Przestępstwa finansowe pod lupą ekspertów. FinCrime & Surveillance Summit 2024
Monday agencja komunikacji
ul. Górskiego 9
00-033 Warszawa
anna.cygan|mondaygroup.pl| |anna.cygan|mondaygroup.pl
+48 504 219 795
https://mondaycomms.pl/
Według raportu Europolu z 2023 roku, 70% organizacji przestępczych do wyłudzania pieniędzy wykorzystuje podstawowe techniki prania pieniędzy, a 60% z nich działalność korupcyjną. Podczas konferencji FinCrime & Surveillance Summit 2024 specjaliści od zwalczania przestępczości finansowej podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą w kontekście ochrony przed tego typu zagrożeniami. Na wydarzenie, które odbędzie się 20 marca, dotychczas zarejestrowało się ponad 1500 osób.
Korupcja, pranie pieniędzy, wyłudzenia, ataki hakerskie – to realne zagrożenia XXI wieku. Obecnie przestępczość finansowa, cyberprzestępczość oraz nowoczesne technologie są mocno ze sobą związane. Coraz częściej przestępcy wykorzystują innowacyjne rozwiązania i zaawansowane metody socjotechniczne do nielegalnej działalności, której wynikiem są niejednokrotnie milionowe straty finansowe lub wycieki danych.
Rosnąca na całym świecie liczba cyberataków wymusza na branży finansowej pracę nad dodatkowymi mechanizmami zapobiegawczymi. Doświadczamy nowych form działalności kryminalnej z wykorzystaniem technologii. Znane od lat przestępstwa jak korupcja, pranie pieniędzy, czy łączenie przychodów ze źródeł legalnych i nielegalnych, są dziś spotęgowane przez wykorzystanie nowych technologii. Takie sytuacje uzmysławiają nam, że kwestia kontroli przepływów finansowych stale wymaga podejmowania nowych kroków – mówi Anna Urbańska, dyrektorka zarządzająca polskiego biura Standard Chartered, organizatora FinCrime & Surveillance Summit 2024.
FinCrime & Surveillance Summit to bezpłatna i otwarta dla każdego konferencja online, organizowana przez polski oddział Standard Chartered. Głównym celem wydarzenia jest edukacja i wzrost świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z działalności przestępców finansowych. Zakres tematyczny tegorocznej – czwartej już edycji wydarzenia – obejmie przeciwdziałanie korupcji i praniu pieniędzy, zmiany w regulacjach prawnych, reżimy sankcyjne, oszustwa finansowe oraz cyberbezpieczeństwo i działania dochodzeniowe. Podczas konferencji poruszony zostanie również temat włączenia ESG w działania mające na celu zapobieganie przestępstwom finansowym.
W tym roku na uczestników czekają ciekawe dyskusje, panele eksperckie oraz mnóstwo informacji na temat najnowszych technologii i strategii zwalczania przestępczości finansowej.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia FinCrime & Surveillance Summit oraz prelegentów tegorocznej edycji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.sc.com/pl/fincrime-summit/.
***
Standard Chartered jest wiodącym bankiem międzynarodowym skoncentrowanym na wspieraniu ludzi i firm w osiąganiu sukcesów w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Charakteryzuje go wyjątkowa różnorodność – ludzi, kultur i relacji. Bank zatrudnia 83 tys. osób i prowadzi działalność na ponad 50 rynkach, w tym w Polsce, gdzie funkcjonuje jego wysoce wyspecjalizowane Centrum Usług Biznesowych z siedzibą w Warszawie. 1300-osobowy zespół doświadczonych specjalistów skupia się na zarządzaniu złożonymi, transgranicznymi procesami, w tym na przeciwdziałaniu przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwie, zarządzaniu ryzykiem płynności, zarządzaniu projektami z obszaru HR, rekrutacji specjalistów i negocjacjach prawnych.
Kontakt dla mediów
Paulina Pracz
paulina.pracz@sc.com
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.