Komunikaty PR

ERKADO stawia na automatyzację procesów produkcyjnych

2022-11-24  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
ON BOARD
ON BOARD THINK KONG / ECCO Network

ul. Skierniewicka 14
01-230 Warszawa
jdaszkiewicz|obtk.pl| |jdaszkiewicz|obtk.pl
(+48 22) 321-51-00
https://obtk.pl/

ERKADO, polski producent drzwi, dba o najwyższy poziom procesów technologicznych oraz stale rozwija park maszyn i unowocześnia linie produkcyjne w swoich fabrykach. To czyni je jednymi z najbardziej zrobotyzowanych i zautomatyzowanych zakładów produkcyjnych w branży drzewnej. Pracowników już teraz wspierają roboty służące do paletyzacji i zautomatyzowane linie i centra obróbcze CNC współpracujące z nowoczesnym systemem zarządzania produkcją.

ERKADO znajduje się w gronie liderów polskiego rynku producentów stolarki otworowej. Miesięcznie firma produkuje ponad 80 tys. drzwi, które sprzedaje zarówno na rynku lokalnym, jak i w 34 krajach na całym świecie. Jej przychody w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły o 35%. Przedsiębiorstwo stale się rozrasta, wprowadzając do swoich zakładów nowe technologie oraz standardy, które pozwalają na efektywniejszą  produkcję bez straty na jakości gotowych produktów.

Automatyzacja produkcji jest wymogiem w przypadku przedsiębiorstw działających na dużą skalę. W ERKADO produkujemy 80 tys. drzwi miesięcznie, które sprzedajemy w 35 krajach. To sprawia, że musimy wyeliminować ryzyko błędu, optymalizować i usprawnić produkcję najbardziej, jak to tylko możliwe. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne systemy i maszyny rodzimych oraz zagranicznych producentów, które zapewniają nam wysoką jakość oraz powtarzalność procesów produkcyjnych – mówi Marcin Kędzierski, dyrektor produkcji ERKADO.

W zakładach ERKADO zaimplementowane zostały dwie optymalizerki. Pierwsza z nich, która była pierwszym krokiem ku automatyzacji procesów produkcyjnych, już od trzech lat jest dużym wsparciem linii produkcyjnej ERKADO. Następnie w fabrykach wdrożono linie produkcyjne oparte o roboty, więc kluczowe było, aby wszystkie etapy przygotowania materiału można było możliwie wysoko automatyzować.

W związku z tym rok po zakupie pierwszego urządzenia wdrożona została kolejna optymalizerka. Do jej zadań należy pobieranie danych z programu zarządzającego produkcją fabryki i wykonywanie działań dotyczących różnych materiałów przeznaczonych do optymalizacji. Nowoczesna maszyna otrzymuje z programu zarządzającego produkcją listę cięcia przyporządkowaną do każdej palety materiału wraz z niepowtarzalnymi dla każdego wyciętego elementu danymi. Są one  szyfrowane w kodzie kreskowym i nanoszone dokładnie w połowie wyciętego elementu. Znajdują się tam informacje techniczne i handlowe produkowanych drzwi.

Optymalizerka została dodatkowo skalibrowana z automatyczną etykieciarką, która daje pewność, że kod kreskowy jest czytelny dla maszyny. Miało to duże znaczenie, ponieważ wykorzystywane w produkcji drewno sosnowe i charakterystyczne dla jego budowy załamania uniemożliwiały odczytywanie czytnikom kodu kreskowego nadawanego przez tradycyjną drukarkę atramentową. Wprowadzenie automatycznej etykieciarki przełożyło się na osiągnięcie pełnej czytelności kodu. Maszyna zaimplementowana w ERKADO została dodatkowo przygotowana do połączenia z robotem, który docelowo będzie podawać materiały do obrabiarki.

