyjnym dotycząca mikroinstalacji fotowoltaicznych przyczyniła się w znacznym stopniu, ze strony inwestorów, do zmniejszenia zainteresowania branżą, w której prowadzimy naszą działalność. Jednak pomimo braku emisji akcji, ten rok jest przełomowy jeżeli chodzi o rozwój spółki, która wykazuje bardzo wysoką dynamikę wzrostów.” Znane są także cele Spółki na kolejne miesiące. „W najbliższym okresie planujemy koncentrację na dalszym rozwoju organicznym oraz rozszerzenie oferty produktowej Spółki. Nie wykluczamy potencjalnego powrotu na rynek kapitałowy w przyszłości, przy zaistnieniu sprzyjających warunków rynkowych dla firm z naszej branży.” – dodaje.

OZE-Biomar S.A. podkreśla także, iż nie ma przesłanek, by trendy w świecie energetyki uległy zmianie. Jak zauważa Członek Zarządu, Marcin Biechowski: „Bazując na moim ponad 10-letnim doświadczeniu w branży fotowoltaicznej na rynku polskim i europejskim, w mojej ocenie nie ma odwrotu od OZE, a przede wszystkim od fotowoltaiki jako jednego z najbardziej oczywistych źródeł energii w Polsce. W dobie rosnących cen prądu mogą zmieniać się systemy dofinansowania i wspierania prosumentów, możemy pozyskiwać więcej klientów z sektora MiŚP, niż klientów indywidualnych. Jednak panele fotowoltaiczne na stałe wpisały się nasz krajobraz i dlatego obecnie chcemy skupić się na tym, by w jak najlepszy sposób przygotować firmę do przyszłych wyzwań.”

_____________________

O spółce OZE-Biomar S.A.:

OZE-Biomar S.A. to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Jako jedna z najstarszych w Polsce firm z branży wyróżnia się ilością zrealizowanych projektów oraz jakością wykonanych prac, co potwierdzają liczne referencje i opinie Klientów.

OZE-Biomar S.A. w swojej szerokiej ofercie posiada nie tylko instalacje fotowoltaiczne, lecz także pompy ciepła, ładowarki do aut elektrycznych czy magazyny energii. Spółka należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy i jest jednym z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Firma wprowadza na rynek liczne innowacje dla prosumentów – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych, wyznaczając w ten sposób trendy na rynku OZE.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.