Komunikaty PR

BFF prezentuję strategię Ever more a bank like no others

2023-06-29  |  13:30
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

BFF Banking Group ogłasza aktualizację strategii na 2028 r. „Coraz bardziej a bank like no other" oraz cele finansowe na 2026 r.

Massimiliano Belingheri, CEO, powiedział: "Fundamentem strategii BFF na 2028 r. są nasze mocne strony i dobre otoczenie rynkowe, aby w dalszym ciągu zapewniać dobre zwroty dla akcjonariuszy, ze skorygowanym zyskiem netto rosnącym o ponad 78% do 2026 r. i oczekiwanymi dywidendami w wysokości 40% naszej obecnej kapitalizacji rynkowej. Dążymy do dalszego umacniania pozycji lidera w specjalistycznych obszarach finansowych w Europie, wykorzystując naszą pozycję w faktoringu dla dostawców z sektora administracji publicznej i opieki zdrowotnej oraz wyjątkową rolę banku depozytariusza dla innych banków i instytucji finansowych we Włoszech. Dążymy do tego, inwestując w naszą działalność i naszych pracowników, działając w sposób uczciwy i przejrzysty, utrzymując pozycję lidera w zakresie innowacji, obsługi klienta i realizacji na rynkach referencyjnych, przy niskim profilu ryzyka i wysokiej wydajności operacyjnej, a także dostosowując się do najlepszych praktyk ładu korporacyjnego dla spółek publicznych. Jesteśmy zrównoważoną firmą, z wyjątkową zdolnością do nagradzania naszych akcjonariuszy, naszych pracowników i naszych społeczności".

Cele strategiczne BFF 2028

  • Rozwój Factoringu i Pożyczek, w core businesie Grupy, i umocnienie się na pozycji największego nabywcy na rosnącym i słabo spenetrowanym rynku wierzytelności publicznych w Europie, poprzez:
    • duży wzrost liczby klientów na istniejących i nowych rynkach, także dzięki otwarciu oddziału we Francji;
    • wzmocnienie operacyjnej przewagi konkurencyjnej dzięki nowemu systemowi faktoringowemu oraz dalsze zwiększane efektywności działań w zakresie windykacji.
  • Dalsze wspieranie nowych możliwości rozwoju, zarządzania ryzykiem i wydajności poprzez inwestycje w infrastrukturę operacyjną.
  • Kontynuowanie możliwości rozwoju zespołowi, przy jednoczesnym utrzymaniu zachęt do interesariuszy (silnego powiązania systemów motywacyjnych z interesem akcjonariuszy banku).
  • Dalsza optymalizacja finansowania i kapitału.
  • Zapewnienie wiodącego na rynku, zwrotu z kapitału i dywidendy dla akcjonariuszy, przy czym kapitał powyżej 12% CET1 będzie wypłacany akcjonariuszom.
  • Utrzymanie niskiego profilu ryzyka Grupy, skuteczne zarządzanie przeterminowanymi należnościami oraz kalendarzem rezerw.
  • Dalsze zwiększanie naszego pozytywnego wpływu na społeczeństwo, środowisko i interesariuszy, wraz z celami zerowej emisji i podwojeniem inwestycji w inicjatywy społeczne.

 

Cele zrównoważonego rozwoju BFF 2026:

  • Dalsza poprawa Cost/Income Ratio, <40%,
  • Solidne wskaźniki kapitałowe: CET1 ≥ 12%,
  • Wiodący na rynku wskaźnik RoTE: >50%,
  • Znaczące zwroty dla akcjonariuszy:
    • Wzrost skorygowanego zysku netto o ok. 78% w porównaniu do 2022 r., na poziomie 255-265 mln EUR. EPS w 2026 r.: 1,37-1,43 euro (1,34-1,39 euro w pełni rozwodnionych),
    • Ponad 720 mln EUR lub ok. 40% obecnej kapitalizacji rynkowej do wypłaty w formie dywidendy do 2026 r.
  • Zerowa emisja dwutlenku węgla (netto),
  • Podwojenie inwestycji w inicjatywy społeczne,
  • >80% pracowników w budynkach z certyfikatem LEED do 2026 r.

 


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2021 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 146 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 17% na koniec marca 2023 r. www.bff.com 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.