Vosti świętuje 10 000 instalacji fotowoltaicznych!
VOSTI
Nałęczowska 14
20-701 Lublin
k.miciula-szlachta|vosti.pl| |k.miciula-szlachta|vosti.pl
506 858 403
https://vosti.pl/
Jesienią sadzili las świętując 8 tys. instalacji. Drzewka nie zdążyły jeszcze dobrze podrosnąć, gdy na “liczniku” wybiła kolejna okrągła liczba! Wiosnę VOSTI wita świętując 10 000 instalacji zamontowanych na terenie całej Polski. Ich łączna moc wynosi aż 60,5 MW!
-Ten wynik ogromnie cieszy biorąc pod uwagę jak pełne wyzwań są obecne miesiące dla naszej branży. Nasz zespół kolejny raz udowodnił, że jest niezastąpiony, a każdą trudność obraca w szansę! - mówi Przemysław Smoliński Prezes Vosti Energy.
Ostatnie miesiące są naprawdę intensywne dla branży PV - klienci chcieli zdążyć przed 1 kwietnia, aby zamontować instalacje zostając w starym systemie rozliczeń, chociaż net-billing jest równie opłacany. Dodatkowo niepokój wywołał wybuch wojny na Ukrainie. Polacy coraz chętniej myślą o własnej przydomowej elektrowni elektrycznej i magazynach energii, aby zabezpieczyć swoją przyszłość.
- W związku z nowym systemem rozliczeń dla prosumentów, wiele firm martwi się o swoje dalsze funkcjonowanie. Tymczasem my w Vosti jesteśmy w pełni przygotowani na nową fotowoltaiczną rzeczywistość - wchodzimy w nią świętując 10 000 zamontowanych instalacji i wdrażając do oferty nowe produkty! Ta liczba to wynik pracy całego #VostiTeam, za co gorąco dziękujemy!- dodaje Prezes Vosti.
- Fotowoltaika była dla nas początkiem przygody z odnawialnymi źródłami energii. Wraz z rozwojem naszej firmy chcemy dawać Polakom coraz więcej możliwości i narzędzi do tworzenia domu oraz firm, które będą niezależne energetycznie. Przestrzeni, w której mogą czuć się w pełni bezpiecznie, niezależnie od wzrostu cen za energię energetyczną i sytuację na świecie. - komentuje Smoliński.
Vosti oprócz fotowoltaiki oraz pomp ciepła oferuje także magazyny energii Huawei z serii Luna 2000 – czyli innowacyjny system, który pozwoli lepiej wykorzystać energię wytworzoną przez moduły fotowoltaiczne, a w sytuacjach awaryjnych korzystać z energii zgromadzonej przez baterie. To rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw, które w ten sposób mogą zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami na skutek braku prądu.
Więcej informacji na www.vosti.pl

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.