Komunikaty PR

"Świat oferuje specjalistom ds. rachunkowości i finansów mnóstwo możliwości"

2024-06-11  |  16:00
Biuro prasowe
Do pobrania 06 ( 0.3 MB )

Association of International Certified Professional Accountants ogłosiło również nowy skład Europe Regional Engagement Group, która wesprze rozwój profesji w regionie oraz tworzenie globalnego planu strategicznego Stowarzyszenia. Wśród jej członków znalazły się dwie osoby z Polski.

Instytut The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ogłosił dziś, że jego 91. Prezydentem mianowany został Simon Bittlestone FCMA, CGMA – lider w dziedzinie transformacji finansów. Został on również 9. Przewodniczącym Association of International Certified Professional Accountants, największej na świecie organizacji zrzeszającej specjalistów ds. rachunkowości publicznej i zarządczej.

– Świat oferuje specjalistom ds. rachunkowości i finansów mnóstwo możliwości w zakresie tworzenia zrównoważonej wartości, wprowadzania innowacji i promowania inkluzywności. Choć na całym świecie panuje niepewność, jest to ekscytujący okres dla naszej profesji i w ciągu najbliższego roku zamierzam pomóc przyspieszyć i ukierunkować jej ciągłą ewolucję, aby jak najlepiej wykorzystać te możliwości – powiedział Simon Bittlestone FCMA, CGMA, Prezydent CIMA i Przewodniczący Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje AICPA & CIMA. – Służba na rzecz profesji to dla mnie wielki zaszczyt, dlatego chciałbym podziękować wszystkim za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, powierzając mi funkcje Prezydenta CIMA i Przewodniczącego Stowarzyszenia – dodał.

W trakcie jego rocznej kadencji, uwaga organizacji będzie się skupiała na trzech kluczowych obszarach:

  • Innowacje i transformacja: nowe technologie, w tym generatywna sztuczna inteligencja (ang. generative AI) i automatyzacja procesów (ang. Robotic Process Automation, RPA), w szybkim tempie rewolucjonizują księgowość i finanse; CIMA i Stowarzyszenie będą starały się umocnić pozycję specjalistów ds. rachunkowości i finansów oraz kultywować wśród nich sposób myślenia, umiejętności i wiedzę, których potrzebują, aby móc wykorzystać ogromne możliwości oferowane przez tego typu technologie;
  • Tworzenie wartości i zrównoważony rozwój: organizacje w coraz większym stopniu uwzględniają zrównoważony rozwój w swoich strategiach i działalności, dlatego CIMA i Stowarzyszenie będą kładły duży nacisk na promowanie roli specjalistów ds. rachunkowości i finansów jako zaufanych doradców, którzy są zdolni wspierać organizacje w tworzeniu długotrwałej zrównoważonej wartości.
  • Inkluzywność i większe możliwości: struktura demograficzna w branży finansowo-księgowej stale ewoluuje, profesja musi się więc szybko dostosować się do tych zmian, aby przyciągać najbardziej utalentowanych specjalistów; CIMA i Stowarzyszenie dołożą starań, by opierała się ona na inkluzywności i otwartości na każdą osobę z odpowiednimi umiejętnościami i chęcią do działania oraz zapewniła im pełne wykorzystanie możliwości rozwoju i budowania kariery.

 

Podczas pełnienia tej ważnej roli Simon Bittlestone będzie ściśle współpracował z Carlą M. McCall CPA, CGMA, która objęła funkcję Współprzewodniczącej Stowarzyszenia, a także Przewodniczącej American Institute of CPAs (AICPA). Wspólnie będą dążyć do zapewnienia niemal 600 tysiącom członków AICPA i CIMA, kandydatów i osób zarejestrowanych dostępu do narzędzi i zasobów niezbędnych do odniesienia sukcesu, jak również napędzać rozwój profesji w ciągle zmieniającym się świecie.

Simon Bittlestone jest liderem biznesowym, który może pochwalić się doświadczeniem zdobytym zarówno w spółkach prywatnych, jak i publicznych na trzech rynkach: amerykańskim, brytyjskim i azjatyckim. Na przestrzeni lat zajmował stanowiska doradcze i obejmował role niewykonawcze w kilku spółkach technologicznych, funduszach inwestycyjnych i organizacjach charytatywnych. Kariera biznesowa Simona obejmuje 12 lat pracy w branży analityki finansowej, w tym dekadę w roli CEO Metapraxis – firmy z siedzibą w Londynie i Nowym Jorku zajmującej się technologią finansową z globalną bazą renomowanych klientów.

Simon został członkiem CIMA w 2009 roku, a siedem lat później uzyskał tytuł Fellow Chartered Management Accountant (FCMA). Przez ostatnią dekadę był aktywnym ambasadorem CIMA i wspierał działania Instytutu. W latach 2016-17 był członkiem Komitetu CIMA ds. Audytu i Finansów (ang. Audit and Finance Committee), a w 2018 roku został przyjęty do Rady CIMA (ang. CIMA Council). W 2021 roku dołączył do zarządu Stowarzyszenia, jak również jego Komitetu ds. Audytu i Finansów. Zasiadał także w komisji CIMA ds. świadomego przywództwa i etyki biznesowej (ang. Thought Leadership and Business Ethics Committee).

Association of International Certified Professional Accountants, reprezentujące AICPA & CIMA, ogłosiło również mianowanie 10 członków swojej paneuropejskiej grupy doradczej – European Regional Engagement Group (REG), w której gronie znalazły się dwie osoby z Polski: Anna Trojanowska-Junell ACMA, CGMA i Julia Dzida posiadająca dyplom CIMA Adv Dip MA.

– Członkowie European Regional Engagement Group tworzą dynamiczne i geograficznie zróżnicowane grono profesjonalistów z dziedziny finansów, księgowości i biznesu. Ich zaangażowanie w rozwój i promocję profesji finansowo-księgowej jest naprawdę inspirujący. Nie mogę się doczekać współpracy z nimi – powiedział Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę w Association of International Certified Professional Accountants, które reprezentuje AICPA & CIMA.

 

About The Chartered Institute of Management Accountants

Founded in 1919, The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA®) is the world’s leading and largest professional body of management accountants. As part of the Association of International Certified Professional Accountants, CIMA and its members and candidates operate in 188 countries and territories, working at the heart of business — in industry, commerce, the public sector and not-for-profit organisations. CIMA works closely with employers and sponsors leading-edge research, constantly updating its professional qualification and professional experience requirements to ensure it remains the employer’s choice when recruiting financially trained business leaders.

 

About AICPA & CIMA, together as the Association of International Certified Professional Accountants 

AICPA® & CIMA®, together as the Association of International Certified Professional Accountants (the Association), advance the global accounting and finance profession through our work on behalf of 597,000 AICPA and CIMA members, candidates and registrants in 188 countries and territories. Together, we are the worldwide leader on public and management accounting issues through advocacy, support for the CPA license, the CGMA designation and specialised credentials, professional development and thought leadership. We build trust by empowering our members, candidates and registrants with the knowledge and opportunities to be leaders in broadening prosperity for a more inclusive, sustainable and resilient future.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku
Finanse Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?
2024-06-27 | 01:00

Co dalej z wykorzystaniem funduszy unijnych w ramach FENG 2021-2027?

Jak podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach wykorzystania środków unijnych z programów na lata 2021-2027 podpisano do 2 czerwca br. umowy na realizację 3 974

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.