OZE-Biomar S.A. na fali – duży wzrost sprzedaży
OZE-Biomar S.A. na fali – duży wzrost sprzedaży na bazie makro trendu i działań wewnątrz organizacji
Opublikowane niedawno wyniki OZE-Biomar S.A. napawają optymizmem. Spółka w pierwszych ośmiu miesiącach 2021 r. raportuje podpisanie nowych umów na łączną moc 5963 kWp oraz podaje wstępne dane o sprzedaży na kwotę 22 mln zł. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 209% i 114%.
Na tak pozytywne dane wpływa wiele okoliczności - zarówno z otoczenia rynkowego, jak i samych działań spółki.
Do pierwszej grupy zaliczyć należy przede wszystkim wzrastające hurtowe ceny energii oraz plany największych państwowych spółek energetycznych, które zakładają wystąpienie do regulatora o podniesienie cen energii dla odbiorów końcowych. Nie bez znaczenia było także uruchomienie kolejnej edycji programu „Mój Prąd”.
Po stronie spółki należy natomiast wymienić pozytywne zmiany, jakie nastąpiły w niej w ostatnich miesiącach, o których w kilku słowach mówi Prezes Zarządu OZE Biomar S.A., Ewa Szawłowska: „W ciągu ostatnich kilku miesięcy dokonaliśmy znacznych zmian w spółce. Przede wszystkim wzmocniliśmy zespoły pracujące nad realizacją projektów. Zatrudniliśmy również dodatkowych projektantów, rozbudowaliśmy nasze zespoły montażystów oraz rozpoczęliśmy współpracę z nowymi podwykonawcami. Intensywnie pracujemy też nad optymalnym pozyskaniem podstawowych elementów instalacji (paneli i falowników).” – mówi. „Przed nami dużo pracy, ale przyszłość firmy rysuje się bardzo pozytywnie i jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzące miesiące i lata – niezależnie od potencjalnych zmian w regulacjach na rynku OZE.” – dodaje.
Ostatni okres to niezwykle dynamiczny rozwój OZE-Biomar S.A. Firma wcześniej poinformowała o rekordowych wynikach za sprzedaż w czerwcu bieżącego roku. Przedtem, już wiosną, jako jedna z pierwszych na rynku uruchomiła – wraz z siostrzaną marką Enelogic – ofertę bilansowania 1:1, która pozwala klientom na uzyskanie 100% mocy z posiadanej instalacji fotowoltaicznej, Stanowi to niezwykle atrakcyjną ofertę w obliczu planowanej przez rząd rezygnacji z istniejącego systemu opustów.
O spółce OZE-Biomar S.A.:
OZE-Biomar S.A. to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku fotowoltaiki. Jako jedna z najstarszych w Polsce firm z branży wyróżnia się ilością zrealizowanych projektów oraz jakością wykonanych prac, co potwierdzają liczne referencje i opinie Klientów. Spółka osiągnęła 5. miejsce w Polsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych, co przekłada się na blisko 6% udziału w krajowym rynku w 2019 roku.
OZE-Biomar S.A. w swojej szerokiej ofercie posiada nie tylko instalacje fotowoltaiczne, lecz także pompy ciepła, ładowarki do aut elektrycznych czy magazyny energii. Spółka należy do polskiej grupy kapitałowej Sunrise Energy i jest jednym z liderów branży fotowoltaicznej w Polsce. Firma wprowadza na rynek liczne innowacje dla prosumentów – zarówno indywidualnych, jak i biznesowych, wyznaczając w ten sposób trendy na rynku OZE. Pełne portfolio swoich usług zaprezentowała ostatnio 23 września podczas Green Energy Congress w Krakowie.
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.