Roadshow „Bądź gotowy na KSeF” – wystartowały szkolenia dla biur rachunkowych
Jednodniowe szkolenia dla biur rachunkowych z cyklu „Bądź gotowy na KSeF” w formie roadshow odbędą się w 9 lokalizacjach w całej Polsce. Realizowane są pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów. Eksperci będą rozmawiać o obecnej sytuacji rynkowej i związanych z nią szansach i zagrożeniach dla biur rachunkowych. Organizatorem jest Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).
“Bądź Gotowy na KSeF” to kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do biur rachunkowych i przedsiębiorców. W projekcie przewidziano spotkania, warsztaty oraz szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję - obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców.
Temat zastosowania podpisu oraz pieczęci kwalifikowanej zarówno w aspekcie KseF, jak i codziennej działalności, omówią specjaliści z KIR oraz Fundacji Cyberium, z którymi OSCBR podjęło współpracę w ramach szkoleń.
Szkolenia w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF” pozwolą na podstawie najbardziej aktualnej wiedzy kompleksowo przygotować się na zmiany, które przyniesie Krajowy System e-Faktur. Podczas spotkań omówione zostaną aspekty prawne, formalne i techniczne wdrożenia KSeF w biurze, komunikacja zmiany do klientów oraz szanse, jakie dzięki niej zyska biuro rachunkowe. Przedstawione zostaną konkretne funkcjonalności systemu, który pozwoli m.in. na automatyczne zaczytywanie faktur do KSeF i w 100% spełni wymogi formalne.
Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Finansów. We wdrażaniu pracujemy nie tylko z biurami, ale również ze wszystkimi jego klientami, przeprowadzając szkolenia merytoryczne i instruktaże techniczne. Klienci biur mogą zwracać się z pytaniami bezpośrednio do nas, a my przekujemy wiedzę w praktykę. Dostarczamy nowoczesne, darmowe oprogramowanie - system zintegrowany z rachunkiem bankowym i dostosowany do wymogów KSeF. Jako największa w Polsce sieć zrzeszająca biura rachunkowe wspieramy biura i przedsiębiorców od wielu lat – umożliwiamy czerpanie wiedzy od praktyków głęboko osadzonych w realiach rynku – mówi Anita Gołębiewska – Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolską Siecią Biur Rachunkowych (OSCBR).
Zastosowanie kwalifikowanych podpisów i pieczęci elektronicznych w cyfryzacji obiegu faktur w ramach KSeF pozwala zarówno na szybkie uruchomienie systemu, jak i codzienne z niego korzystanie. Zalety wykorzystania e-podpisu i e-pieczęci nie ograniczają się jedynie do KSeF. To narzędzia, które umożliwia podpisywanie różnego rodzaju dokumentów elektronicznych, także na odległość, bez konieczności ich drukowania. KIR zawsze chętnie dzieli się wiedzą o korzyściach z zastosowania technologii cyfrowej w gospodarce. Dlatego wraz z OSCBR wspieramy biura rachunkowe i przedsiębiorców we wdrażaniu nadchodzących zmian, proponując bezpieczne i sprawdzone na rynku rozwiązania cyfrowe – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma pakiet gotowych materiałów, które umożliwią łatwiejsze wdrożenie KSeF w biurze, komunikację z klientem oraz pozwolą uniknąć błędów.
Terminarz Roadshow:
- 05.09.2023 – Warszawa
- 06.09.2023 – Rzeszów
- 07.09.2023 – Kraków
- 08.09.2023 – Katowice
- 25.09.2023 – Lublin
- 26.09.2023 – Wrocław
- 27.09.2023 – Poznań
- 28.09.2023 – Bydgoszcz
- 29.09. 2023 – Gdańsk
Uczestnicy uzyskają certyfikat, który podniesie ich wiarygodność wśród klientów. Szkolenie jest bezpłatne dla członków sieci OSCBR.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.