Patrik Danz nowym dyrektorem sprzedaży i rozwoju produktów w IBC SOLAR
Firma IBC SOLAR, wiodący hurtownik oraz dostawca kompleksowych systemów fotowoltaicznych, a także usług i rozwiązań z obszaru magazynowania energii, zakończyła proces przekształceń w ramach swojej struktury zarządczej. Do ścisłego managementu firmy dołączył Patrik Danz, który odpowiadać będzie za sprzedaż krajową i międzynarodową, aktywność projektową oraz marketing produktów marki.
W przyjętym modelu biznesowym Patrik Danz objął nowo utworzone stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży (CSO - Chief Sales Officer). Wraz z dotychczasowymi członkami zarządu: Stefanem Horstmannem - Dyrektorem Operacyjnym (COO), Larsem Degendorferem - Dyrektorem Finansowym (CFO) oraz Prezesem Zarządu Udo Möhrstedtem (CEO) tworzyć będzie kompletny, czteroosobowy zespół zarządzający firmą.
Swoje wieloletnie międzynarodowe doświadczenie Patrik Danz zdobywał w branży oświetleniowej, a ostatnio jako Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny był za sprzedaż, marketing i zarządzanie produktem oraz sektor badań i rozwój firmy Vossloh-Schwabe Deutschland GmbH.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.