Schneider Electric 12. raz w rankingu 100 najbardziej zrównoważonych firm
- Ranking Corporate Knights plasuje Schneider Electric na miejscu nr 1 w grupie przedsiębiorstw o podobnym rozmiarze oraz na miejscu nr 7 w ujęciu ogólnym na świecie w 2023 r.
- Wyróżnienie to efekt ogłoszonych w grudniu ocen za realizację celów ESG
Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dwunasty rok z rzędu zdobył miejsce na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100.
Bardzo dobre wyniki firmy w zakresie zobowiązań klimatycznych oraz społecznych, takich jak zrównoważone przychody i czynione na tym polu inwestycje, różnorodność płci i powiązanie wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, pomogły zapewnić Schneider Electric pozycję lidera w grupie spólek o podobnej historii w corocznym indeksie opracowanym przez grupę badawczą Corporate Knights zajmującą się zrównoważonym rozwojem. Zestawienie Global 100 opiera się na rygorystycznej ocenie spółek publicznych o przychodach powyżej 1 mld dolarów. Schneider Electric jako jedyny w swojej kategorii znajduje się w Global 100 od 2012 roku, a w 2021 r. został sklasyfikowany przez Corporate Knights jako najbardziej zrównoważona korporacja na świecie.
Osiągnięcie to następuje po wcześniejszym ogłoszeniu, że Schneider Electric otrzymał od Standard & Poor's, CDP i Moody's ESG Solutions najwyższe oceny Environmental Societal and Governance (ESG) za wpływ na zrównoważony rozwój i najlepsze praktyki na tym polu na świecie. Również strategia klimatyczna Schneider Electric i zobowiązanie firmy do przejrzystości środowiskowej były jednymi z pierwszych, które zostały zatwierdzone zgodnie z SBTi's Corporate Net-Zero Standard w połowie 2022 roku.
Schneider Electric jest także jednym z 19 odbiorców korporacyjnych w ramach tegorocznej Pieczęci Terra Carta, wyróżniającej firmy globalne, które napędzają innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju, wykazują zaangażowanie oraz dynamiczne działania w kierunku prawdziwie zrównoważonych rynków. Pieczęć jest częścią Inicjatywy Zrównoważonych Rynków, którą w styczniu 2021 roku ustanowił król Karol III, będąc jeszcze wówczas Księciem Walii, aby zachęcić sektor prywatny do podjęcia pilnych działań w zakresie zmian klimatycznych na całym świecie.
– Rozpoczęcie nowego, 2023 roku od takich osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju jest bardzo ekscytujące – mówi Gwenaelle Avice-Huet, Chief Strategy & Sustainability Officer w Schneider Electric. – Pokazuje, że konsekwencja, zaangażowanie i wpływ działań, które podejmujemy w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie pozostają niezauważone. Służy także jako przypomnienie, że firmy takie jak nasza i te operujące podobnie długo na rynku, które znalazły się w rankingu Global 100, są w stanie dokonać realnych zmian na wszystkich poziomach, zarówno w biznesie, jak i poprzez wpływ na środowisko, społeczeństwo i gospodarkę.
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.