Komunikaty PR

Estetyczne oświetlenie w mieszkaniach i domach. Czym się kierować przy wyborze?

2023-01-27  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 1.46 MB )

Odpowiednie i estetyczne oświetlenie to kluczowy element każdego wnętrza. Rozwój nowoczesnych technologii wpłynął na pojawienie się na rynku coraz to nowszych i bardziej zaskakujących rozwiązań również w branży oświetleniowej.


Zadaniem projektantów jest takie ukształtowanie przestrzeni by znalazło się w niej miejsce zarówno na oświetlenie naturalne, jak i sztuczne. Wnętrze powinno pozwalać na bezproblemowe wykonywanie codziennych czynności, a także sprawiać, by przebywający w nim mieszkańcy czuli się dobrze i komfortowo.


Rustykalizm czy minimalizm?


Nikt nie ma wątpliwości, że światło współtworzy architekturę wnętrza domu czy mieszkania. Oświetlenie w przestrzeni mieszkalnej może być wykonane między innymi w stylu rustykalnym bądź minimalistycznym.


– Urok pierwszego stylu we wnętrzach tworzą różnego rodzaju dodatki, a także odpowiednio dobrane oświetlenie. Producenci lamp oferują wiele modeli opraw w tym stylu, także takich z domieszką elementów nowoczesnych. Lampy w stylu rustykalnym mogą być zastosowane w każdym pomieszczeniu, podkreślając jego wyjątkowy klimat i tworząc idealną atmosferę. Natomiast istotą aranżacji wnętrz w stylu minimalistycznym jest to, by zastosowane lampy spełniały swą podstawową funkcję jak najlepiej. Jednym słowem: minimalizm ceni funkcjonalność, więc najlepiej sprawdzą się lampy dające dużo dobrego światła - mówi Krzysztof Nowakowski z Inspiracji Światłem. To marka, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem, doradztwem i montażem oświetlenia.


Najważniejszy jest projekt, emocje przyjdą później


W dobrze oświetlonym domu przyjemnie i wygodnie się mieszka. Lokalizację punktów świetlnych, włączników oraz przebieg i rozkład instalacji elektrycznej najlepiej jest zaplanować jeszcze na etapie projektowania budynku, ewentualnie stanu surowego.


– Oczywiście dzięki odpowiedniemu projektowi oświetlenia można w taki sposób zaaranżować każde wnętrze, aby wypełnił je odpowiedni klimat. Uzyskamy to dzięki umiejętnemu połączeniu światła z ciepłymi kolorami ścian, meblami, zdobieniami, a także wykończeniem podłóg – mówi ekspert z Inspiracji Światłem. – Rolą światła w każdym projekcie jest delikatne wyzwolenie emocji, a to musi współgrać z poczuciem estetyki i światem wewnętrznym rodziny.


Światło w salonie


Salon – serce domu. To pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu razem z innymi domownikami. Tu również kluczowym elementem jest światło.


– Światło w salonie ma wywołać emocje, zapraszając do rozgoszczenia się i zbudowania ciepłych relacji w środku. Czasem takich z dzieciństwa. Ma zbudować styl i relaksujący charakter wnętrza. Światło we wnętrzu nowoczesnym, minimalistycznym ma za zadanie uwypuklić elegancję wnętrza i jednocześnie wyzwolić pozytywne emocje. Zwłaszcza w nowoczesnym, minimalistycznym stylu emocje często schodzą na plan dalszy, jeśli nie wygramy tego światłem. Pozostaje wtedy tylko sterylna forma – dodaje Krzysztof Nowakowski.


Rolą światła jest wymodelowanie wnętrza salonu Tak jak dźwięki przy dobrej akustyce w pomieszczeniu mają duży wpływ na odbiór wnętrza, tak komfort przebywania z najbliższymi buduje światło.


 – Oświetlenie LED-owe stosowane od wielu lat w naszych projektach i na inwestycjach, dopełnia wygląd pomieszczeń i jest w 100% funkcjonalne poprzez regulację natężenia i barwy światła. Jest energooszczędne, intrygujące, czarujące i dające komfort przebywania. Na etapie projektowania dobrze jest przewidzieć kilkanaście obwodów osobno włączanych, często ściemnialnych światło. Wówczas lampy nad stołem, funkcjonalne do czytania przy fotelu, kinkiety, lampy stojące i dekoracyjne czy też gzymsy świetlne pozwalają najlepiej zaaranżować przestrzeń światłem – podsumowuje Zespół Inspiracje Światłem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.

Transport

Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.

Farmacja

Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.