Komunikaty PR

European Logistics Investment razem z Panattoni dostarczą 45 000 mkw.

2020-11-30  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

European Logistics Investment BV (ELI) nabyło dwa obiekty magazynowe zlokalizowane we Wrocławiu – jednym z głównych ośrodków logistycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. ELI, razem ze swoim strategicznym partnerem Panattoni, planuje dalszy rozwój inwestycji, w ramach której powstanie City Logistics Wrocław North, który zapewni 45 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

European Logistics Investment (ELI), dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna w Polsce, nabyło kompleks magazynowy we Wrocławiu składający się z dwóch budynków o całkowitej powierzchni 9 500 mkw. oraz 13 ha terenu inwestycyjnego. Firma planuje dalszy rozwój inwestycji razem ze swoim strategicznym partnerem Panattoni – wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Istniejący obiekt jest obecnie w pełni wynajęty firmom FedEx Express, Topus i DHL. Po zakończeniu budowy park City Logistics Wrocław North dostarczy łącznie 45 000 mkw., w tym 41 000 mkw. powierzchni magazynowej i 4 000 mkw. biurowej. Inwestycja uwzględnia również przygotowanie 430 miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, 68 dla samochodów towarowych oraz 54 dla ciężarówek, nowoczesny system zraszania ESFR, 70 ramp przeładunkowych oraz całodobową ochronę. Projekt, który będzie realizowany etapami, zakłada dodanie trzech budynków do istniejącego zabudowania.

City Logistics Wrocław North posiada wygodną lokalizację w centralnej części dzielnicy Psie Pole – magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławia, oferując zarówno dostęp do lokalnej wysoko wykwalifikowanej siły roboczej w obszarze technologii, jak i świetne połączenie zarówno w obrębie miasta, jak i w regionie CEE – samochodem, samolotem, jak i transportem publicznym. Wrocław, dzięki strategicznej lokalizacji, zapewnia wygodne połączenie z takimi miastami jak Warszawa, Berlin i Praga. Natomiast położenie działki zapewnia szybki dojazd do autostrad S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica), a także łatwe połączenie z centrum Wrocławia (15-minut jazdy samochodem) i międzynarodowym lotniskiem (odległość 30-minut) oraz pobliski transport publiczny – przystanki autobusowe i PKP znajdują się w odległości krótkiego spaceru.

"ELI od początku przyglądało się bacznie regionowi Wrocławia, ze względu na jego strategiczną lokalizację i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Dzięki trendom, które przybrały na sile podczas pandemii, takim jak szybki rozwój e-handlu, relokacja łańcuchów dostaw i procesów logistycznych do Europy Centralnej, a także rosnący regionalny rynek, Wrocław cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony wiodących globalnych inwestorów i firm poszukujących nowoczesnych przestrzeni logistycznej na wynajem wśród głównych ośrodków logistycznych w regionie CEE. To właśnie z tych powodów postanowiliśmy wzbogacić zdywersyfikowane portfolio ELI o tę pierwszorzędną lokalizację logistyczną", mówi Łukasz Toczek, Senior Vice President Investments w Griffin Real Estate, odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

"Jesteśmy pewni, że nasz najnowszy projekt, realizowany razem z ELI, będzie nie tylko kolejnym kamieniem milowym naszego partnerstwa, ale także stanie się jedną z najbardziej poszukiwanych destynacji logistycznych w Europie Centralnej", mówi Robert Dobrzycki, prezes Panattoni.

W skład portfolio European Logistics Investment (ELI) wchodzi szesnaście parków logistycznych o łącznej powierzchni najmu ponad 500 000 mkw., które są zlokalizowane w najważniejszych regionach logistycznych w Polsce m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, a także na Śląsku. W najbliższych latach firma planuje dalszy rozwój portfolio, aby stać się wiodącą platformą logistyczną w Polsce. Strategicznym partnerem ELI jest Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie.

***
ELI (European Logistics Investment) to dynamicznie rozwijająca się platforma logistyczna, koncentrująca swoją działalność na rynku polskim. Dzięki nawiązaniu partnerstwa z Panattoni Europe, wiodącym deweloperem nieruchomości przemysłowych, ELI dostarcza wysokiej jakości obiekty logistyczne zlokalizowane w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, oferując znakomity dojazd i wysoką wartość firmom w całej Polsce. Portfel ELI zawiera obecnie 16 obiektów logistycznych o całkowitej powierzchni ponad 520 000 mkw. GLA oraz ponad 140 000 mkw. powierzchni w budowie. W ciągu następnych 3-4 lat ELI planuje budowę kolejnych projektów o powierzchni ok. 2 mln mkw. Długoterminowym celem ELI jest osiągnięcie pozycji wiodącej platformy logistycznej na polskim rynku. Właścicielami spółki są firmy Redefine Properties, Madison International Realty oraz Griffin Real Estate.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Apartamenty inwestycyjne od Grupy Murapol z gwarancją przychodu przez 12 mies. Biuro prasowe
2024-07-17 | 13:00

Apartamenty inwestycyjne od Grupy Murapol z gwarancją przychodu przez 12 mies.

Grupa Murapol przygotowała kolejną ciekawą propozycję dla inwestorów, którzy szukają atrakcyjnej formy lokowania kapitału i chcą zyskać gwarancję wpływów z najmu bez
Nieruchomości illbruck wprowadza nowe opakowania produktów hybrydowych
2024-07-17 | 09:15

illbruck wprowadza nowe opakowania produktów hybrydowych

illbruck, ekspert w zakresie rozwiązań do uszczelniania, klejenia oraz izolowania złączy budowlanych w segmencie okien, drzwi i fasad, wprowadza nowe opakowania zbiorcze produktów
Nieruchomości Włoskie połączenie rozwiązań dla przemysłu i posesji
2024-07-17 | 01:00

Włoskie połączenie rozwiązań dla przemysłu i posesji

Czy da się połączyć ze sobą elementy ogrodzeń posesyjnych z tymi przeznaczonymi dla przemysłu? Realizacja w siedzibie jednej z włoskich firm pokazuje, że tak. I to w niezwykle udany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.