Zmiany w zarządzie Global Hydrogen. Spółka planuje rozszerzyć działalność OZE
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
Rada Nadzorcza Global Hydrogen powołała w skład Zarządu nowego prezesa zarządu Daniela Zawadzkiego oraz Józefa Neterowicza, któremu powierzyła funkcję wiceprezesa. Notowana na NewConnect spółka opracowująca technologie w branży zielonej energii, nabyła także 100 proc. udziałów Emperial Energy Klaster Sp. z o.o., która jest podmiotem koordynującym Klaster Energii Południowego Podkarpacia. Zmiany te pozwolą Global Hydrogen rozwinąć swoją działalność na rynku alternatywnych źródeł energii.
Daniel Zawadzki, zawodowo jest związany z branżą energetyczną od wielu lat. To niezwykle doświadczony ekspert oraz konsultant samorządowy w zakresie energetyki zawodowej i odnawialnej. Od 2006 roku jest prezesem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, czyli think tanku zajmującego się tematyką związaną z bezpieczeństwem energetycznym i gospodarką odpadami, a od 2015 r. przewodniczy radzie Polskiej Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Pro Navitas, która m.in. prowadzi badania w zakresie akumulacji ciepła w przemianach fazowych. Ponadto, nowy prezes zarządu Global Hydrogen, jest założycielem i koordynatorem Klastra Energii Południowego Podkarpacia, a od 2020 roku pełni funkcję prezesa Emperial Energy Klaster – spółki, która jest deweloperem projektów związanych z pozyskiwaniem finansowania, wytwarzania, obrotem i magazynowaniem energii ze źródeł odnawialnych (m.in. budowy farm fotowoltaicznych oraz biogazowni), a także zarządzania klastrami energii.
- Global Hydrogen to spółka z ogromnym potencjałem do odniesienia sukcesu na skalę międzynarodową. Przed nami okres wytężonej pracy, w którym za cel stawiam sobie rozwój działalności spółki na rynku alternatywnych źródeł energii. Przede wszystkim chcemy przyspieszyć prace w obszarze zielonego wodoru. Działania te pozwolą znacząco przyspieszyć globalną komercjalizację produktów z naszego portfolio, a co za tym idzie, w krótszym czasie uzyskać przychody - mówi Daniel Zawadzki, prezes zarządu Global Hydrogen. - Ponadto zawarcie umowy z Emperial Energy Klaster ma istotne znaczenie dla Global Hydrogen w kontekście umocnienia pozycji na rynku alternatywnych źródeł energii oraz dalszego budowania partnerstw i sojuszy z podmiotami biorącymi udział w ekosystemie wodorowym. Jestem przekonany, że będzie mieć to bezpośredni wpływ na przyszłą sytuację finansową spółki i jej planowany globalny zasięg działalności - podkreśla Daniel Zawadzki.
Powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Global Hydrogen – Józef Neterowicz, to ekspert ds. Ochrony Środowiska i Energii Odnawialnej Związku Powiatów Polskich, były Członek Rady Konsultacyjnej ds. Energii w Sejmie RP, były Radca Ambasady Królestwa Szwecji w Polsce, a także prezes Radscan Intervex Polska – światowego lidera w produkcji i dostawach urządzeń do oczyszczania i kondensacji spalin w kotłach opalanych biomasą i odpadami komunalnymi. Aktywnie uczestniczył w procesie przejścia Szwecji na paliwa odnawialne po kryzysie energetycznym w połowie lat 70. Ponadto posiada rozległe doświadczenie w realizacji wielu projektów finansowanych ze środków Banku Światowego (koordynator projektów, ekspert) z zakresu m.in. energetyki i ochrony środowiska. Jest doskonale zorientowany w międzynarodowych zagadnieniach z zakresu polityki energetycznej i ochrony środowiska.
Dotychczasowy prezes zarządu Global Hydrogen – Zbigniew Lizoń, pozostaje w strukturach grupy kapitałowej Global Hydrogen i będzie odpowiedzialny za obszar zajmujący się biogazowniami.
4 kwietnia br. Global Hydrogen nabyła udziały stanowiące 100 proc. kapitału zakładowego Emperial Energy Klaster Sp. z o.o., podmiotu koordynującego Klaster Energii Południowego Podkarpacia. Jego członkami są Gminy Besko, Zagórz, Bukowsko, Dukla oraz Jaśliska. Głównym zadaniem klastra jest poprawa lokalnego bezpieczeństwa energetycznego oraz wzmocnienie gospodarki, tworzenie platformy współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, przedsiębiorcami i ich organizacjami, środowiskiem naukowym, a także inicjowanie i podejmowanie działań, w tym procesów inwestycyjnych, prowadzących do wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
***
O spółce:
Global Hydrogen SA to spółka opracowująca i wdrażająca technologie w branży zielonej energii. Spółka rozwija technologię produkcji zielonego wodoru z biomasy, również odpadowej, w mobilnych, kontenerowych reaktorach stworzonej przez mPower Green Tech. Global Hydrogen planuje rozpocząć seryjną produkcję swoich urządzeń oraz skomercjalizować posiadane technologie. Projektowanie, budowa i sprzedaż modułowych mikrobiogazowni dla sektora rolno-spożywczego, w oparciu o opatentowaną technologię SMBP (Self Mixing Biogas Plant) to kolejny z elementów strategii działalności spółki.
Więcej na: http://globalhydrogen.pl/
Local content w energetyce jądrowej
SPIE kupuje spółkę Elektromontaż-Poznań
Nowe perspektywy na rynku. Czy OZE zasili portfele inwestycyjne?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Polacy boją się obniżenia poziomu życia na emeryturze. 40 proc. na ten cel oszczędza
Myśląc o emeryturze, dwa razy więcej Polaków odczuwa lęk niż nadzieję – wynika z badania ING Banku Śląskiego. Blisko połowa badanych spodziewa się obniżenia swojego poziomu życia po zakończeniu pracy. Mimo to wciąż mniejszość Polaków, bo 39 proc., oszczędza z myślą o tym okresie życia. Ten odsetek jednak stopniowo rośnie. Ponad 2/3 słabo orientuje się w instrumentach finansowych, które pozwalają gromadzić środki na emeryturę.
Polityka
Wyniki wyborów w USA kluczowe dla przyszłości NATO i Ukrainy. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa będzie bardziej nieprzewidywalna
Wynik wyborów prezydenckich w USA może mieć kluczowe znaczenie dla wojny w Ukrainie. Kamala Harris jest zwolenniczką kontynuacji wsparcia militarnego dla Ukrainy i rozpoczęcia negocjacji z Moskwą tylko przy pełnym zaangażowaniu Kijowa. Donald Trump zapowiada zdecydowane działania na rzecz zakończenia wojny, ale nie wiadomo, w jaki sposób miałoby się to odbyć i czy kosztów nie poniesie Ukraina, a w konsekwencji także Europa. Wiele pytań budzą także jego plany co do NATO.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.