Vosti świętuje 10 000 instalacji fotowoltaicznych!
VOSTI
Nałęczowska 14
20-701 Lublin
k.miciula-szlachta|vosti.pl| |k.miciula-szlachta|vosti.pl
506 858 403
https://vosti.pl/
Jesienią sadzili las świętując 8 tys. instalacji. Drzewka nie zdążyły jeszcze dobrze podrosnąć, gdy na “liczniku” wybiła kolejna okrągła liczba! Wiosnę VOSTI wita świętując 10 000 instalacji zamontowanych na terenie całej Polski. Ich łączna moc wynosi aż 60,5 MW!
-Ten wynik ogromnie cieszy biorąc pod uwagę jak pełne wyzwań są obecne miesiące dla naszej branży. Nasz zespół kolejny raz udowodnił, że jest niezastąpiony, a każdą trudność obraca w szansę! - mówi Przemysław Smoliński Prezes Vosti Energy.
Ostatnie miesiące są naprawdę intensywne dla branży PV - klienci chcieli zdążyć przed 1 kwietnia, aby zamontować instalacje zostając w starym systemie rozliczeń, chociaż net-billing jest równie opłacany. Dodatkowo niepokój wywołał wybuch wojny na Ukrainie. Polacy coraz chętniej myślą o własnej przydomowej elektrowni elektrycznej i magazynach energii, aby zabezpieczyć swoją przyszłość.
- W związku z nowym systemem rozliczeń dla prosumentów, wiele firm martwi się o swoje dalsze funkcjonowanie. Tymczasem my w Vosti jesteśmy w pełni przygotowani na nową fotowoltaiczną rzeczywistość - wchodzimy w nią świętując 10 000 zamontowanych instalacji i wdrażając do oferty nowe produkty! Ta liczba to wynik pracy całego #VostiTeam, za co gorąco dziękujemy!- dodaje Prezes Vosti.
- Fotowoltaika była dla nas początkiem przygody z odnawialnymi źródłami energii. Wraz z rozwojem naszej firmy chcemy dawać Polakom coraz więcej możliwości i narzędzi do tworzenia domu oraz firm, które będą niezależne energetycznie. Przestrzeni, w której mogą czuć się w pełni bezpiecznie, niezależnie od wzrostu cen za energię energetyczną i sytuację na świecie. - komentuje Smoliński.
Vosti oprócz fotowoltaiki oraz pomp ciepła oferuje także magazyny energii Huawei z serii Luna 2000 – czyli innowacyjny system, który pozwoli lepiej wykorzystać energię wytworzoną przez moduły fotowoltaiczne, a w sytuacjach awaryjnych korzystać z energii zgromadzonej przez baterie. To rozwiązanie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw, które w ten sposób mogą zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami na skutek braku prądu.
Więcej informacji na www.vosti.pl
BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Eco Run celuje w 10 mln zł za 4 kw. 2024 r.
Zeneris Projekty z umowami na blisko 1,3 mln zł
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.