Akredo wyjaśnia podstawowe zagadnienia dotyczące rynku bankowo-pożyczkowego
Czym różni się kredyt indeksowany od kredytu denominowanego, co to jest okres bezodsetkowy na karcie kredytowej, jak działa i jak go wykorzystać, co się dzieje z nadpłatą na karcie kredytowej oraz jak rozwiązać problem ze spłatą kredytu - to tylko niektóre zagadnienia, które eksperci Akredo wyjaśniają w specjalnym video-blogu edukacyjnym.
Cały cykl obejmuje publikację około 20 odcinków miesięcznie, każdy trwa ok. 1 minutę. Kolejne części będą regularnie publikowane na kanale Akredo.pl - YouTube. Będzie można się z nich dowiedzieć m.in. na czym polega restrukturyzacja kredytu, czym jest prolongata kredytu oraz
w jaki sposób przeprowadzić umorzenie kredytu.
Zależało nam na tym, by w prosty i przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane kwestie dotyczące finansów osobistych. Celem tych nagrań jest edukacja finansowa Polaków, szczególnie tych, którzy są zainteresowani korzystaniem z usług finansowych i produktów typu kredyty czy pożyczki online. Chcemy pomóc zrozumieć zasady, jakie obowiązują w świecie bankowo-finansowym by pożyczenie było bardziej odpowiedzialne, zarówno po stronie dostawcy rozwiązań jak i konsumenta - mówi Łukasz Fryca, Główny Ekspert a Akredo.
Akredo.pl to pierwszy na polskim rynku serwis, dzięki któremu klienci mogą składać wnioski o kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny jednocześnie do różnych banków. Wystarczy wypełnić wniosek online, aby otrzymać ofertę „szytą na miarę” potrzeb klienta. Akredo.pl umożliwia klientom łatwe porównanie otrzymanych ofert i wybranie najkorzystniejszej. Po wyborze oferty tylko wybrany bank kontaktuje się w celu finalizacji umowy. Serwis Akredo.pl jest oparty na sprawdzonym modelu biznesowym i wspierany przez szwedzki fundusz Venture Capital z siedzibą w Sztokholmie.
Działamy na bardzo szczególnym rynku. Zdajemy sobie sprawę, że decyzje naszych klientów muszą być oparte na wiedzy i kompetencji. Jednocześnie wszyscy zmagamy się z brakiem czasu. Dlatego wybraliśmy najwygodniejszą formę przekazu. Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki naszemu video-blogowi edukacyjnemu Polacy w bardziej świadomy sposób będą korzystać z oferty przedstawianej przez banki i instytucje pożyczkowe - dodaje Łukasz Fryca.
Serwis Akredo.pl to kompendium wiedzy o finansach. Każdy zainteresowany może tu znaleźć wszystkie niezbędne informacje, które są pomocne przy zaciąganiu dowolnego kredytu lub pożyczki, porady ekspertów w kwestiach prawnych, podatkowych i zadłużeniowych. Dzięki takiej dawce wiedzy klient może dowiedzieć się jak ma postępować w przypadku wystąpienia zadłużenia, jak bezpiecznie wziąć kredyt lub pożyczkę oraz jak poradzić sobie w sytuacji kłopotów ze spłatą.
Za kampanię edukacyjną i produkcję materiałów video Akredo odpowiada agencja Klang, specjalizująca się w digital PR.
Więcej informacji:
YouTube: https://www.youtube.com/@AkredoPL
Strona internetowa: https://akredo.pl/
Kontakt dla mediów:
p.suchodolski@klangmedia.pl
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.