Komunikaty PR

Kariera w branży energetycznej. Na jakie zarobki może liczyć handlowiec?

2023-04-20  |  01:00
Biuro prasowe

Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyki Odnawialnej w branży odnawialnych źródeł energii zatrudnionych na całym świecie jest około 9,8 mln osób. Do 2030 roku ta liczba ma wzrosnąć do 24 mln. Z raportu wspomnianej agencji wynika ponadto, że branża OZE generuje więcej miejsc pracy niż paliwa kopalne co stanowi ponad 50 % zatrudnienia w całej energetyce.

Obserwujemy duże zainteresowanie pracą w branży OZE. Jest to spowodowane faktem, iż praca w niej jest stabilna i bezpieczna, a właśnie tego poszukują obecnie Polacy”- mówi Szymon Masło, Prezes Neptun Energy.

W branży OZE zatrudnienie mogą znaleźć cenieni i wykwalifikowani specjaliści, technicy, doradcy energetyczni, przedstawiciele handlowi, ale także osoby, które nie posiadają doświadczenia jednak wykazują zaangażowanie i mają umiejętności dotyczące realizacji działań w zakresie serwisowania sprzętów.

Zarobki przedstawiciela handlowego w branży OZE

Od dawna wiadomo, że praca na stanowisku przedstawiciela handlowego wiąże się z możliwością otrzymywania naprawdę godnego wynagrodzenia, często kilku lub kilkakrotnie wyższego od przeciętnej średniej krajowej. Warto jednak pamiętać, że handlowiec sam po części jest swoim sterem, żeglarzem i okrętem, a jego wynagrodzenie składa się z najczęściej z:

  • stałej pensji (tzw. podstawy);

  • dodatków finansowych w postaci prowizji sprzedażowej czy premii uznaniowej;

  • benefitów pozapłacowych.

Zgodnie z przeprowadzanymi badaniami Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana zarobków wynosi 6 290 złotych brutto, jednak jak podkreśla Szymon Masło Prezes Zarządu Neptun Energy „Zarobki oscylować mogą nawet w okolicach 20 tysięcy miesięcznie”.

Prowizja, czyli jak zarabia handlowiec?

Kluczowym elementem wynagrodzenia przedstawiciela handlowego jest prowizja od sprzedaży. Wiadomym jest, że stanowi ona motor napędowy każdego przedstawiciela handlowego, ponieważ im więcej dany pracownik sprzeda tym wyższą otrzyma prowizję. Warto jednak pamiętać, że nawet w raju zdarzają się gorsze chwile dlatego z słusznego założenia wychodzi Szymon Masło Prezes Zarządu Neptun Energy, który twierdzi, iż „oferujemy przedstawicielom handlowym w naszej ocenie najzdrowszą formę zatrudnienia składający się z podstawy płacy oraz prowizji od sprzedaży, ponieważ w przypadku gorszego okresu pracownika, a taki zawsze może się zdarzyć chociażby może być podyktowany problemami osobistymi, zawsze pracownik otrzyma podstawową płacę”.

Premia uznaniowa

Jak, w każdej firmie, pracodawca gratyfikuje pracowników za wyniki tym samym motywując ich do dalszej pracy, jak radzi Szymon Masło Prezes zarządu Neptun En „premia uznaniowa dla pracownika jest oznaka docenienia i wyróżnienia”.

Czy Polacy chętnie decydują się na zakup produktów z sektora OZE?

Z uwagi na ogromny wzrost cen paliw stałych czy energii, a jednocześnie coraz częstsze wykorzystanie w gospodarstwach domowych energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej czy biopaliw coraz więcej Polaków podejmuje decyzję o zainwestowaniu w tę formę energii, która pozwoli im przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze, ale również zapewni im bezpieczeństwo czy niezależność. Wspomniane zapotrzebowania wiąże się z wyższym popytem na produkty OZE, a co za tym idzie daje wysokie możliwości osobom zatrudnionym w tejże branży.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.