Komunikaty PR

Euler Hermes Turbiną Polskiej Gospodarki 2020

2020-11-06  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Niewrzędowski
AKM multiAN PR

Godebskiego 20
05-820 Piastów
artur.niewrzedowski|multian.pl| |artur.niewrzedowski|multian.pl
509433874
www.multian.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.25 MB )

Ubezpieczenie należności All Cover, wprowadzone na polski rynek przez Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes, zostało uznane za najlepszy tego typu produkt dla firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Ubezpieczenie zostało wyróżnione godłem Turbiny Polskiej Gospodarki 2020.

 

Eksperci ogólnopolskiego tygodnika społeczno-ekonomicznego „Gazeta Finansowa”, w raporcie Turbiny Polskiej Gospodarki, wyróżnili firmy i instytucje cechujące się profesjonalizmem, rzetelnością oraz stwarzaniem rozwiązań odpowiadających na najbardziej wymagające oczekiwania Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Polsce. 


- W dzisiejszej pandemicznej rzeczywistości niezwykle istotnym elementem jest współpraca – świadomość potrzeb kontrahentów i wychodzenie im naprzeciw, to gwarancja sukcesu. Dlatego na naszej liście Najlepszych Produktów dla MŚP znajdują się rozwiązania firm, dla których klient jest najważniejszy. Dostrzegają go, wiedzą, jakie ma oczekiwania, co się u niego zmienia i reagują na to natychmiast, zapewniając mu narzędzia najbardziej odpowiadające jego oczekiwaniom – podała redakcja „Gazety Finansowej” w uzasadnieniu przyznanych wyróżnień tytułem Turbiny Polskiej Gospodarki 2020.


Euler Hermes, lider rynku ubezpieczeń należności handlowych, został wyróżniony godłem Turbiny Polskiej Gospodarki 2020 za produkt All Cover, który zapewnia przedsiębiorcom z sektora MSP ochronę przed niewypłacalnością kontrahentów. All Cover jest nowatorskim, pierwszym tego typu rozwiązaniem ubezpieczeniowym na rynku. Zdecydowane uproszczenie mechanizmu ubezpieczenia transakcji ułatwia jego obsługę, a przed wszystkim poprawia płynność finansową jego użytkowników.


- Zastosowane w ubezpieczeniu All Cover rozwiązania wspierają Małe i Średnie Przedsiębiorstwa w monitorowaniu odbiorców i zabezpieczaniu transakcji. Uproszczony proces weryfikacji roszczenia i szybsze przejście do etapu odszkodowawczego powodują, że wstępne rozliczenie szkody jest możliwe już w ciągu pięciu dni po nadesłaniu wniosku – mówi Robert Dunaj, dyrektor marketingu w Euler Hermes


Warunki polisy All Cover są optymalnie dostosowywane do potrzeb każdej małej i średniej firmy, a ponadto zostały wzbogacone o szereg rozwiązań dostępnych dotychczas głównie dla dużych przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji. W ramach polisy All Cover przedsiębiorca otrzymuje ubezpieczenie należności powstałych w okresie obowiązywania umowy, jak również do 90 dni przed jej zawarciem, z maksymalnym terminem płatności wynoszącym do 180 dni – co jest najdłuższym na polskim rynku okresem zabezpieczenia kredytu kupieckiego. Kluczową innowacją ubezpieczenia Euler Hermes jest model „Claims First”, zakładający jak najszybsze uregulowanie roszczeń przedsiębiorcy. Ubezpieczony poprzez platformę Syntesys24/7 składa jeden wniosek windykacyjno-szkodowy z tytułu nieuregulowanej należności, rozpoczynający windykację i odzyskanie należności lub w przypadku stwierdzonej niewypłacalności kontrahenta – wypłatę odszkodowania. Formalności i zaangażowanie przedsiębiorcy zostało zmniejszone do minimum, co jest obecnie istotne w okresie turbulencji gospodarczych wywołanych przez pandemie Covid-19.


***
Euler Hermes w Polsce już od ponad 22 lat zapewnia firmom bezpieczeństwo relacji handlowych. Dzięki globalnemu doświadczeniu i innowacyjnym rozwiązaniom oraz kompleksowej ofercie jest największym ubezpieczycielem należności w Polsce i zajmuje czołową pozycję pod względem wskaźników zadowolenia i satysfakcji klientów oraz chęci odnawiania przez nich umów ubezpieczenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AKM multiAN PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Czy bank podniesie marżę, gdy zrezygnuję z polisy na życie? Biuro prasowe
2024-07-31 | 14:00

Czy bank podniesie marżę, gdy zrezygnuję z polisy na życie?

W 2023 r. Polacy zawarli w bankach 4,64 mln ochronnych ubezpieczeń na życie powiązanych z produktami bankowymi, a suma składek w tych polisach sięgnęła 2 mld zł – podaje Polska
Ubezpieczenia Co grozi pracodawcy, jeżeli nie zadba o pracownika w czasie upału?
2024-07-19 | 12:25

Co grozi pracodawcy, jeżeli nie zadba o pracownika w czasie upału?

Tegoroczne lato otworzyło się upałami, synoptycy zapowiadają kolejne fale wysokiej temperatury. Przedsiębiorcy powinni potraktować te zapowiedzi poważnie i jak najlepiej
Ubezpieczenia Petsy wprowadza darmowe ubezpieczenia w ramach swoich usług petsittingu.
2024-07-16 | 10:00

Petsy wprowadza darmowe ubezpieczenia w ramach swoich usług petsittingu.

Rozwijany od 2020 roku startup Petsy stał się w naszym kraju liderem usług opieki nad zwierzętami domowymi. Ich platforma, łącząca właścicieli pupili ze zweryfikowanymi petsitterami,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.