***

ERKADO od 45 lat oferuje bogatą ofertę drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz akcesoriów drzwiowych. W produktach marki widoczne jest połączenie tradycji rzemieślniczych z nowymi technologiami oraz najnowszymi rozwiązaniami zapewniającymi zrównoważony proces produkcji. Jako jeden z wiodących producentów drzwi na krajowym rynku, ERKADO posiada swoje hale produkcyjne i magazynowe w 3 lokalizacjach: Gościeradów, Chwałowice oraz Radom, w których zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma stale się rozwija, corocznie zwiększając liczbę produkowanych drzwi, ościeżnic oraz innych produktów uzupełniających. W 2021 roku hale produkcyjne opuściło 620 tys. skrzydeł drzwiowych. Marka z powodzeniem realizuje swoją strategię ekspansji na zagraniczne rynki. Stały rozwój, dywersyfikacja oferty i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkty ERKADO, poza polskim rynkiem, dostępne są już w 34 krajach na całym świecie. ERKADO dba o to, aby produkcja odbywała się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, a infrastruktura spełniała wszelkie normy emisyjności oraz termoizolacji ustalone przez właściwe instytucje krajowe i unijne. Produkty ERKADO dostępne są na terenie całego kraju w salonach firmowych, salonach Premium oraz autoryzowanych punktach sprzedaży.   

Więcej informacji:  

https://erkado.pl/  

https://www.facebook.com/Erkado   

https://www.linkedin.com/company/erkado/   

https://www.instagram.com/erkadodrzwi/   

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł BRAK ZDJĘCIA
2022-11-28 | 13:15

Co trzeci producent na dobrej drodze do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju

Nowe badanie Schneider Electric i Omdia pokazuje, że 57 proc. zakładów przemysłowych stawia sobie za cel neutralność węglową. Prawie połowa z nich nie wdrożyła jednak jeszcze w pełni inicjatyw mających na celu osiągnięcie
Przemysł STEICO kompletuje załogę do zakładu w Gromadce
2022-11-28 | 01:00

STEICO kompletuje załogę do zakładu w Gromadce

Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce, której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane
Przemysł AkzoNobel wspiera Muzeum Narodowe
2022-11-25 | 13:00

AkzoNobel wspiera Muzeum Narodowe

AkzoNobel wspiera Muzeum Narodowe w przygotowaniu wystawy „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880-1910”   AkzoNobel, jedna z wiodących firm na rynku

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Polskie placówki ochrony zdrowia chcą korzystać z analityki predykcyjnej. Poprawiłoby to diagnostykę i jakość leczenia pacjentów

– Szpitale na całym świecie zaczynają się chwalić tym, że są tzw. databased. Oznacza to, że decyzje zarządcze dotyczące szpitala, decyzje finansowe czy organizacyjne, są podejmowane w oparciu o dane, które gromadzi placówka. To prowadzi do zwiększenia ich efektywności – mówi Ligia Kornowska, dyrektor Polskiej Federacji Szpitali. Potencjał w wykorzystaniu danych w działalności zarządczej, ale przede wszystkim w celu poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów dostrzegają również polscy liderzy ochrony zdrowia. Jak wynika z raportu Philipsa „Future Health Index 2022”, ponad 60 proc. chce wdrażać analitykę predykcyjną w ciągu najbliższych lat. Najpierw jednak muszą wyeliminować przeszkody utrudniające uwolnienie pełnego potencjału danych.

Infrastruktura

Ubezpieczyciele notują dwa razy większą skalę szkód w rolnictwie z powodu kataklizmów. Największe spustoszenia czynią pożary

Rok 2022 był trudny dla rolników pod względem szkód wyrządzonych przez zjawiska pogodowe – silne deszcze czy grad, huragany, burze, spowodowane suszą pożary. W ich wyniku ucierpiały uprawy, lasy, budynki, maszyny i zwierzęta gospodarskie. Odszkodowania wypłacone w związku z ogniem i innymi żywiołami odpowiadały w dużej mierze za wzrost wypłaconych w I półroczu świadczeń w całym obszarze ubezpieczeń majątkowych.

Regionalne - Kujawsko-pomorskie

Ciepłownictwo będzie w większym stopniu stawiać na OZE. Toruński system wykorzystujący geotermię już dziś spełnia wymogi UE w tym zakresie

Od kilku tygodni system ciepłowniczy w Toruniu jest zasilany przez źródła geotermalne, co automatycznie zmniejsza zapotrzebowanie na gaz. To odnawialne źródło ciepła jest niezależne od zawirowań na rynkach surowców i w łańcuchach dostaw, dlatego stanowi ważny element dywersyfikacji i zwiększania bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców. Dzięki temu Toruń już w tej chwili z nawiązką spełnia unijne wymogi dotyczące efektywności energetycznej, które zaczną obowiązywać dopiero za cztery lata.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.