Komunikaty PR

Legendarny Michael Saylor wystąpi na największej europejskiej konferencji

2023-06-05  |  14:08
Biuro prasowe

Trzy dni warsztatów, ponad 80 wystawców, 130 prelegentów z całego świata, 10 tysięcy odwiedzających i w tym jedna z najbardziej znanych postaci świata Bitcoin, Michael J. Saylor. Na początku czerwca br. w Pradze odbędzie się pierwsza edycja BTC Prague, największego i najważniejszego wydarzenia w Europie poświęconego wyłącznie kryptowalucie Bitcoin.

Michael J. Saylor jest jednym z najbardziej wpływowych bitcoinowych maksymalistów i kluczowych postaci w świecie kryptowalut. Amerykanin założył firmę MicroStrategy w 1989 r., która od tego czasu regularnie kupuje Bitcoiny jako część swoich aktywów korporacyjnych - posiada ich łącznie aż 132 tyś. Aktualnie jest najbogatszą firmą kryptowalutową na świecie, a teraz pierwszy raz jej założyciel przemówi w Europie. Dojdzie do tego podczas konferencji BTC Prague, wydarzenia roku branży kruptowalut, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca br. w centrum wystawienniczym PVA Letňany w Pradze.

"Michael ma doskonałą reputację oraz zdecydowane i przekonujące zdanie, które ma duże znaczenie w społeczności Bitcoin, a także jest osobą, która otworzyła drzwi do przyjęcia Bitcoina przez tradycyjne firmy. Dlatego cieszę się, że udało nam się przekonać go do wystąpienia na naszym wydarzeniu" - mówi Martin Kuchař, jeden z organizatorów BTC Prague. "Z szacowaną frekwencją na poziomie 10 000 osób, będziemy organizowali konferencję, która nie ma sobie równych nie tylko w Czechach, ale również w całej Europie".

Oprócz Michaela Saylora, pojawi się jeszcze wiele innych wpływowych osobistości ze świata Bitcoina, m.in. dyrektor generalny Blockstream dr Adam Back, współzałożyciel SatoshiLabs Marek Palatinus oraz Robert Breedlove, autor popularnego podcastu "What is Money?". Czesko-angielski program zapowiada bogactwo inspirujących pomysłów dla przedsiębiorców, badaczy, influencerów, filozofów, deweloperów
w trakcie tego trzydniowego wydarzenia.

Równolegle z programem na scenie odbędzie się również wystawa, na której zaprezentuje się ponad 100 firm, skupionych na budowaniu wirtualnej infrastruktury Bitcoina. Wśród nich znajdą się dostawcy portfeli hardware'owych i software'owych, narzędzi górniczych, platform giełdowych, a nawet nalewaków do piwa podłączonych do sieci Lightning Network. Na targach pojawią się przedstawiciele Salwadoru. To kraj Ameryki Środkowej, który dwa lata temu przeszedł do historii, czyniąc Bitcoina oficjalną walutą narodową, jako pierwsze państwo na świecie. W czerwcu na praskiej konferencji pojawi się delegacja rządowa, aby podzielić się swoimi
doświadczeniami i przeanalizować konsekwencje swojej przełomowej decyzji podczas kryptowalutowego wydarzenia roku.

Organizatorzy BTC Prague zamierzają przemówić nie tylko do doświadczonych entuzjastów kryptowalut, ale także do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę z Bitcoinem. Ich ambicją jest przeprowadzenie tych osób przez całą podróż związaną z tą walutą.

"W obecnej złożonej sytuacji gospodarczej, kiedy wszyscy odczuwamy skutki inflacji, niepewność co do stabilności banków czy wysokich stóp procentowych, Bitcoin okazuje się być swego rodzaju deską ratunkową. Zdecydowanie bardziej ryzykowne jest dziś nieposiadanie go niż posiadanie. Dlatego chcemy skupić się na nowicjuszach, aby ułatwić im wejście do świata Bitcoin i przedstawić kierunek praktyczny", mówi Martin Kuchař.

Martin Kuchař, to znacząca postać na czeskiej scenie Bitcoin. Wraz ze swoim bratem Matyasem, odegrał kluczową rolę w organizacji czterech corocznych wydarzeń dla branży kryptowalut znanych jako ChainCamp. Wydarzenia te przyciągają ponad 2000 uczestników każdego roku w Ostrawie. Przeprowadzka do Pragi i zwiększenie skali całego wydarzenia jest naturalnym rezultatem podróży obu braci, a raczej rosnącej popularności Bitcoina.

Praga została gospodarzem największej i najbardziej znaczącej konferencji branży kruptowalut nie bez powodu. Jak mówi Martin Kuchar, Republika Czeska jest "Doliną Bitcoin" świata kryptowalut, a Pragę można śmiało nazwać światową stolicą Bitcoina, ze względu na szereg rewolucyjnych projektów, które odegrały istotną rolę w przyjęciu największej kryptowaluty na świecie. Warto wspomnieć chociażby o portfelu hardwar'owym Trezor od SatoshiLabs, pierwszej kopalni kryptowalut Braiins czy bankomatach Bitcoin od General Bytes. "Postrzegam BTC Prague jako kolejny projekt, który potwierdza znaczenie Republiki Czeskiej dla Bitcoina" - dodaje Martin Kuchar.

Wreszcie, z radością ogłaszamy, że tegoroczne spotkanie będzie otwarte dla studentów. Dbając o edukację młodzieży, organizatorzy podjęli decyzję
o umożliwieniu darmowego udziału dla wszystkich studentów, którzy zarejestrują się na wydarzenie. Dołącz do nas, aby wzbogacić swoje doświadczenie w BTC Prague!

 

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie: https://www.btcprague.com/pl/#

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Tańszy dostęp do europejskiej waluty Biuro prasowe
2024-07-23 | 09:00

Tańszy dostęp do europejskiej waluty

Faktoring równa się bezpieczne finanse. Ponadto, zabezpiecza stały i pewny dopływ gotówki. W ujęciu międzynarodowym, pozwala na optymalne wykorzystanie aktywów
Finanse Fakty i mity o hipotece odwróconej
2024-07-22 | 09:00

Fakty i mity o hipotece odwróconej

  O hipotece odwróconej krąży dużo stereotypów. Niewiele osób rozróżnia hipotekę odwróconą w modelu sprzedażowym (tzw. rentę dożywotnią)
Finanse Ponad 500 mln finansowania spoza banku. IBI Polska wywraca stolik
2024-07-19 | 16:00

Ponad 500 mln finansowania spoza banku. IBI Polska wywraca stolik

Prezes IBI Polska Itsik Cohen (fot. Filip Naumienko) Czas to pieniądz – to powiedzenie zna każdy, nawet jeśli nie działa w biznesie. Gdy nie mamy pieniędzy, idziemy do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.