RelyOn Nutec wchodzi na polski rynek
RelyOn Nutec, globalny lider w dziedzinie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, inwestuje w Polsce i przejmuje GoRopes, cenione trójmiejskie centrum szkoleniowe specjalizujące się w kursach dla sektora energetyki wiatrowej zgodnych ze standardami Global Wind Organization (GWO), szkoleniach dostępu linowego oraz sprzedaży, wynajmie i inspekcjach PPE. Inwestycja w Polsce to pierwszy projekt RelyOn w regionie Morza Bałtyckiego i kolejny krok w rozwoju oferty firmy dla dynamicznie rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej.
Połączenie rozległych kompetencji i międzynarodowego doświadczenia RelyOn Nutec w zakresie szkoleń bezpieczeństwa wspieranych nowoczesnymi technologiami uczenia się z wiedzą i znajomością krajowego rynku GoRopes zapewni polskim firmom i specjalistom dostęp do najlepszych w swojej klasie rozwiązań szkoleniowych, które umożliwią im bezpieczną pracę w warunkach wysokiego ryzyka.
- Cieszymy się, z naszej obecności w Polsce i współpracy z GoRopes, uznanej firmy, która w bardzo krótkim czasie, od rozpoczęcia działalności w 2019 roku, zbudowała silną pozycję rynkową - powiedział Lars Brenne, dyrektor zarządzający RelyOn Nutec w Europie Środkowej. - Dzięki tej strategicznej współpracy wprowadzimy na polski rynek nasze najnowocześniejsze rozwiązania szkoleniowe i wzmocnimy nasze zaangażowanie w transformację energetyczną, wspierając rozwój kadr dla sektora OZE.
W nadchodzących miesiącach centrum szkoleniowe w Gdańsku rozszerzy swoją ofertę o nowe kursy, takie jak podstawowe szkolenie techniczne GWO, szkolenie operatorów wind oraz kursy elektryczne zgodne z normą EN50110. Wszystkie nowe szkolenia będą wspierane przez platformę edukacyjną RelyOn.
- Z niecierpliwością czekamy na współpracę z liderem branży i rozwój oferty szkoleniowej w ramach grupy RelyOn Nutec. Dostrzegając, jak szybko nasza branża rozwija się w regionie Gdańska i całego Trójmiasta, wierzymy, że to idealny moment na zrobienie kolejnego kroku w rozwoju - powiedział Mateusz Archacki, współzałożyciel GoRopes.
Decyzja o ekspansji RelyOn na Morze Bałtyckie i otwarcie ośrodka szkoleniowego w Polsce jest naturalną konsekwencją rozwoju firmy, która zbudowała silną pozycję na Morzu Północnym. Operująca na całym świecie firma w Europie dysponuje 13 ośrodkami szkoleniowymi - w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Holandii, Niemczech i Belgii. Przejęcie GoRopes stanowi przejaw zaangażowania w rodzący się sektor morskiej energetyki wiatrowej i wsparcia procesu transformacji energetycznej w regionie Morza Bałtyckiego, poprzez tworzenie bezpieczniejszego środowiska pracy w wymagającym sektorze odnawialnych źródeł energii.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.