Roadshow „Bądź gotowy na KSeF” – wystartowały szkolenia dla biur rachunkowych
Jednodniowe szkolenia dla biur rachunkowych z cyklu „Bądź gotowy na KSeF” w formie roadshow odbędą się w 9 lokalizacjach w całej Polsce. Realizowane są pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów. Eksperci będą rozmawiać o obecnej sytuacji rynkowej i związanych z nią szansach i zagrożeniach dla biur rachunkowych. Organizatorem jest Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).
“Bądź Gotowy na KSeF” to kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do biur rachunkowych i przedsiębiorców. W projekcie przewidziano spotkania, warsztaty oraz szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję - obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców.
Temat zastosowania podpisu oraz pieczęci kwalifikowanej zarówno w aspekcie KseF, jak i codziennej działalności, omówią specjaliści z KIR oraz Fundacji Cyberium, z którymi OSCBR podjęło współpracę w ramach szkoleń.
Szkolenia w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF” pozwolą na podstawie najbardziej aktualnej wiedzy kompleksowo przygotować się na zmiany, które przyniesie Krajowy System e-Faktur. Podczas spotkań omówione zostaną aspekty prawne, formalne i techniczne wdrożenia KSeF w biurze, komunikacja zmiany do klientów oraz szanse, jakie dzięki niej zyska biuro rachunkowe. Przedstawione zostaną konkretne funkcjonalności systemu, który pozwoli m.in. na automatyczne zaczytywanie faktur do KSeF i w 100% spełni wymogi formalne.
Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Finansów. We wdrażaniu pracujemy nie tylko z biurami, ale również ze wszystkimi jego klientami, przeprowadzając szkolenia merytoryczne i instruktaże techniczne. Klienci biur mogą zwracać się z pytaniami bezpośrednio do nas, a my przekujemy wiedzę w praktykę. Dostarczamy nowoczesne, darmowe oprogramowanie - system zintegrowany z rachunkiem bankowym i dostosowany do wymogów KSeF. Jako największa w Polsce sieć zrzeszająca biura rachunkowe wspieramy biura i przedsiębiorców od wielu lat – umożliwiamy czerpanie wiedzy od praktyków głęboko osadzonych w realiach rynku – mówi Anita Gołębiewska – Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolską Siecią Biur Rachunkowych (OSCBR).
Zastosowanie kwalifikowanych podpisów i pieczęci elektronicznych w cyfryzacji obiegu faktur w ramach KSeF pozwala zarówno na szybkie uruchomienie systemu, jak i codzienne z niego korzystanie. Zalety wykorzystania e-podpisu i e-pieczęci nie ograniczają się jedynie do KSeF. To narzędzia, które umożliwia podpisywanie różnego rodzaju dokumentów elektronicznych, także na odległość, bez konieczności ich drukowania. KIR zawsze chętnie dzieli się wiedzą o korzyściach z zastosowania technologii cyfrowej w gospodarce. Dlatego wraz z OSCBR wspieramy biura rachunkowe i przedsiębiorców we wdrażaniu nadchodzących zmian, proponując bezpieczne i sprawdzone na rynku rozwiązania cyfrowe – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma pakiet gotowych materiałów, które umożliwią łatwiejsze wdrożenie KSeF w biurze, komunikację z klientem oraz pozwolą uniknąć błędów.
Terminarz Roadshow:
- 05.09.2023 – Warszawa
- 06.09.2023 – Rzeszów
- 07.09.2023 – Kraków
- 08.09.2023 – Katowice
- 25.09.2023 – Lublin
- 26.09.2023 – Wrocław
- 27.09.2023 – Poznań
- 28.09.2023 – Bydgoszcz
- 29.09. 2023 – Gdańsk
Uczestnicy uzyskają certyfikat, który podniesie ich wiarygodność wśród klientów. Szkolenie jest bezpłatne dla członków sieci OSCBR.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.