Tpay poszerzył ofertę metod płatności o Visa Mobile
Operator płatności Tpay udostępnił nową metodę płatności online Visa Mobile. Usługa wprowadzona w sklepach internetowych sprzedawców współpracujących z operatorem i korzystających z płatności kartowych, pozwala konsumentom na szybką, wygodną oraz bezpieczną transakcję za zakupy przy użyciu aplikacji mobilnej Visa lub bankowej.
Wychodząc naprzeciw e-konsumentom, oczekującym jeszcze łatwiejszych zakupów,
oraz e-sprzedawcom, chcącym poszerzać wybór sposobu zapłaty w swoich sklepach, Tpay wprowadził Visa Mobile do wachlarza metod płatności dostępnych w bramce płatniczej.
To rozwiązanie zaprojektowane w taki sposób, że klient podczas zakupów online nie musi pozostawiać danych karty czy podawać dodatkowych haseł w trakcie płacenia. Realizacja transakcji przebiega w dwóch prostych krokach – wymaga od klienta podania numeru telefonu oraz zatwierdzenia jej w aplikacji mobilnej Visa lub banku.
- Tpay rozwija potencjał płatności kartowych, sięgając po nowoczesne i perspektywiczne rozwiązania. Visa Mobile, to przyszłość płatności kartowych: oferuje płatnikom jeszcze większą wygodę i szybkość realizacji transakcji, przy takim samym poziomie bezpieczeństwa. Usługa jest skierowana do użytkowników preferujących płacenie online kartami, oczekujących prostego i mobilnego UX, a także większej asekuracji w postaci chargeback – podkreśla Paweł Działak, CEO & co-founder Tpay, operatora płatności.
Klienci, aby skorzystać z Visa Mobile muszą aktywować usługę w aplikacji mobilnej swojego banku lub zainstalować na telefonie aplikację Visa Mobile. Po włożeniu wybranych produktów do e-koszyka, na etapie finalizacji transakcji należy wybrać tę opcję płatności w bramce płatniczej Tpay, a następnie w odpowiednim polu wpisać swój numer telefonu i potwierdzić płatność w aplikacji Visa lub w aplikacji banku.
Płatności Visa Mobile są dostępne dla klientów: ING Banku Śląskiego, Nest Banku, Banków Spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS SA., Banków spółdzielczych z Grupy SGB i SGB-Banku SA., Krakowskiego Banku Spółdzielczego, Banku Spółdzielczego z Brodnicy oraz SKOK-ów a kolejne banki pracują nad jej wdrożeniem.
– Rozwiązanie Visa Mobile powstało z myślą o jeszcze szybszych i bardziej intuicyjnych płatnościach kartami w internecie, które wciąż będą tak samo bezpieczne, dzięki tokenizacji. Jest to dodatkowa warstwa ochrony oraz serce systemu płatności mobilnych. Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo w połączeniu z łatwością i szybkością płatności z wykorzystaniem Visa Mobile, mogą sprawić, że zakupami online zainteresuje się jeszcze więcej osób, a to pomoże także zwiększyć sprzedaż firmom. W Visa chcemy by handel był nie tylko prostszy, ale również odpowiednio zabezpieczony i bardziej efektywny, z korzyścią dla wszystkich i wszędzie – mówi Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa.
Visa Mobile jest w pełni bezpieczną metodą płatności. Rozwiązanie jest oparte na usłudze Click to Pay oraz wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest wzorcem dla płatności kartą w internecie. Metody płatności zgodne z SRC mają być zarówno proste w obsłudze dla każdego posiadacza i posiadaczki karty, jak i łatwe we wdrożeniu przez dostawców. Przyczyniają się także do obniżenia wskaźnika odrzuconych płatności oraz zmniejszenia liczby oszukańczych transakcji dzięki tokenizacji. Token w płatnościach zastępuje dane karty, zamieniając je w skomplikowany szyfr. Każdy token jest unikatowy – niemożliwy do odczytania i wykorzystania przez oszustów. Właśnie dlatego dane karty są zabezpieczone.

Jak zapewnić bezpieczne transakcje w swoim sklepie online?

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.