Otwarcie pierwszego oddziału IMA to nowe możliwości dla specjalistów finansowych
Powstanie pierwszego oddziału IMA w Polsce otwiera nowe możliwości przed specjalistami ds. finansów
Oddział umożliwia nawiązanie kontaktów pomiędzy polskimi specjalistami z dziedziny rachunkowości i finansów a ich międzynarodowymi kolegami za pośrednictwem globalnej sieci IMA.
Warszawa, 13 luty 2023 r. – IMA® (Institute of Management Accountants) otworzył swój pierwszy oddział w Polsce, łącząc specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów w kraju i poza nim. To nowe możliwości dla profesjonalistów z tych branż na dalszy rozwój i doskonalenie umiejętności, dzięki dostępowi do wartościowych badań oraz wniosków i trendów dotyczących tych dyscyplin w ramach m.in. programu certyfikacji CMA®.
Nowe możliwości rozwoju kariery dla profesjonalistów ds. finansów w Polsce
Po utworzeniu oddziału IMA w Polsce, specjaliści z dziedziny rachunkowości i finansów mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i trendami w rachunkowości zarządczej, dzięki organizowanym przez instytut szkoleniom i webinariom. Ponadto lokalni eksperci finansowi mogą nawiązywać nowe, cenne kontakty, wymieniać się pomysłami i uzyskiwać porady od innych specjalistów z branży finansowej w Polsce i na świecie. Członkowie oddziału są również zachęcani do korzystania z możliwości w zakresie rozwoju umiejętności przywódczych.
Członkostwo w IMA umożliwia specjalistom z branży finansowej udzielanie się na rzecz społeczności przy jednoczesnym poszerzaniu sieci kontaktów i rozwoju zawodowym. Mogą zdobywać specjalistyczną wiedzę na temat zawodu. Program mentorski pozwala zarówno na pozyskanie wskazówek od mentora, jak i stanie się mentorem dla innych.
Oddział regularnie organizuje różnorodne wydarzenia, w tym coroczne spotkania oraz seminaria edukacyjne i spotkania networkingowe, które pozwalają członkom być na bieżąco ze zmianami w stale rozwijającej się branży i kierować rozwojem własnej kariery.
„Z ponad 300 oddziałami na całym świecie, IMA zapewnia ważne forum networkingu i edukacji zawodowej”, powiedział Bernardin Generalao, dyrektor ds. Regionalnych Relacji Partnerskich. „Cieszymy się z powstania oddziału IMA Polska, dzięki któremu specjaliści z dziedziny rachunkowości i finansów w Polsce będą mogli w większym stopniu czerpać korzyści wynikające z członkostwa w IMA.”
Doświadczeni specjaliści na czele oddziału IMA Polska
Oddział będzie kierowany przez nowo powołany zarząd składający się z doświadczonych specjalistów świata biznesu działających na polskim rynku:
- Kamelia El Helou, GRE Controller w JPMorgan Chase, która będzie pełnić funkcję prezesa,
- Kamila Pawlak, Regional Head EMEA, Credit Risk & Receivables w Elsevier, mianowana sekretarzem oddziału,
- Jiashian Peng, Cash Application Analyst, Boston Scientific, której powierzono rolę skarbnika, oraz
- Gokul Chambackal Adithyan, Operations Analyst – AML w NatWest Group, który będzie pełnić funkcję wiceprezesa ds. zaangażowania.
Kierownictwo zostanie przedstawione 3 marca w Warszawie podczas spotkania inaugurującego działalność oddziału. Zaprezentowane zostaną również najnowsze informacje na temat ostatnich działań IMA i aktualnych trendów w zakresie księgowości i finansów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.
Polska branża rachunkowości i finansów zyskuje nowego partnera merytorycznego
IMA jest jednym z wiodących stowarzyszeń skupiających się na rozwoju i wzmocnieniu pozycji specjalistów w zakresie rachunkowości zarządczej, certyfikacji, badań i możliwości edukacyjnych. Na przykład badania IMA obejmujące GECS są publikowane co kwartał we współpracy z ACCA oraz przedstawiają stan obecnej gospodarki z perspektywy czołowych specjalistów finansowych; raport Future of Controllership we współpracy z Deloitte; oraz raport o ryzyku klimatycznym oraz gotowości w biznesie. Programy edukacyjne IMA – w tym uznane na całym świecie programy CMA® (Certified Management Accountant) oraz CSCA® (Certified in Strategy and Competitive Analysis) – przygotowują swoich uczestników do przyszłych wymagań świata finansów, przewidując trendy na podstawie badań i włączając je do programu nauczania. IMA regularnie organizuje wydarzenia mające na celu omówienie trendów w branży oraz nawiązanie kontaktów i zdobycie wiedzy od innych specjalistów, w tym konferencję European Finance & Accounting Conference: A New Frontier, mającą na celu budowanie kolejnych poziomów kompetencji w rachunkowości i finansach.
KONIEC KOMUNIKATU PRASOWEGO
O IMA® (Institute of Management Accountants):
IMA® jest jednym z największych i wiodących stowarzyszeń skupiających się na rozwoju branży rachunkowości zarządczej. IMA dwukrotnie otrzymał tytuł Profesjonalnej Instytucji Roku nadawany przez The Accountant/International Accounting Bulletin. Na całym świecie IMA wspiera tę profesję poprzez badania naukowe, programy CMA® (Certified Management Accountant) i CSCA® (Certified in Strategy and Competitive Analysis), kształcenie ustawiczne, tworzenie sieci kontaktów oraz promowanie najwyższych etycznych praktyk biznesowych. IMA to globalna sieć około 140 000 członków w 150 krajach oraz 350 oddziałów profesjonalnych i edukacyjnych. IMA, z siedzibą w Montvale, N.J., USA, świadczy usługi w czterech regionach świata: obie Ameryki, Azja/Pacyfik, Europa oraz Bliski Wschód/Indie.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.