Wiosną warto zadbać o dobry stan instalacji HVAC
Początek wiosny oznacza początek sezonu przeglądów instalacji HVAC – ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Wiosenne inspekcje systemów pozwalają uniknąć kosztownych napraw w późniejszym terminie oraz zapewnią niezawodność działania systemów.
– Przeglądy oraz optymalizacja systemów HVAC leżą w interesie każdego przedsiębiorstwa wyposażonego w takie instalacje. Intensywna eksploatacja w lecie sprzyja pojawianiu się usterek, których można uniknąć, dzięki przeprowadzeniu prac serwisowych we wcześniejszym terminie. Od marca do maja oraz jesienią ponad połowa zleceń dla naszej firmy obejmuje przeglądy i korektę ustawień urządzeń klimatyzujących, wentylujących i grzewczych – mówi Sławomir Halbryt, prezes zarządu Sescom S.A.
Wiosenny serwis urządzeń to także doskonały czas na dostosowanie oprogramowania urządzeń systemu, w celu optymalizacji ich pracy względem potrzeb obiektu. Takie działania sprawiają, że wykorzystywanie urządzeń HVAC będzie bardziej efektywne energetyczne i w mniejszym stopniu będzie emitować zanieczyszczenia do środowiska.
– Nasz autorski system SES Control pozwala na optymalizację pracy urządzeń grzewczych. Dokonanie audytu powierzchni i prowadzenie stałego monitorowania czynników (sposobu korzystania z obiektu, temperaturę, wilgotność) pozwalają na pełną zmianę ustawień, tak by urządzenia pracowały w sposób dostosowany do potrzeb budynku i przedsiębiorstwa. Dodatkowo nasza autorska technologia pozwala na uniknięcie niepożądanych awarii – jest to możliwie dzięki wprowadzeniu monitorowania czasu pracy urządzeń oraz dostosowania częstotliwości przeglądów do realnego czasu użytkowania systemu. Nasi analitycy i Energy Managerowie na bieżąco dokonują analizy spływających danych i wykonują niezbędne w danym momencie działania – dodaje Sławomir Halbryt, prezes zarządu Sescom S.A.
Przepisy nakładają na pracodawcę obowiązek konserwacji urządzeń HVAC. Niedopilnowanie stanu technicznego urządzeń może powodować negatywny wpływ na zdrowie pracowników oraz skutkować nałożeniem kar przez odpowiednie organy. Nieczyszczone urządzenia HVAC mogą zanieczyszczać powietrze w biurze oraz być źródłem grzybów i bakterii. Bieżący przegląd instalacji to także korzyści dla przedsiębiorstwa – pozwalają na uniknięcie awarii oraz optymalizację pracy urządzeń. Odpowiednia częstotliwość przeglądów pozwala także na utrzymanie zapotrzebowania systemu na energię elektryczną na zbilansowanym poziomie.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.