Komunikaty PR

Branża OZE. Wybierz perspektywiczny i sprawdzony zawód

2023-03-09  |  01:00
Biuro prasowe

Rodzimy rynek branży OZE z roku na rok rozwija się. Polacy z uwagi na wysokie koszty związane z ogrzaniem domów szukają rozwiązań, które pozwolą ograniczyć ich wydatki w tym zakresie. Warto podkreślić, że uruchomione zostały również dofinansowania rządowe np. w ramach programu „Czyste Powietrze”, kredyty, pożyczki „na zielone cele” czy środki unijne, z których to korzystają nie tylko osoby fizyczne ale także przedsiębiorcy potęgując jednocześnie ogromny wzrost zainteresowania Polaków OZE. Coraz większe zainteresowanie OZE pokazuje, że Polacy idą po zielone. Oznacza to, że sukcesywnie będzie wzrastać liczba miejsc pracy w sektorze.

„Do 2025 roku odnawialne źródła energii staną się największym źródłem energii elektrycznej na świecie. Wyprą węgiel”- stwierdzono w raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).

 

A to oznacza, że sukcesywnie będzie wzrastała liczba miejsc pracy w obszarze OZE.

 

Kryzys gospodarczy omija branżę OZE

 

 

Trwający stan zagrożenia epidemicznego, trudna sytuacja geopolityczna czy szalejąca inflacja to tylko wybrane czynniki, które w bezpośredni sposób wpłynęły na rynek pracy. Kryzys gospodarczy może doprowadzić w przyszłości do bezrobocia w Polsce z lat 90., dlatego ważnym jest aby wybrać odpowiednią profesję. Odnawialne źródła energii (OZE) to bez wątpienia potentat na rynku pracy.


Z uwagi na ogromny wzrost cen paliw stałych czy energii, a jednocześnie coraz częstsze wykorzystanie w gospodarstwach domowych energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej czy  biopaliw coraz więcej Polaków podjęło decyzję o zainwestowaniu w tę formę energii, która pozwoli im przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze ale również zapewni im bezpieczeństwo czy niezależność.

 

„Wyższe ceny paliw kopalnych na całym świecie  poprawiły konkurencyjność fotowoltaiki słonecznej i wytwarzania energii wiatrowej w stosunku do innych paliw”- stwierdzono w raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA)

 

5  powodów dlaczego warto pracować w branży OZE

 

  • Stabilność zatrudnienia

 

Pandemia jak i jej negatywny wpływ na rynek pracy można zauważyć „gołem okiem”. Oferty pracy straciły na atrakcyjności, jest ich o wiele mniej, a Polacy nie chcą już pracować w branżach, które to zostały w bezpośredni sposób dotknięte epidemią. Coraz więcej konsumentów deklaruje, że podczas wyboru pracy głównym czynnikiem na który zwracają uwagę jest perspektywa stabilnego zatrudnienia, dlatego też warto postawić na branżę OZE, która to ciągle się rozwija, ciągle tworzone są nowe miejsca pracy zarówno dla pracowników fizycznych, specjalistów, doradców energetycznych czy też przedstawicieli handlowych.

 

  • Ponadprzeciętne zarobki

 

Dla każdego z nas ważne, jest wynagrodzenie za wykonywaną pracę, to właśnie ono w niebywały sposób motywuje do pracy. Branża OZE wiąże się z wysokimi zarobkami oscylującymi na poziomie do 20 000 złotych. Najwyższe wynagrodzenie w branży OZE otrzymują osoby pracujące na wysokości, handlowcy czy też technicy turbin wiatrowych – tłumaczy Szymon Masło z Neptun Energy.

 

  • Ciągły rozwój osobisty

 

Branża OZE ciągle postępuje, dlatego też pracownicy uczestniczą w różnego rodzaju kursach czy szkoleniach celem podnoszenia swoich kwalifikacji. Branża OZE zwraca szczególną uwagę na doskonalenie zawodowe czy nabywanie nowych umiejętności co podkreśla fakt, że każdy pracownik otoczony jest opieką mentorską czy uczestniczy w programach mentorskich.

 

  • Dotacje rządowe

 

Na inwestycje związane z branżą OZE Rząd przeznacza dodatkowe nakłady pieniężne. Uruchomione zostały rządowe programy wspierające OZE np. Program „Czyste Powietrze”, „Agroenergia” czy „Eko-Klimat- woda, powietrze ziemia”, dzięki czemu Polacy coraz częściej decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła czy termomodernizację budynków, co wiąże się z wzrostem zamówień w branży OZE.  Ponadto Unia Europejska finansuje również szkolenia dla serwisantów podobnie, jak firmy zajmujące się serwisem turbin wiatrowych, dzięki czemu pracodawcy bądź pracownicy nie muszą wydawać swoich prywatnych środków w celu uzyskania certyfikatów wymaganych w branży OZE.

 

  • Świadomość ekologiczna

 

Środowisko ulega ciągłym zmianom, większość ekosystemów została częściowo bądź całkowicie przekształcona z uwagi na potrzeby ludzi (rolnictwo, rozbudowa infrastruktury itp.), dlatego też bardzo ważne jest by edukować ludzi w zakresie świadomości ekologicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r. Biuro prasowe
2025-04-28 | 06:00

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Ceny ubezpieczeń na świecie spadły średnio o 3% w pierwszym kwartale 2025 roku, po spadku o 2% w Q4 2024 r., co oznacza trzeci z rzędu kwartalny spadek po siedmiu
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.