Nowi asystenci AI od tradingu w polskiej aplikacji.
Honey Payment, spółka rozwijająca multiaplikację finansową DotBee, wprowadziła do niej jeszcze więcej nowości. To asystenci AI, pomagający zrozumieć skomplikowany świat inwestycji i kryptowalut. Firma tym samym rozszerza już istniejącą ofertę sztucznej inteligencji w zakresie doradztwa finansowego, księgowego i prawnego.
Autorska multiaplikacja finansowa DotBee stworzona przez Honey Payment zyskuje coraz większą popularność. Obecnie korzysta z niej ponad pół miliona osób, a twórcy coraz bardziej rozszerzają wachlarz jej możliwości. Aplikacja pozwala w jednym miejscu zarządzać swoimi finansami – płatnościami, fakturami, ubezpieczeniami, kosztami związanymi z biletami czy opłatami transportowymi, cashbackiem. Od teraz użytkownicy DotBee mają do dyspozycji kolejną, przydatną funkcję.
Mowa o asystentach AI z dwóch nowych dziedzin – trader i krypto. W ocenie autorów aplikacji to przełomowe w branży wdrożenie, bo skomplikowany świat finansów nigdy nie był tak uproszczony i zdemokratyzowany dla przeciętnego użytkownika.
- Bariera wejścia i co ważniejsze, zrozumienia mechanizmów rządzących tym światem nigdy nie była mniejsza - mówi Grzegorz Szulik, prezes Honey Payment.
- Przykładowo forexowe rekiny korzystają z masy rozsianych po różnych miejscach skomplikowanych wskaźników. Trzeba je rozumieć i gromadzić w odpowiednich parametrach. Asystent DotBee grupuje je w ciągu sekund, w przejrzystym interfejsie, kompleksowo tłumacząc, co od czego zależy. Nawet obeznany inwestor, chcący przenalizować parę EUR/USD dla interwałów dziennego i 30-minutowego, musiałby poświęcić na to sporo czasu. Asystent DotBee – w takim porównaniu – działa z prędkością światła i bije na głowę każdą białkową inteligencję - mówi Grzegorz Szulik.
Podobnie mają się sprawy z rynkiem krypto. Można uzupełnić powyższą komendę pary EUR/USD o analizę bitcoina, lub poprosić asystenta o analizę innych parametrów, np. bitcoina do ethereum w danym interwale. Aplikacja DotBee podpowiada użytkownikom, jakich promptów używać, by otrzymać potrzebne informacje. To rynki zmienne, zależne od wielu czynników, dlatego asystent może również sporządzić kalendarium wydarzeń na najbliższy np. tydzień, które mogą wpłynąć na dany kurs, a co za tym idzie – decyzję danego inwestora.
- Trzeba jednak pamiętać o jednym, a jeśli zapomnimy, asystent nam to przypomni. Że jest właśnie asystentem, a nie maklerem czy doradcą inwestycyjnym. Podpowie, uprości i zgromadzi wymagane dane w jednym miejscu w ciągu sekund, ostatecznie jednak decyzja należy do inwestora i to on bierze za nią odpowiedzialność - mówi Grzegorz Szulik.
- Asystent DotBee, to może i sztuczna, ale jednak inteligencja i nie da się wpuścić w maliny. Zapytany po prostu, w co włożyć 50 tys. zł, by nie stracić, nie udzieli rekomendacji. Natomiast istotnie inwestor, nawet początkujący, nigdy nie miał w rękach potężniejszej broni - dodaje prezes Honey Payment.
Asystenci AI z dziedzin trader oraz krypto to najmłodsze dzieci z ciągle powiększającej się rodziny – w czerwcu spółka udostępniła użytkownikom równie przydatnych asystentów AI z dziedzin finansów, księgowości oraz prawa. Aplikacja działa w 45 językach, a więc potencjalnie może z niej korzystać 5,8 mld ludzi na świecie.
Honey Payment wspólnie z Maximus S.A zrealizowały umowę inwestycyjną, której celem jest połączenie i debiut Honey Payment na NewConnect. Dotychczasowi udziałowcy Honey Payment zawarli umowy objęcia nowych akcji w Maximus, w zamian za 100 proc. udziałów w Honey Payment. Trwa ostatni etap procedury, czyli rejestracja w KRS.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.