Silny duet: IBC SOLAR rozszerza współpracę z Jolywood
IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, rozszerza współpracę z Jolywood - jednym z głównych producentów modułów bifacjalnych z ogniwami typu N i technologią TOPCon. Dzięki temu do portfolio niemieckiego lidera dołączyły dwa moduły bifacjalne o mocy 380 i 560 watów. W zależności od lokalizacji i warunków technicznych instalacji mogą one oferować nawet o 25% większą wydajność, niż moduły konwencjonalne na tej samej powierzchni.
Jolywood jest jednym z pionierów w zakresie produkcji ogniw słonecznych TOPCon typu N i znajduje się w gronie największych producentów folii do modułów. IBC SOLAR już od dłuższego czasu używa tych ostatnich w procesie wytwarzania paneli własnych marki. Wraz z włączeniem modułów bifacjalnych do swojej oferty, współpraca obu firm wkracza na kolejny poziom. Od teraz panele fotowoltaiczne JW-HD120N oraz JW-HD144N można zamawiać na terenie Europy także za pośrednictwem IBC SOLAR.
Wysokowydajne moduły szklano-szklane Jolywood cechuje szczególnie wysoka sprawność oraz niższy stopień degradacji, niż w przypadku konwencjonalnych ogniw słonecznych typu P, wynoszący zaledwie 0,40 procent. Oferują one również wyższy współczynnik temperaturowy oraz dwufazowy, który wynosi 80%. Oznacza to, że obie strony modułu są aktywne, a strona tylna może osiągnąć 80% wydajności strony przedniej, co przekłada się na zwiększony uzysk energetyczny. Panele te zapewniają bardzo wysoką sprawność, nawet w warunkach słabego oświetlenia w pochmurne lub mgliste dni.
- Kładziemy duży nacisk na potrzeby naszych klientów, a współpraca z Jolywood pozwala nam dalej dostarczać wysokiej jakości trwałe moduły słoneczne w sektorze mieszkaniowym - wyjaśnia Stefan Horstmann, dyrektor operacyjny IBC SOLAR AG. - Dzięki swojej przyszłościowej koncepcji ogniw Jolywood jest producentem o dużym potencjale innowacyjności. Jego wysokowydajne produkty stanowią doskonałe uzupełnienie naszego portfolio – przekonuje.
Alan Xie, zastępca dyrektora generalnego Jolywood, dodaje: - Cieszymy się, że możemy współpracować z jednym z wiodących dostawców kompleksowych rozwiązań dla fotowoltaiki i magazynowania energii w Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz silny nacisk na jakość i zadowolenie klienta sprawiają, że IBC SOLAR jest idealnym partnerem do skutecznego pozycjonowania naszej wiodącej technologii ogniw i modułów PV typu N na europejskich rynkach.
Wysoka wydajność i estetyka paneli marki Jolywood sprawiają, że produkty te doskonale nadają się zastosowań zarówno domowych, jak i komercyjnych (w tym parków słonecznych). Moduł Niwa JW-HD120N o mocy 380 W dostępny będzie w Europie za pośrednictwem IBC SOLAR pod koniec września 2022. W przedsprzedaży produkt ten można zamawiać od 1 czerwca br.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług energetycznych w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje kompletne systemy i obejmuje cały zakres produktów, od planowania po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych dziedzinach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.
Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach.
W Polsce firma skupia się na dystrybucji wysokiej jakości produktów własnych oraz innych producentów używanych do produkcji energii słonecznej. Asortyment obejmuje panele fotowoltaiczne, konstrukcje montażowe, inwertery oraz inne komponenty systemów PV. Z wykorzystaniem rozwiązań IBC SOLAR uruchomiono m.in. jedną z największych w Polsce dachowych instalacji fotowoltaicznych na jednym z budynków Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. https://www.ibc-solar.pl/
O Jolywood Solar
Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co., Ltd. została założona w 2016 roku jako spółka zależna Jolywood Group, która jest jednym z największych na świecie producentów folii do modułów. Jolywood Solar wyposażony w zdolność produkcyjną 3,6 GW ogniw bifacjalnych n-TOPCon, 3 GW modułów bifacjalnych n-TOPCon i 150 MW ogniw n-IBC, posiada kompleksowe prawa własności intelektualnej w technologii typu n. Firma stała się jednym z największych na świecie specjalistycznych przedsiębiorstw zajmujących się badaniami i rozwojem, produkcją i sprzedażą wysokowydajnych ogniw i bifacjalnych modułów fotowoltaicznych typu n TOPCon.
Jako lider w technologii fotowoltaicznej typu n, Jolywood Solar dostarczył ponad 5 GW modułów i ogniw słonecznych typu n do ponad 50 krajów.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.