Akredo wyjaśnia podstawowe zagadnienia dotyczące rynku bankowo-pożyczkowego
Czym różni się kredyt indeksowany od kredytu denominowanego, co to jest okres bezodsetkowy na karcie kredytowej, jak działa i jak go wykorzystać, co się dzieje z nadpłatą na karcie kredytowej oraz jak rozwiązać problem ze spłatą kredytu - to tylko niektóre zagadnienia, które eksperci Akredo wyjaśniają w specjalnym video-blogu edukacyjnym.
Cały cykl obejmuje publikację około 20 odcinków miesięcznie, każdy trwa ok. 1 minutę. Kolejne części będą regularnie publikowane na kanale Akredo.pl - YouTube. Będzie można się z nich dowiedzieć m.in. na czym polega restrukturyzacja kredytu, czym jest prolongata kredytu oraz
w jaki sposób przeprowadzić umorzenie kredytu.
Zależało nam na tym, by w prosty i przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane kwestie dotyczące finansów osobistych. Celem tych nagrań jest edukacja finansowa Polaków, szczególnie tych, którzy są zainteresowani korzystaniem z usług finansowych i produktów typu kredyty czy pożyczki online. Chcemy pomóc zrozumieć zasady, jakie obowiązują w świecie bankowo-finansowym by pożyczenie było bardziej odpowiedzialne, zarówno po stronie dostawcy rozwiązań jak i konsumenta - mówi Łukasz Fryca, Główny Ekspert a Akredo.
Akredo.pl to pierwszy na polskim rynku serwis, dzięki któremu klienci mogą składać wnioski o kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny jednocześnie do różnych banków. Wystarczy wypełnić wniosek online, aby otrzymać ofertę „szytą na miarę” potrzeb klienta. Akredo.pl umożliwia klientom łatwe porównanie otrzymanych ofert i wybranie najkorzystniejszej. Po wyborze oferty tylko wybrany bank kontaktuje się w celu finalizacji umowy. Serwis Akredo.pl jest oparty na sprawdzonym modelu biznesowym i wspierany przez szwedzki fundusz Venture Capital z siedzibą w Sztokholmie.
Działamy na bardzo szczególnym rynku. Zdajemy sobie sprawę, że decyzje naszych klientów muszą być oparte na wiedzy i kompetencji. Jednocześnie wszyscy zmagamy się z brakiem czasu. Dlatego wybraliśmy najwygodniejszą formę przekazu. Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki naszemu video-blogowi edukacyjnemu Polacy w bardziej świadomy sposób będą korzystać z oferty przedstawianej przez banki i instytucje pożyczkowe - dodaje Łukasz Fryca.
Serwis Akredo.pl to kompendium wiedzy o finansach. Każdy zainteresowany może tu znaleźć wszystkie niezbędne informacje, które są pomocne przy zaciąganiu dowolnego kredytu lub pożyczki, porady ekspertów w kwestiach prawnych, podatkowych i zadłużeniowych. Dzięki takiej dawce wiedzy klient może dowiedzieć się jak ma postępować w przypadku wystąpienia zadłużenia, jak bezpiecznie wziąć kredyt lub pożyczkę oraz jak poradzić sobie w sytuacji kłopotów ze spłatą.
Za kampanię edukacyjną i produkcję materiałów video Akredo odpowiada agencja Klang, specjalizująca się w digital PR.
Więcej informacji:
YouTube: https://www.youtube.com/@AkredoPL
Strona internetowa: https://akredo.pl/
Kontakt dla mediów:
p.suchodolski@klangmedia.pl

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.