Legendarny Michael Saylor wystąpi na największej europejskiej konferencji
Trzy dni warsztatów, ponad 80 wystawców, 130 prelegentów z całego świata, 10 tysięcy odwiedzających i w tym jedna z najbardziej znanych postaci świata Bitcoin, Michael J. Saylor. Na początku czerwca br. w Pradze odbędzie się pierwsza edycja BTC Prague, największego i najważniejszego wydarzenia w Europie poświęconego wyłącznie kryptowalucie Bitcoin.
Michael J. Saylor jest jednym z najbardziej wpływowych bitcoinowych maksymalistów i kluczowych postaci w świecie kryptowalut. Amerykanin założył firmę MicroStrategy w 1989 r., która od tego czasu regularnie kupuje Bitcoiny jako część swoich aktywów korporacyjnych - posiada ich łącznie aż 132 tyś. Aktualnie jest najbogatszą firmą kryptowalutową na świecie, a teraz pierwszy raz jej założyciel przemówi w Europie. Dojdzie do tego podczas konferencji BTC Prague, wydarzenia roku branży kruptowalut, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca br. w centrum wystawienniczym PVA Letňany w Pradze.
"Michael ma doskonałą reputację oraz zdecydowane i przekonujące zdanie, które ma duże znaczenie w społeczności Bitcoin, a także jest osobą, która otworzyła drzwi do przyjęcia Bitcoina przez tradycyjne firmy. Dlatego cieszę się, że udało nam się przekonać go do wystąpienia na naszym wydarzeniu" - mówi Martin Kuchař, jeden z organizatorów BTC Prague. "Z szacowaną frekwencją na poziomie 10 000 osób, będziemy organizowali konferencję, która nie ma sobie równych nie tylko w Czechach, ale również w całej Europie".
Oprócz Michaela Saylora, pojawi się jeszcze wiele innych wpływowych osobistości ze świata Bitcoina, m.in. dyrektor generalny Blockstream dr Adam Back, współzałożyciel SatoshiLabs Marek Palatinus oraz Robert Breedlove, autor popularnego podcastu "What is Money?". Czesko-angielski program zapowiada bogactwo inspirujących pomysłów dla przedsiębiorców, badaczy, influencerów, filozofów, deweloperów
w trakcie tego trzydniowego wydarzenia.
Równolegle z programem na scenie odbędzie się również wystawa, na której zaprezentuje się ponad 100 firm, skupionych na budowaniu wirtualnej infrastruktury Bitcoina. Wśród nich znajdą się dostawcy portfeli hardware'owych i software'owych, narzędzi górniczych, platform giełdowych, a nawet nalewaków do piwa podłączonych do sieci Lightning Network. Na targach pojawią się przedstawiciele Salwadoru. To kraj Ameryki Środkowej, który dwa lata temu przeszedł do historii, czyniąc Bitcoina oficjalną walutą narodową, jako pierwsze państwo na świecie. W czerwcu na praskiej konferencji pojawi się delegacja rządowa, aby podzielić się swoimi
doświadczeniami i przeanalizować konsekwencje swojej przełomowej decyzji podczas kryptowalutowego wydarzenia roku.
Organizatorzy BTC Prague zamierzają przemówić nie tylko do doświadczonych entuzjastów kryptowalut, ale także do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę z Bitcoinem. Ich ambicją jest przeprowadzenie tych osób przez całą podróż związaną z tą walutą.
"W obecnej złożonej sytuacji gospodarczej, kiedy wszyscy odczuwamy skutki inflacji, niepewność co do stabilności banków czy wysokich stóp procentowych, Bitcoin okazuje się być swego rodzaju deską ratunkową. Zdecydowanie bardziej ryzykowne jest dziś nieposiadanie go niż posiadanie. Dlatego chcemy skupić się na nowicjuszach, aby ułatwić im wejście do świata Bitcoin i przedstawić kierunek praktyczny", mówi Martin Kuchař.
Martin Kuchař, to znacząca postać na czeskiej scenie Bitcoin. Wraz ze swoim bratem Matyasem, odegrał kluczową rolę w organizacji czterech corocznych wydarzeń dla branży kryptowalut znanych jako ChainCamp. Wydarzenia te przyciągają ponad 2000 uczestników każdego roku w Ostrawie. Przeprowadzka do Pragi i zwiększenie skali całego wydarzenia jest naturalnym rezultatem podróży obu braci, a raczej rosnącej popularności Bitcoina.
Praga została gospodarzem największej i najbardziej znaczącej konferencji branży kruptowalut nie bez powodu. Jak mówi Martin Kuchar, Republika Czeska jest "Doliną Bitcoin" świata kryptowalut, a Pragę można śmiało nazwać światową stolicą Bitcoina, ze względu na szereg rewolucyjnych projektów, które odegrały istotną rolę w przyjęciu największej kryptowaluty na świecie. Warto wspomnieć chociażby o portfelu hardwar'owym Trezor od SatoshiLabs, pierwszej kopalni kryptowalut Braiins czy bankomatach Bitcoin od General Bytes. "Postrzegam BTC Prague jako kolejny projekt, który potwierdza znaczenie Republiki Czeskiej dla Bitcoina" - dodaje Martin Kuchar.
Wreszcie, z radością ogłaszamy, że tegoroczne spotkanie będzie otwarte dla studentów. Dbając o edukację młodzieży, organizatorzy podjęli decyzję
o umożliwieniu darmowego udziału dla wszystkich studentów, którzy zarejestrują się na wydarzenie. Dołącz do nas, aby wzbogacić swoje doświadczenie w BTC Prague!
Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie: https://www.btcprague.com/pl/#
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.