Sezonowość w realizacji usług HVAC
Ze zbieranych i analizowanych przez Sescom danych wynika, że realizacja usług HVAC uzależniona jest od pory roku. W sezonie letnim i zimowym obserwujemy wzrost zleceń dotyczących awarii klimatyzacji. Wynika to ze zwiększonej pracy klimatyzatorów, które zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury
w pomieszczeniach w celu stworzenia komfortowych warunków pracy. Z kolei wiosną i jesienią jest większe zainteresowanie usługą przeprowadzania przeglądów systemów HVAC w biurowcach magazynach i sklepach, aby dostosować odpowiednie harmonogramy prac urządzeń oraz optymalne zużycie energii.
– Przeglądy i optymalne zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych zapewniają m.in. poprawę efektywności energetycznej, wpływają również pozytywnie na środowisko, ponieważ redukują emisję CO2 i śladu węglowego, co jest kluczowym elementem w realizowaniu strategii ESG. Od marca do maja, ponad połowa naszych zleceń to przeglądy. Podobne prace realizujemy jesienią. Nasi klienci przygotowują się w tym czasie do sezonu i chcą zapewnić sprawne działanie urządzeń, aby uniknąć awarii. Lato i zima to natomiast czas, w którym reagujemy na awarie, realizujemy naprawy klimatyzatorów i urządzeń grzewczych, które powstają w wyniku wzmożonej eksploatacji urządzeń – mówi Marcin Bizewski, Dyrektor Operacyjny, Sescom S.A.
Autorska technologia
Do dokładnego opomiarowania pracy urządzeń HVAC, integracji z innymi systemami znajdującymi się w obiektach, wizualizację i analizę danych służy technologia SES Control. Pozwala ona skutecznie diagnozować problemy, zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.
– Autorska technologia SES Control zbiera i wizualizuje dane dotyczące harmonogramu prac i konsumpcji energii przez urządzenia HVAC znajdujące się na terenie obiektu. Dzięki pozyskanym danym nasi analitycy i Energy Managerowie ustalają czas dokonania przeglądu urządzeń, który może różnić od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. Cały proces zapobiega awariom i minimalizuje ich konsekwencje oraz umożliwia optymalizację pracy, a więc i kosztów utrzymania instalacji. W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowaniai dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.
Dzięki jednej z funkcji platformy SES Control można również on-line sterować urządzeniami klimatyzacyjnymi.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.