PGE zielonym partnerem VeloMarketu
VeloBank nawiązał zielone partnerstwo z PGE Obrót z Grupy PGE, największym sprzedawcą energii w Polsce. Celem współpracy jest udostępnienie klientom VeloMarketu - ekologicznej platformy e-commerce powstałej z inicjatywy banku, atrakcyjnej oferty w zakresie fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii oraz informacji na temat programów finansowania zielonej transformacji.
Istotnym elementem wspólnych działań jest również edukacja ekologiczna. Z ostatniego raportu „Badanie Świadomości Ekologicznej Polaków” z 2022 roku wynika, że 72% Polaków zna pojęcie recycling, ponad połowa wie, czym jest energia odnawialna, połowa słyszała o autach hybrydowych, a niemal połowa o rolnictwie ekologicznym.
Świadomość tej tematyki rośnie, ale nadal wybór odpowiedniego, energooszczędnego rozwiązania do domu, potrafi być nie lada wyzwaniem. Oferta w zakresie fotowoltaiki, pomp ciepła czy magazynów energii jest szeroka. Poza samym produktem, klienci często potrzebują wybrać również optymalną opcję finansowania. Poprzez współpracę PGE Obrót oraz grupy VeloBanku w ramach VeloMarketu klienci będą mogli znaleźć kompleksowe propozycje obejmujące zarówno know-how, rozwiązania technologiczne, opcje montażu oraz wygodne sposoby finansowania, takie jak m.in. EKO-kredyt, kredyt nisko kwotowy oraz leasing.
– Nawiązanie współpracy z największym sprzedawcą energii w Polsce wpisuje się w strategię rozwoju grupy VeloBank, której celem jest nieustanne tworzenie wartości dodanej dla klientów i inwestorów poprzez strategiczne partnerstwa biznesowe. Stawiamy na współpracę z sektorowymi liderami, którzy gwarantują najlepszą jakość. Udowodniliśmy to na początku roku, kiedy opracowaliśmy produkt razem z największym dostawcą gazu w Polsce. Teraz grupa VeloBanku może pochwalić się kolejnym strategicznym partnerem. Rozwijając platformę VeloMarket zaprosiliśmy do współpracy głównego dostawcę energii w Polsce, który zaopatruje w prąd ponad 5,5 mln odbiorców w naszym kraju. Szybko złapaliśmy wspólny język, bo nasze cele są zbieżne. Dążymy do wspierania zrównoważonego rozwoju oraz edukacji w tym zakresie. Jestem przekonany, że współpraca z PGE pomoże zmaksymalizować zadowolenie klientów i razem przyczynimy się do pozytywnej zmiany w zakresie transformacji energetycznej, która pozostaje jednym z głównych wyzwań dla polskiej gospodarki – mówi Adam Marciniak, Prezes Zarządu VeloBanku.
Partnerstwo z liderem zielonej transformacji
Grupa PGE to filar zielonej zmiany w Polsce, który nie tylko przewodzi w procesie transformacji energetycznej, ale jednocześnie jest przewodnikiem na tej drodze dla swoich klientów. Spółka PGE Obrót zajmuje się w Grupie PGE sprzedażą detaliczną i obsługą klientów. W swojej działalności rozwija portfolio, wprowadzając nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dzięki współpracy, klienci VeloMarketu uzyskają dostęp do sprawdzonych rozwiązań popartych doświadczeniem i kompetencjami ekspertów PGE Obrót, którzy na co dzień wspierają zieloną transformację, świadcząc eksperckie usługi na rzecz gospodarstw domowych, firm oraz jednostek samorządowych.
– Jesteśmy doświadczonym, bezpiecznym i kompleksowym partnerem w inwestycjach PRO EKO, które najczęściej obejmują fotowoltaikę, pompy ciepła i magazyny energii wraz z systemami inteligentnego zarządzania energią, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Oprócz produktów oferujemy również profesjonalne doradztwo na każdym etapie inwestycji i fachowe wykonawstwo. Partnerstwo w ramach VeloMarketu jest dla nas kolejnym elementem operacyjnej pracy w ramach „prowadzenia w zielonej zmianie”. Łączymy siły z sektorem finansowym na wielu poziomach, aby transformacja energetyczna zataczała jeszcze szersze kręgi – mówi Janusz Magoń, p.o. Prezes Zarządu PGE Obrót.
Współpraca grupy VeloBanku z PGE Obrót umożliwia strategiczną synergię w zakresie wspierania zielonej transformacji i finasowania ekologicznych inwestycji. Pomaga zapewnić profesjonalną i kompleksową obsługę klienta na wszystkich etapach – od podjęcia decyzji, przez sprzedaż, finansowanie do realizacji instalacji. Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty VeloMarketu jest też perspektywa realnych oszczędności. Klienci VeloBanku mogą korzystać ze stałego 3% rabatu na zakupy na platformie.
Więcej informacji o partnerstwie dostępne na stronie: https://velomarket.pl/partner-strategiczny.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.