Komunikaty PR

Silny duet: IBC SOLAR rozszerza współpracę z Jolywood

2022-06-23  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.12 MB )

IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, rozszerza współpracę z Jolywood - jednym z głównych producentów modułów bifacjalnych z ogniwami typu N i technologią TOPCon. Dzięki temu do portfolio niemieckiego lidera dołączyły dwa moduły bifacjalne o mocy 380 i 560 watów. W zależności od lokalizacji i warunków technicznych instalacji mogą one oferować nawet o 25% większą wydajność, niż moduły konwencjonalne na tej samej powierzchni.

Jolywood jest jednym z pionierów w zakresie produkcji ogniw słonecznych TOPCon typu N i znajduje się w gronie największych producentów folii do modułów. IBC SOLAR już od dłuższego czasu używa tych ostatnich w procesie wytwarzania paneli własnych marki. Wraz z włączeniem modułów bifacjalnych do swojej oferty, współpraca obu firm wkracza na kolejny poziom. Od teraz panele fotowoltaiczne JW-HD120N oraz JW-HD144N można zamawiać na terenie Europy także za pośrednictwem IBC SOLAR.

Wysokowydajne moduły szklano-szklane Jolywood cechuje szczególnie wysoka sprawność oraz niższy stopień degradacji, niż w przypadku konwencjonalnych ogniw słonecznych typu P, wynoszący zaledwie 0,40 procent. Oferują one również wyższy współczynnik temperaturowy oraz dwufazowy, który wynosi 80%. Oznacza to, że obie strony modułu są aktywne, a strona tylna może osiągnąć 80% wydajności strony przedniej, co przekłada się na zwiększony uzysk energetyczny. Panele te zapewniają bardzo wysoką sprawność, nawet w warunkach słabego oświetlenia w pochmurne lub mgliste dni.

- Kładziemy duży nacisk na potrzeby naszych klientów, a współpraca z Jolywood pozwala nam dalej dostarczać wysokiej jakości trwałe moduły słoneczne w sektorze mieszkaniowym - wyjaśnia Stefan Horstmann, dyrektor operacyjny IBC SOLAR AG. - Dzięki swojej przyszłościowej koncepcji ogniw Jolywood jest producentem o dużym potencjale innowacyjności. Jego wysokowydajne produkty stanowią doskonałe uzupełnienie naszego portfolio – przekonuje.

Alan Xie, zastępca dyrektora generalnego Jolywood, dodaje: - Cieszymy się, że możemy współpracować z jednym z wiodących dostawców kompleksowych rozwiązań dla fotowoltaiki i magazynowania energii w Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz silny nacisk na jakość i zadowolenie klienta sprawiają, że IBC SOLAR jest idealnym partnerem do skutecznego pozycjonowania naszej wiodącej technologii ogniw i modułów PV typu N na europejskich rynkach.

Wysoka wydajność i estetyka paneli marki Jolywood sprawiają, że produkty te doskonale nadają się zastosowań zarówno domowych, jak i komercyjnych (w tym parków słonecznych). Moduł Niwa JW-HD120N o mocy 380 W dostępny będzie w Europie za pośrednictwem IBC SOLAR pod koniec września 2022. W przedsprzedaży produkt ten można zamawiać od 1 czerwca br.


O IBC SOLAR

IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług energetycznych w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje kompletne systemy i obejmuje cały zakres produktów, od planowania po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych dziedzinach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.   

Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach. 

W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/

O Jolywood Solar

Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co., Ltd. została założona w 2016 roku jako spółka zależna Jolywood Group, która jest jednym z największych na świecie producentów folii do modułów. Jolywood Solar wyposażony w zdolność produkcyjną 3,6 GW ogniw bifacjalnych n-TOPCon, 3 GW modułów bifacjalnych n-TOPCon i 150 MW ogniw n-IBC, posiada kompleksowe prawa własności intelektualnej w technologii typu n. Firma stała się jednym z największych na świecie specjalistycznych przedsiębiorstw zajmujących się badaniami i rozwojem, produkcją i sprzedażą wysokowydajnych ogniw i bifacjalnych modułów fotowoltaicznych typu n TOPCon.

Jako lider w technologii fotowoltaicznej typu n, Jolywood Solar dostarczył ponad 5 GW modułów i ogniw słonecznych typu n do ponad 50 krajów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.