Komunikaty PR

Woltair otwiera swoją Akademię w Polsce

2023-10-11  |  09:30
Biuro prasowe

Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, otwiera w naszym kraju oddział swojej Akademii. Jej celem będzie kształcenie i szkolenie kolejnych instalatorów w zakresie pomp ciepła i fotowoltaiki. Podczas spotkania dla mediów Woltair zaprezentował także swoją autorską pompę ciepła – REWOLO – która będzie dostępna dla polskich klientów już w październiku.

Akademia Woltair to projekt, który firma z sukcesem zainaugurowała dwa lata temu w Czechach. Ma on odpowiadać na wyzwanie, jakim jest niedobór wykwalifikowanych ekip monterskich ekologicznych źródeł energii. Tylko w Polsce szacuje się, że na rynku brakuje kilkudziesięciu tysięcy takich specjalistów.

Szkolenia z ekspertami na szerokim portfolio produktów

Akademia ma szkolić i certyfikować nowych techników, co pozwoli jednocześnie rozwijać sieć partnerów. Kursy są przeznaczone dla specjalistów z obszaru m.in. ogrzewania i chłodnictwa, elektryków, hydraulików czy techników serwisowych. Akademia daje też możliwość osobom działającym w szeroko pojętym sektorze budownictwa, aby się przebranżowić.

Zajęcia w Akademii są prowadzone przez najlepszych specjalistów, zarówno tych z firmy Woltair, jak i zewnętrznych ekspertów działających w branży OZE. Kluczową zaletą Akademii Woltair jest to, że kursanci mogą się zapoznać z szerokim wachlarzem pomp ciepła i fotowoltaiki, od największych światowych marek. Woltair swoim klientom oferuje już 12 marek pomp ciepła, z czego w polskim showroomie jest ich dostępnych sześć – Alpha Innotec, Dimplex, LG, Panasonic, Viessmann oraz REWOLO. W salonie wystawowym znajdują się też liczne komponenty fotowoltaiczne, m.in. magazyny energii Pylontech, falowniki GoodWe, falowniki on-grid FoxESS czy moduły fotowoltaiczne Trina i Jinko Solar.

„Akademia Woltair miała swój początek w Czechach i po dwóch latach od jej rozpoczęcia jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z rezultatów. Wierzymy, że podobnie będzie w Polsce, tym bardziej, że popyt na wykwalifikowanych instalatorów na tym rynku nadal jest bardzo duży. Akademia docelowo ma także powiększać sieć naszych partnerów – specjalistów, którzy pomagają nam instalować i serwisować pompy ciepła i fotowoltaikę. Nasz projekt zagwarantuje, że nasi partnerzy posiądą nie tylko niezbędną teorię, ale także nabędą praktyczne umiejętności, które będą mogli przetestować na urządzeniach wiodących marek w jednym miejscu” – mówi Michał Borek, Country Manager Woltair Polska.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Woltair i uczestniczyć w otwarciu Akademii. Działamy na polskim rynku od 2006 r. i nauczyliśmy się w tym czasie, że najlepszy produkt, aby dobrze funkcjonować, wymaga profesjonalnej instalacji i wykwalifikowanego instalatora. Szkolenia dla instalatorów, partnerstwo i orientacja na potrzeby klienta końcowego to dla nas kluczowe elementy na drodze do dalszego rozwoju branży pomp ciepła w Polsce” – dodaje Tomasz Dobryniewski, Daikin Managing Director.

Akademia Woltair będzie szkolić także instalatorów fotowoltaiki, ponieważ cały czas zauważalny jest niedobór wykwalifikowanych monterów w tym sektorze.

„Instalację fotowoltaiczną rozpatrujemy dziś w kategoriach nie nice to have lecz must have. Pozostaje jedynie odpowiedzieć na pytanie, jak prawidło taką instalację dobrać? Dlatego niezwykle istotne jest, aby współpracować z wykwalifikowanymi i doświadczonymi  instalatorami, którzy przywiązują dużą wagę również do kwestii szkoleń i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i są w stanie zaproponować inwestorom najlepsze dla nich rozwiązania" – komentuje Piotr Kisiel, Członek Zarządu ds. Rozwoju Rynku, SBF Polska PV. 

Aby uczestniczyć w Akademii Woltair wystarczy zgłosić się poprzez wysłanie zapytania na adres akademia@woltair.pl lub przez stronę internetową, pierwsze kursy są bezpłatne. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu w siedzibie Woltair przy ul. Szyszkowej 35/37 w Warszawie, w godzinach 9.00-16.00. Każde zajęcia zorganizowane w Akademii Woltair będą w stanie jednorazowo wyszkolić do 20 osób. Agenda szkoleń będzie podzielona na część dotyczącą pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii.

 

Więcej informacji na temat Akademii Woltair można znaleźć tutaj: https://www.woltair.pl/akademia

 

REWOLO – autorska pompa ciepła i linia produktowa od Woltair

Woltair działa na rynku od ponad pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Woltair ogłosił w Polsce po raz pierwszy, że wprowadza na rynek własną linię produktów pod nazwą REWOLO. Jednym z jej elementów będzie pompa ciepła REWOLO, która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów Biuro prasowe
2024-07-12 | 12:00

Amazon: W drodze do neutralności klimatycznej – 10 sposobów

Wykorzystywanie bezemisyjnych źródeł energii w całej działalności, obniżenie całkowitego śladu węglowego oraz poziomu emisji dwutlenku węgla, a także wyeliminowanie
Energetyka Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce
2024-07-12 | 11:00

Endress+Hauser uruchomił laboratorium wzorcujące w Polsce

Polski oddział Endress+Hauser rozszerzył swoją ofertę o działalność nowego laboratorium wzorcującego. Na podstawie posiadanej przez firmę akredytacji PCA nr AP 200 będą tam
Energetyka Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?
2024-07-08 | 10:25

Rosnące ceny gazu – jak się przed nimi uchronić?

Od początku lipca zostały wprowadzone podwyżki cen gazu. Oznacza to, że w drugiej połowie 2024 r. rachunki konsumentów wzrosną nawet o 50-60% w porównaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.