SPIE i APA Group nawiązują strategiczną współpracę w celu zmniejszania zużycia e
SPIE i APA Group łączą siły, aby promować i wdrażać najnowsze rozwiązania z zakresu inteligentnej automatyki. Strategiczny sojusz ma na celu optymalizację zużycia energii w budynkach, osiedlach przemysłowych i środowiskach przemysłowych, aby zwiększać efektywność energetyczną i niwelować ślad CO2.
SPIE łączy swoje praktyczne doświadczenie w dziedzinie instalacji, realizacji, zarządzania i konserwacji z wysokiej jakości sprzętem i oprogramowaniem APA Group. Takie połączenie zapewnia optymalne skonfigurowanie instalacji w celu osiągnięcia możliwie najlepszych oszczędności energii i CO2.
Wspólna instalacja mierzy i wskazuje miejsca, gdzie znajduje się niepotrzebne zużycie energii w budynku. Ponieważ często nie można po prostu „wyłączyć” odbiorników, konieczne jest dostosowanie przepływu energii w instalacji. Pomagają w tym inteligentne systemy automatyzujące przepływ energii.
Jacco Saaman, dyrektor ds. rozwoju biznesu i innowacji w SPIE, jest pewny współpracy:
"Jakość pomiaru jest bardzo ważna. Dzięki produktom APA jesteśmy w stanie wykonać wysokiej jakości pomiary jakościowe. Momenty pomiarowe są tak blisko siebie, że otrzymujemy zwiększony przepływ informacji i możemy idealnie do tego dostosować instalację."
-
Artur Pollak,prezez zarządu APA Group, zdecydował o utworzeniu spółki APA Benelux w celu dalszej ekspansji w Europie. Dzięki dostawcy usług przemysłowych SPIE, APA jest w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązania w krajach Beneluksu.
O SPIE Nederland
SPIE Nederland jest spółką zależną grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i komunikacji. SPIE Nederland pomaga swoim klientom w projektowaniu, wdrażaniu, eksploatacji i utrzymaniu systemów sieciowych oraz instalacji energetycznych, infrastrukturalnych, przemysłowych i budowlanych.
Więcej: https://apagroup.prowly.com/164837-spie-i-apa-group-nawiazuja-strategiczna-wspolprace-w-celu-zmniejszania-zuzycia-energii
Organizacje pozarządowe apelują do premiera. Chodzi o Krajowy Plan Energii i Klimatu oraz transformację energetyczno-klimatyczną
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Trina Storage dostarczy rozwiązania BESS do niemieckich projektów Aquila
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.