Przestępstwa finansowe pod lupą ekspertów. FinCrime & Surveillance Summit 2024
Monday agencja komunikacji
ul. Górskiego 9
00-033 Warszawa
anna.cygan|mondaygroup.pl| |anna.cygan|mondaygroup.pl
+48 504 219 795
https://mondaycomms.pl/
Według raportu Europolu z 2023 roku, 70% organizacji przestępczych do wyłudzania pieniędzy wykorzystuje podstawowe techniki prania pieniędzy, a 60% z nich działalność korupcyjną. Podczas konferencji FinCrime & Surveillance Summit 2024 specjaliści od zwalczania przestępczości finansowej podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą w kontekście ochrony przed tego typu zagrożeniami. Na wydarzenie, które odbędzie się 20 marca, dotychczas zarejestrowało się ponad 1500 osób.
Korupcja, pranie pieniędzy, wyłudzenia, ataki hakerskie – to realne zagrożenia XXI wieku. Obecnie przestępczość finansowa, cyberprzestępczość oraz nowoczesne technologie są mocno ze sobą związane. Coraz częściej przestępcy wykorzystują innowacyjne rozwiązania i zaawansowane metody socjotechniczne do nielegalnej działalności, której wynikiem są niejednokrotnie milionowe straty finansowe lub wycieki danych.
Rosnąca na całym świecie liczba cyberataków wymusza na branży finansowej pracę nad dodatkowymi mechanizmami zapobiegawczymi. Doświadczamy nowych form działalności kryminalnej z wykorzystaniem technologii. Znane od lat przestępstwa jak korupcja, pranie pieniędzy, czy łączenie przychodów ze źródeł legalnych i nielegalnych, są dziś spotęgowane przez wykorzystanie nowych technologii. Takie sytuacje uzmysławiają nam, że kwestia kontroli przepływów finansowych stale wymaga podejmowania nowych kroków – mówi Anna Urbańska, dyrektorka zarządzająca polskiego biura Standard Chartered, organizatora FinCrime & Surveillance Summit 2024.
FinCrime & Surveillance Summit to bezpłatna i otwarta dla każdego konferencja online, organizowana przez polski oddział Standard Chartered. Głównym celem wydarzenia jest edukacja i wzrost świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z działalności przestępców finansowych. Zakres tematyczny tegorocznej – czwartej już edycji wydarzenia – obejmie przeciwdziałanie korupcji i praniu pieniędzy, zmiany w regulacjach prawnych, reżimy sankcyjne, oszustwa finansowe oraz cyberbezpieczeństwo i działania dochodzeniowe. Podczas konferencji poruszony zostanie również temat włączenia ESG w działania mające na celu zapobieganie przestępstwom finansowym.
W tym roku na uczestników czekają ciekawe dyskusje, panele eksperckie oraz mnóstwo informacji na temat najnowszych technologii i strategii zwalczania przestępczości finansowej.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia FinCrime & Surveillance Summit oraz prelegentów tegorocznej edycji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.sc.com/pl/fincrime-summit/.
***
Standard Chartered jest wiodącym bankiem międzynarodowym skoncentrowanym na wspieraniu ludzi i firm w osiąganiu sukcesów w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Charakteryzuje go wyjątkowa różnorodność – ludzi, kultur i relacji. Bank zatrudnia 83 tys. osób i prowadzi działalność na ponad 50 rynkach, w tym w Polsce, gdzie funkcjonuje jego wysoce wyspecjalizowane Centrum Usług Biznesowych z siedzibą w Warszawie. 1300-osobowy zespół doświadczonych specjalistów skupia się na zarządzaniu złożonymi, transgranicznymi procesami, w tym na przeciwdziałaniu przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwie, zarządzaniu ryzykiem płynności, zarządzaniu projektami z obszaru HR, rekrutacji specjalistów i negocjacjach prawnych.
Kontakt dla mediów
Paulina Pracz
paulina.pracz@sc.com

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.