Sezonowość w realizacji usług HVAC
Ze zbieranych i analizowanych przez Sescom danych wynika, że realizacja usług HVAC uzależniona jest od pory roku. W sezonie letnim i zimowym obserwujemy wzrost zleceń dotyczących awarii klimatyzacji. Wynika to ze zwiększonej pracy klimatyzatorów, które zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury
w pomieszczeniach w celu stworzenia komfortowych warunków pracy. Z kolei wiosną i jesienią jest większe zainteresowanie usługą przeprowadzania przeglądów systemów HVAC w biurowcach magazynach i sklepach, aby dostosować odpowiednie harmonogramy prac urządzeń oraz optymalne zużycie energii.
– Przeglądy i optymalne zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych zapewniają m.in. poprawę efektywności energetycznej, wpływają również pozytywnie na środowisko, ponieważ redukują emisję CO2 i śladu węglowego, co jest kluczowym elementem w realizowaniu strategii ESG. Od marca do maja, ponad połowa naszych zleceń to przeglądy. Podobne prace realizujemy jesienią. Nasi klienci przygotowują się w tym czasie do sezonu i chcą zapewnić sprawne działanie urządzeń, aby uniknąć awarii. Lato i zima to natomiast czas, w którym reagujemy na awarie, realizujemy naprawy klimatyzatorów i urządzeń grzewczych, które powstają w wyniku wzmożonej eksploatacji urządzeń – mówi Marcin Bizewski, Dyrektor Operacyjny, Sescom S.A.
Autorska technologia
Do dokładnego opomiarowania pracy urządzeń HVAC, integracji z innymi systemami znajdującymi się w obiektach, wizualizację i analizę danych służy technologia SES Control. Pozwala ona skutecznie diagnozować problemy, zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.
– Autorska technologia SES Control zbiera i wizualizuje dane dotyczące harmonogramu prac i konsumpcji energii przez urządzenia HVAC znajdujące się na terenie obiektu. Dzięki pozyskanym danym nasi analitycy i Energy Managerowie ustalają czas dokonania przeglądu urządzeń, który może różnić od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. Cały proces zapobiega awariom i minimalizuje ich konsekwencje oraz umożliwia optymalizację pracy, a więc i kosztów utrzymania instalacji. W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowaniai dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.
Dzięki jednej z funkcji platformy SES Control można również on-line sterować urządzeniami klimatyzacyjnymi.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.