Schneider Electric 12. raz w rankingu 100 najbardziej zrównoważonych firm
- Ranking Corporate Knights plasuje Schneider Electric na miejscu nr 1 w grupie przedsiębiorstw o podobnym rozmiarze oraz na miejscu nr 7 w ujęciu ogólnym na świecie w 2023 r.
- Wyróżnienie to efekt ogłoszonych w grudniu ocen za realizację celów ESG
Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dwunasty rok z rzędu zdobył miejsce na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100.
Bardzo dobre wyniki firmy w zakresie zobowiązań klimatycznych oraz społecznych, takich jak zrównoważone przychody i czynione na tym polu inwestycje, różnorodność płci i powiązanie wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, pomogły zapewnić Schneider Electric pozycję lidera w grupie spólek o podobnej historii w corocznym indeksie opracowanym przez grupę badawczą Corporate Knights zajmującą się zrównoważonym rozwojem. Zestawienie Global 100 opiera się na rygorystycznej ocenie spółek publicznych o przychodach powyżej 1 mld dolarów. Schneider Electric jako jedyny w swojej kategorii znajduje się w Global 100 od 2012 roku, a w 2021 r. został sklasyfikowany przez Corporate Knights jako najbardziej zrównoważona korporacja na świecie.
Osiągnięcie to następuje po wcześniejszym ogłoszeniu, że Schneider Electric otrzymał od Standard & Poor's, CDP i Moody's ESG Solutions najwyższe oceny Environmental Societal and Governance (ESG) za wpływ na zrównoważony rozwój i najlepsze praktyki na tym polu na świecie. Również strategia klimatyczna Schneider Electric i zobowiązanie firmy do przejrzystości środowiskowej były jednymi z pierwszych, które zostały zatwierdzone zgodnie z SBTi's Corporate Net-Zero Standard w połowie 2022 roku.
Schneider Electric jest także jednym z 19 odbiorców korporacyjnych w ramach tegorocznej Pieczęci Terra Carta, wyróżniającej firmy globalne, które napędzają innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju, wykazują zaangażowanie oraz dynamiczne działania w kierunku prawdziwie zrównoważonych rynków. Pieczęć jest częścią Inicjatywy Zrównoważonych Rynków, którą w styczniu 2021 roku ustanowił król Karol III, będąc jeszcze wówczas Księciem Walii, aby zachęcić sektor prywatny do podjęcia pilnych działań w zakresie zmian klimatycznych na całym świecie.
– Rozpoczęcie nowego, 2023 roku od takich osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju jest bardzo ekscytujące – mówi Gwenaelle Avice-Huet, Chief Strategy & Sustainability Officer w Schneider Electric. – Pokazuje, że konsekwencja, zaangażowanie i wpływ działań, które podejmujemy w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie pozostają niezauważone. Służy także jako przypomnienie, że firmy takie jak nasza i te operujące podobnie długo na rynku, które znalazły się w rankingu Global 100, są w stanie dokonać realnych zmian na wszystkich poziomach, zarówno w biznesie, jak i poprzez wpływ na środowisko, społeczeństwo i gospodarkę.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.