RelyOn Nutec wchodzi na polski rynek
RelyOn Nutec, globalny lider w dziedzinie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, inwestuje w Polsce i przejmuje GoRopes, cenione trójmiejskie centrum szkoleniowe specjalizujące się w kursach dla sektora energetyki wiatrowej zgodnych ze standardami Global Wind Organization (GWO), szkoleniach dostępu linowego oraz sprzedaży, wynajmie i inspekcjach PPE. Inwestycja w Polsce to pierwszy projekt RelyOn w regionie Morza Bałtyckiego i kolejny krok w rozwoju oferty firmy dla dynamicznie rozwijającego się sektora morskiej energetyki wiatrowej.
Połączenie rozległych kompetencji i międzynarodowego doświadczenia RelyOn Nutec w zakresie szkoleń bezpieczeństwa wspieranych nowoczesnymi technologiami uczenia się z wiedzą i znajomością krajowego rynku GoRopes zapewni polskim firmom i specjalistom dostęp do najlepszych w swojej klasie rozwiązań szkoleniowych, które umożliwią im bezpieczną pracę w warunkach wysokiego ryzyka.
- Cieszymy się, z naszej obecności w Polsce i współpracy z GoRopes, uznanej firmy, która w bardzo krótkim czasie, od rozpoczęcia działalności w 2019 roku, zbudowała silną pozycję rynkową - powiedział Lars Brenne, dyrektor zarządzający RelyOn Nutec w Europie Środkowej. - Dzięki tej strategicznej współpracy wprowadzimy na polski rynek nasze najnowocześniejsze rozwiązania szkoleniowe i wzmocnimy nasze zaangażowanie w transformację energetyczną, wspierając rozwój kadr dla sektora OZE.
W nadchodzących miesiącach centrum szkoleniowe w Gdańsku rozszerzy swoją ofertę o nowe kursy, takie jak podstawowe szkolenie techniczne GWO, szkolenie operatorów wind oraz kursy elektryczne zgodne z normą EN50110. Wszystkie nowe szkolenia będą wspierane przez platformę edukacyjną RelyOn.
- Z niecierpliwością czekamy na współpracę z liderem branży i rozwój oferty szkoleniowej w ramach grupy RelyOn Nutec. Dostrzegając, jak szybko nasza branża rozwija się w regionie Gdańska i całego Trójmiasta, wierzymy, że to idealny moment na zrobienie kolejnego kroku w rozwoju - powiedział Mateusz Archacki, współzałożyciel GoRopes.
Decyzja o ekspansji RelyOn na Morze Bałtyckie i otwarcie ośrodka szkoleniowego w Polsce jest naturalną konsekwencją rozwoju firmy, która zbudowała silną pozycję na Morzu Północnym. Operująca na całym świecie firma w Europie dysponuje 13 ośrodkami szkoleniowymi - w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Holandii, Niemczech i Belgii. Przejęcie GoRopes stanowi przejaw zaangażowania w rodzący się sektor morskiej energetyki wiatrowej i wsparcia procesu transformacji energetycznej w regionie Morza Bałtyckiego, poprzez tworzenie bezpieczniejszego środowiska pracy w wymagającym sektorze odnawialnych źródeł energii.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.