RelyOn Nutec wchodzi na polski rynek
RelyOn Nutec, globalny lider w dziedzinie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, inwestuje w Polsce i przejmuje GoRopes, cenione trójmiejskie centrum szkoleniowe specjalizujące się w kursach dla sektora energetyki wiatrowej zgodnych ze standardami Global Wind Organization (GWO), szkoleniach dostępu linowego oraz sprzedaży, wynajmie i inspekcjach PPE. Inwestycja w Polsce to pierwszy projekt RelyOn w regionie Morza Bałtyckiego i kolejny krok w rozwoju oferty firmy dla dynamicznie rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej.
Połączenie rozległych kompetencji i międzynarodowego doświadczenia RelyOn Nutec w zakresie szkoleń bezpieczeństwa wspieranych nowoczesnymi technologiami uczenia się z wiedzą i znajomością krajowego rynku GoRopes zapewni polskim firmom i specjalistom dostęp do najlepszych w swojej klasie rozwiązań szkoleniowych, które umożliwią im bezpieczną pracę w warunkach wysokiego ryzyka.
- Cieszymy się, z naszej obecności w Polsce i współpracy z GoRopes, uznanej firmy, która w bardzo krótkim czasie, od rozpoczęcia działalności w 2019 roku, zbudowała silną pozycję rynkową - powiedział Lars Brenne, dyrektor zarządzający RelyOn Nutec w Europie Środkowej. - Dzięki tej strategicznej współpracy wprowadzimy na polski rynek nasze najnowocześniejsze rozwiązania szkoleniowe i wzmocnimy nasze zaangażowanie w transformację energetyczną, wspierając rozwój kadr dla sektora OZE.
W nadchodzących miesiącach centrum szkoleniowe w Gdańsku rozszerzy swoją ofertę o nowe kursy, takie jak podstawowe szkolenie techniczne GWO, szkolenie operatorów wind oraz kursy elektryczne zgodne z normą EN50110. Wszystkie nowe szkolenia będą wspierane przez platformę edukacyjną RelyOn.
- Z niecierpliwością czekamy na współpracę z liderem branży i rozwój oferty szkoleniowej w ramach grupy RelyOn Nutec. Dostrzegając, jak szybko nasza branża rozwija się w regionie Gdańska i całego Trójmiasta, wierzymy, że to idealny moment na zrobienie kolejnego kroku w rozwoju - powiedział Mateusz Archacki, współzałożyciel GoRopes.
Decyzja o ekspansji RelyOn na Morze Bałtyckie i otwarcie ośrodka szkoleniowego w Polsce jest naturalną konsekwencją rozwoju firmy, która zbudowała silną pozycję na Morzu Północnym. Operująca na całym świecie firma w Europie dysponuje 13 ośrodkami szkoleniowymi - w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Holandii, Niemczech i Belgii. Przejęcie GoRopes stanowi przejaw zaangażowania w rodzący się sektor morskiej energetyki wiatrowej i wsparcia procesu transformacji energetycznej w regionie Morza Bałtyckiego, poprzez tworzenie bezpieczniejszego środowiska pracy w wymagającym sektorze odnawialnych źródeł energii.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.