Schneider Electric 12. raz w rankingu 100 najbardziej zrównoważonych firm
- Ranking Corporate Knights plasuje Schneider Electric na miejscu nr 1 w grupie przedsiębiorstw o podobnym rozmiarze oraz na miejscu nr 7 w ujęciu ogólnym na świecie w 2023 r.
- Wyróżnienie to efekt ogłoszonych w grudniu ocen za realizację celów ESG
Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dwunasty rok z rzędu zdobył miejsce na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100.
Bardzo dobre wyniki firmy w zakresie zobowiązań klimatycznych oraz społecznych, takich jak zrównoważone przychody i czynione na tym polu inwestycje, różnorodność płci i powiązanie wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, pomogły zapewnić Schneider Electric pozycję lidera w grupie spólek o podobnej historii w corocznym indeksie opracowanym przez grupę badawczą Corporate Knights zajmującą się zrównoważonym rozwojem. Zestawienie Global 100 opiera się na rygorystycznej ocenie spółek publicznych o przychodach powyżej 1 mld dolarów. Schneider Electric jako jedyny w swojej kategorii znajduje się w Global 100 od 2012 roku, a w 2021 r. został sklasyfikowany przez Corporate Knights jako najbardziej zrównoważona korporacja na świecie.
Osiągnięcie to następuje po wcześniejszym ogłoszeniu, że Schneider Electric otrzymał od Standard & Poor's, CDP i Moody's ESG Solutions najwyższe oceny Environmental Societal and Governance (ESG) za wpływ na zrównoważony rozwój i najlepsze praktyki na tym polu na świecie. Również strategia klimatyczna Schneider Electric i zobowiązanie firmy do przejrzystości środowiskowej były jednymi z pierwszych, które zostały zatwierdzone zgodnie z SBTi's Corporate Net-Zero Standard w połowie 2022 roku.
Schneider Electric jest także jednym z 19 odbiorców korporacyjnych w ramach tegorocznej Pieczęci Terra Carta, wyróżniającej firmy globalne, które napędzają innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju, wykazują zaangażowanie oraz dynamiczne działania w kierunku prawdziwie zrównoważonych rynków. Pieczęć jest częścią Inicjatywy Zrównoważonych Rynków, którą w styczniu 2021 roku ustanowił król Karol III, będąc jeszcze wówczas Księciem Walii, aby zachęcić sektor prywatny do podjęcia pilnych działań w zakresie zmian klimatycznych na całym świecie.
– Rozpoczęcie nowego, 2023 roku od takich osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju jest bardzo ekscytujące – mówi Gwenaelle Avice-Huet, Chief Strategy & Sustainability Officer w Schneider Electric. – Pokazuje, że konsekwencja, zaangażowanie i wpływ działań, które podejmujemy w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie pozostają niezauważone. Służy także jako przypomnienie, że firmy takie jak nasza i te operujące podobnie długo na rynku, które znalazły się w rankingu Global 100, są w stanie dokonać realnych zmian na wszystkich poziomach, zarówno w biznesie, jak i poprzez wpływ na środowisko, społeczeństwo i gospodarkę.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.